Kolarstwo grawitacyjne w Bikepark Wąwóz - 11-12.06

Więcej
2011/06/07 10:05 #1943 przez Adri2n
Chciałbyś rozpocząć przygodę z kolarstwem grawitacyjnym? Potrenować pod okiem utytułowanego zawodnika? A może sprawdzić się w zawodach „Dual Wąwóz”? Zobacz najlepszych kolarzy ekstremalnych w akcji! Bikepark Wąwóz w olsztyńskim Lesie Miejskim zaprasza!

Kolejny sezon rowerowy w stolicy województwa warmińsko – mazurskiego. Drugi rok z rzędu pod szyldem projektu „Olsztyn. Aktywnie!”, który poszerzył swoją ofertę o szereg nowych atrakcji. Niezmiennie jedną z nich pozostaje kolarstwo grawitacyjne. Dzięki temu członkostwu oraz współpracy z Urzędem Miasta Olsztyn oraz Zarządem Zieleni Miejskiej, a także licznej grupie sponsorów możecie znów szykować się na weekend pełen emocji!

Zaczynamy już w sobotę 11.06.2011 o godzinie 10:00 w olsztyńskim Lesie Miejskim. Pierwsza atrakcja to znane z lat poprzednich „Otwarte warsztaty kolarstwa grawitacyjnego – edycja 1”. W ramach projektu „Olsztyn. Aktywnie!”, na cały weekend oddajemy Wam do dyspozycji wszystkie trasy Bikepark Wąwóz. Wielokrotny Mistrz Polski Maciek Kucbora oraz freerider Andrzej „Raf” Marchlewski zadbają o odpowiedni poziom instruktorski. Podczas wspólnych treningów pokażą jak należy odpowiednio przygotować się do ekstremalnej jazdy na rowerze. Nie martwcie się o brak odpowiedniego sprzętu – my go w miarę możliwości zapewnimy. Jeżeli jeździsz Downhill, Fourcross, Dirt, Freeride lub każdą inną odmianę kolarstwa grawitacyjnego znajdziesz coś dla siebie. Nie pożałują również Ci, którzy kochają wyścigi cross – country oraz maratony ponieważ dowiedzą się jak szybko pokonywać zjazdy. O nasze zdrowie troszczyć się będzie zespół ratowników medycznych, a o doskonałe humory zadba nastrojowa muzyka oraz „wąwozowy” grill. Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek, poziom umiejętności, posiadany sprzęt. Szczególnie miło jest nam gościć zupełnie początkujących!

To nie koniec atrakcji! Przygotowaliśmy rozrywkę również dla tych bardziej doświadczonych kolarzy ekstremalnych, chociaż udział w zawodach „Dual Wąwóz” może wziąć każdy. Jak w latach ubiegłych ścigamy się na lubianej trasie dualowej (w tym roku przedłużonej), korzystając z uroków elektronicznego pomiaru czasu oraz pneumatycznej bramki startowej. Nowością jest system rozgrywania zawodów. Startujemy od trzech sesji eliminacyjnych na czas (liczy się najlepszy) by później na podstawie rozstawienia ścigać się w dwójkach systemem „brazylijskim”, który zapewnia dużą liczbę przejazdów (do dwóch przegranych wyścigów). Dodatkowo wyłonimy najlepszych w kategoriach Kobiety, Junior, Masters. Na zakończenie nie zabraknie widowiskowego konkursu skoków na hopach Dirt oraz uroczystej dekoracji i rozdania nagród.
Dalej zastanawiasz się „czy warto?”. Dopełnieniem dla ww. wydarzeń będzie możliwość nagrania swojego przejazdu za pomocą kamery GoPro HD Hero. O duży poziom aktywności zadbają przedstawiciele znanego napoju energetycznego.

Na terenie olsztyńskiego Lasu Miejskiego znajduje się wiele atrakcji. Dla miłośników każdego rodzaju kolarstwa proponujemy wizytę na szlakach „Systemu Tras Rowerowych”, którego częścią jest Bikepark Wąwóz.
Emocje gwarantowane! Niepełnoletnich zapraszamy z rodzicami.
Szczegóły poniżej.

Zacznijmy od początku. Bikepark Wąwóz znajduje się w olsztyńskim Lesie Miejskim, który od wielu lat jest ulubionym miejscem spotkań rowerzystów. Dzięki realizacji programu „Młodzież w działaniu”, realizacji zadań publicznych gminy Olsztyn oraz wcieleniu w nowopowstały w 2010 roku „System Tras Rowerowych”, a także ogromnemu wsparciu olsztyńskich rowerzystów, Bikepark Wąwóz to dzisiaj system kilku tras o różnych stopniach trudności na które składają się: trasa Dirt z drewnianym najazdem i wybiciem, tor Dual, trasa Downhill, trasa Superdual, trasa Singletrack, tor Pumptrack (trasa zbudowana dla najmłodszych zaczynających przygodę z rowerem), a także niezbędne elementy infrastruktury m.in. miejsca wypoczynku.

Warsztaty (treningi) kolarstwa grawitacyjnego w ramach projektu „Olsztyn. Aktywnie!” – 11.06.2010 oraz 12.06.2011 – od 10:00 do 17:00

„Olsztyn. Aktywnie!” to: rekreacja, edukacja, familijność, ogólnodostępność, cykliczność, wysoka jakość merytoryczna (instruktorzy, przewodnicy PTTK), budowanie społeczności ludzi aktywnych, innowacyjność (trasy na GoogleMaps, ślady GPS).
Ideą warsztatów kolarstwa grawitacyjnego, które mają już 3 letnią tradycję jest stworzenie możliwości jazdy rekreacyjnej oraz treningu dla każdego rowerzysty. Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się w biurze zawodów (niepełnoletnich zapraszamy z rodzicem!). Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek, poziom umiejętności, posiadany sprzęt. Szczególnie miło jest nam gościć zupełnie początkujących!

Plan na warsztaty:

Przyjedź na swoim rowerze, zabierz kask, ochraniacze i w pełni korzystaj z uroków Bikepark Wąwóz! Twoich postępów na trasach będą doglądać profesjonalni instruktorzy. Ciesz się jazdą pod okiem wielokrotnego Mistrza Polski w dyscyplinach kolarstwa ekstremalnego Maćka Kucbory oraz Andrzeja „Rafa” Marchlewskiego, który „zjadł zęby” na torach Dirtowych całej Polski. W tle oprócz doskonałej atmosfery nastrojowa muzyka i żarzący się grill (głodnego nakarmimy). Nad Waszym bezpieczeństwem będzie czuwać grupa profesjonalnych ratowników medycznych wraz z karetką pogotowia. Obrazu dopełnia całkowicie darmowy charakter imprezy!
Każdy z treningów będzie kształtować poszczególne umiejętności takie jak: odpowiednia pozycja na rowerze, motoryka jazdy, szybkość oraz utrzymywanie jej na trasie, bunny hop, płaskie zakręty, pumptrack, poruszanie się po bandach, skoki. Program obejmuje również zaplanowanie ćwiczeń dla uczestników, które będą mogli wykonywać we własnym zakresie poza wspólnymi spotkaniami. Pozwoli to utrzymać ich aktywność przez cały sezon. Nowością jest przeprowadzenie szkoleń dla zawodników Cross-Country oraz Maraton np. doskonalenie techniki zjazdów, które jako najtrudniejszy element stanowią duży procent tras zawodów.

Harmonogram warsztatów:
Sobota 11.06.2011 – 10:00 -17:00 Treningi kolarstwa grawitacyjnego, grillowanie.
Niedziela 12.06.2011 – 10:00 -17:00 Treningi kolarstwa grawitacyjnego, grillowanie.

Podział na grupy treningowe z Maćkiem Kucborą:
Sobota 11.06.2011
Grupa 1 (początkujący): 10:00 - 12:00;
Grupa 2 (początkujący): 12:30 – 14:30;
Grupa 3 (średnio-zaawansowani): 15:00 – 17:00.
Niedziela 12.06.2011 :
Grupa 4 (początkujący): 10:00 - 12:00 ;
Grupa 5 (początkujący): 12:30 – 14:30;
Grupa 6 (średnio-zaawansowani): 15:00 – 17:00.
Niezależnie od ww. schematu do dyspozycji uczestników będzie drugi instruktor Andrzej „Raf” Marchlewski, który poprowadzi zajęcia na torze Pumptrack oraz Dirt.

Dla wszystkich uczestników warsztatów przygotowane są upominki od firmy Olimp – Sklepy Sportowe ( www.olimpolsztyn.pl ), sponsora strategicznego projektu „Olsztyn. Aktywnie”. Będą to:
- bony rabatowe (-20%) na zakup odzieży oraz sprzętu sportowego;
- konkurs, w którym można wygrać koszulkę z logiem projektu;
- nie zabraknie również legitymacji uczestnika oraz pieczątek na potrzeby konkursu „Aktywny 2011”.

Warunki uczestnictwa:
- dowód osobisty (minimalny wiek uczestnika nie jest określony, niepełnoletni biorą udział w imprezie po podpisaniu oświadczenia przez rodzica [osobiście!], które będzie dostępne w biurze zawodów);
- zgłoszenie w biurze zawodów w dniu imprezy;
- sprawny rower, kask, ochraniacze. Jeżeli nie posiadasz własnego sprzętu dysponujemy czterema profesjonalnymi rowerami (w tym jeden dla najmłodszych) oraz dziesięcioma kompletami kasków oraz ochraniaczy – z chęcią bezpłatnie udostępnimy!

Uwaga Rodzice! Podczas najbliższej imprezy będzie można wypełnić oświadczenia na wydarzenia wrześniowe.

Zapewniamy m. in. :
- możliwość jazdy po przygotowanych oraz zabezpieczonych trasach Bikepark Wąwóz;
- opiekę profesjonalnych ratowników medycznych wraz z karetką pogotowia;
- opiekę profesjonalnych instruktorów;
- możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów, kasków oraz ochraniaczy;
- ubezpieczenie NNW oraz OC osoby biorącej udział w warsztatach na kwotę nie mniejszą niż 5000 zł;
- nr startowy przypinany do roweru;
- możliwość nagrania przejazdu kamerą GoPro HD Hero;
- grill (przez cały dzień o Wasze żołądki zadba „wąwozowy” grill, który uczestnikom będzie serwować darmowe lokalne specjały);
- miłą, luźną atmosferę z muzyką w tle.

Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Olsztyn.

Zawody Dual Wąwóz – 11.06.2010 oraz 12.06.2011 – od 13:00 do 16:00

Zawody będą świetną okazją do sprawdzenia umiejętności nabytych podczas odbywających się równolegle warsztatów.
Wyścigi w dwójkach odbędą się na przedłużonej w tym roku trasie Dual o długości około 200m. Start z pneumatycznej bramki startowej 4X. Charakterystyka dwóch równoległych torów: nawierzchnia ziemna, 13 band, a pomiędzy nimi przejezdne fale (hopki). Czas najlepszego przejazdu zarejestrowanego podczas niedawnych „Świątecznych ściganek” to dokładnie 20,02 s. Po więcej odsyłamy do relacji krank.pl/index.php?action=article&zad=show&id=997 oraz oficjalnej galerii Bikepark Wąwóz picasaweb.google.pl/bpwkrankpl .

Sportową rywalizację zaczynamy od przejazdów eliminacyjnych na czas. Przewidziane są trzy sesje pomiarowe – każda po 45 minut. Dwie odbędą się w sobotę, natomiast trzecia bezpośrednio przed finałem w niedzielę. Każdy ma nieograniczoną ilość przejazdów – liczy się najlepszy.

Wyniki pozwolą rozpisać rundę finałową dla najszybszych 32 zawodników. Od tej pory zawody odbywają się systemem „brazylijskim” do dwóch przegranych wyścigów. Wygrany zawodnik przechodzi do następnego etapu zawodów zaś przegrany „spada” na drugą stronę drabinki gdzie walczy w kolejnych biegach wciąż z szansami na ostateczne zwycięstwo. Gdy przegrasz drugi raz odpadasz z zawodów. Opis systemu pod adresem krank.pl/zalaczniki/articles/1010/system...losci_zawodnikow.pdf
Dodatkowe biegi finałowe pozwolą wyłonić zwycięzców kategorii Kobiety, Junior (<18 lat) oraz Masters (>30 lat). Wpisowe na zawody będzie wynosić symboliczne 5 zł, a tradycyjnie cała pula trafi do zwycięzcy! Nie zabraknie dyplomów oraz nagród rzeczowych dla całego podium oraz zwycięzców ww. kategorii.

Sponsorzy nagród to:

- Centrum Rowerowe Olsztyn (ul. Sikorskiego 27, naprzeciwko marketu Real) www.roweryolsztyn.com ;

- Sklep JIBB z odzieżą firmową m.in.: Fox, Malita, DC, Osiris, Etnies, Es , Rome SDS, Burton, ThirtyTwo, Analog (Olsztyn - Stare Miasto, ul. Okopowa 13 naprzeciwko Baszty) www.jibb.eu .

Konkurs skoków DIRT– 12.06.2011 – od 16:00 do 16:30
W trakcie najbliższej imprezy jest też miejsce na dirtowy konkurs skoków. Best trick czy najlepszy przejazd, a może jedno i drugie – o tym zadecydujemy na miejscu. Zawody poprowadzi Andrzej „Raf” Marchlewski, do dyspozycji uczestników rytm dwóch bezpiecznych hop (pierwsza z drewnianym wybiciem oraz gapem, druga w formie stolika), a nagrody ufundują:

- THREE60 RIDERS AND FRIENDS www.facebook.com/Three60pl

- Portal HandRail - www.hndrl.com

Harmonogram zawodów:
Sobota 11.06.2011 –
10:00 – 17:00 - Zapisy oraz treningi.
13:00 – 16:00 - Treningi z pneumatyczną bramką startową.
13:00 – 13:45 - Pierwsza sesja eliminacyjna na czas.
15:15 – 16:00 - Druga sesja eliminacyjna na czas.

Niedziela 12.06.2011 –
10:00 – 11:30 - Zapisy oraz treningi.
11:30 – 12:00 - Treningi z pneumatyczną bramką startową.
12:00 – 12:45 - Trzecia sesja eliminacyjna na czas.
13:15 – 16:00 - Wyścigi w dwójkach (system brazylijski).
16:00 – 16:30 - Konkurs skoków DIRT.
Po zakończeniu zmagań – dekoracja oraz rozdanie nagród.

Warunki uczestnictwa:
- dowód osobisty (minimalny wiek uczestnika nie jest określony, niepełnoletni biorą udział w imprezie po podpisaniu oświadczenia przez rodzica [osobiście!], które będzie dostępne w biurze zawodów);
- zgłoszenie w biurze zawodów w dniu imprezy;
- sprawny rower, kask, ochraniacze (niepełnoletni muszą posiadać ochraniacz kręgosłupa lub zbroję).
Uwaga Rodzice! Podczas najbliższej imprezy będzie można wypełnić oświadczenia na wydarzenia wrześniowe.

Zapewniamy m. in. :
- możliwość treningu na oznakowanej trasie zawodów;
- nieograniczona ilość przejazdów eliminacyjnych na czas (zgodnie z harmonogramem w trzech sesjach pomiarowych) mierzonych za pomocą „fotokomórki”, a dla 32 najlepszych zawodników eliminacji, rywalizację w systemie „brazylijskim” do dwóch przegranych wyścigów, wyłonimy również najlepsze kobiety, „juniorów” (< 18 lat) oraz „mastersów” (> 30 lat);
- opiekę profesjonalnych ratowników medycznych wraz z karetką pogotowia;
- ubezpieczenie NNW osoby biorącej udział w zawodach na kwotę nie mniejszą niż 5000 zł;
- nr startowy przypinany do roweru;
- możliwość nagrania przejazdu kamerą GoPro HD Hero;
- grill (przez cały dzień o Wasze żołądki zadba „wąwozowy” grill, który uczestnikom będzie serwować darmowe lokalne specjały);
- atmosferę sportowej rywalizacji z muzyką w tle.

Nowość w Bikepark Wąwóz – Be a Hero! czyli podziel się wrażeniami z rodziną, znajomymi, kimkolwiek na świecie.

Dzięki firmie Freeway Sp. z o.o. ( www.freeway.com.pl ), wyłącznemu dystrybutorowi kamer marki GoPro od teraz wszystkie wydarzenia związane z Bikepark Wąwóz będą uwiecznione na nagraniach video. To wszystko za sprawą kamery HD Hero oraz zestawowi niezbędnych akcesoriów (uchwytów). Obraz w prawdziwej rozdzielczości HD 1080p. Używana na lądzie, w wodzie i powietrzu, w deszczu błocie i piasku, przez zwolenników sportów ekstremalnych, zawodników, producentów filmowych. To tylko kilka z cech sprzętu, który będziesz mógł wykorzystać. W skrócie - każdy z uczestników będzie mógł nagrać swój dowolny przejazd np. z poziomu kasku (tzw. helmet cam), a później obejrzeć go na kanale filmowym naszego stowarzyszenia.

ZAPRASZAMY !
Stowarzyszenie Warmiński Klub Rowerowy FAN

Najświeższe informacje – www.krank.pl

Pozostałe ważne informacje:
Regulamin imprezy:
krank.pl/index.php?action=article&zad=show&id=1010
Informacje o Bikepark Wąwóz:
krank.pl/index.php?action=article&zad=show&id=564
Dojazd do Bikepark Wąwóz:
krank.pl/index.php?action=article&zad=show&id=754
Informacje o „Systemie Tras Rowerowych” w olsztyńskim Lesie Miejskim :
krank.pl/index.php?action=article&zad=show&id=998
www.aktywnie.olsztyn.eu/index.php/trasy-rowerowe
Informacje o projekcie „Olsztyn. Aktywnie!”
www.aktywnie.olsztyn.eu/

Tak było rok temu:
Relacja z „Otwartego Weekendu #1” oraz zawodów „Downhill Wąwóz” - 29-30.05.2010:
krank.pl/?action=article&zad=show&id=934
krank.pl/?action=article&zad=show&id=937
Relacja z „Otwartego Weekendu #2” oraz zawodów „Dual Wąwóz” - 03-04.07.2010:
krank.pl/index.php?action=article&zad=show&id=948
Relacja z zawodów „Superdual Wąwóz” 2010:
krank.pl/index.php?action=article&zad=show&id=958

Oficjalny terminarz wydarzeń związanych z Bikepark Wąwóz:
- 11-12.06.2011 – „Otwarte warsztaty kolarstwa grawitacyjnego - edycja #1” oraz zawody „Dual Wąwóz”;
- 17.09.2011 – „Otwarte warsztaty kolarstwa grawitacyjnego - edycja #2” oraz zawody „Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w kolarstwie grawitacyjnym”.

wydarzenie na facebooku:
www.facebook.com/event.php?eid=232138850135945

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.029 s.
Zasilane przez Forum Kunena