Otwarte Warsztaty Kolarstwa Grawitac.+zawody 17.09

Więcej
2011/09/12 11:44 #2602 przez Adri2n
Cześć!

Chciałbyś rozpocząć przygodę z kolarstwem grawitacyjnym? Potrenować pod okiem utytułowanego zawodnika? A może sprawdzić się w emocjonujących zawodach? Zobacz najlepszych kolarzy ekstremalnych w akcji! Bikepark Wąwóz w olsztyńskim Lesie Miejskim zaprasza!

W dniu 17 września 2011 roku odbędzie się druga, a zarazem ostatnia w tym roku edycja „Otwartych warsztatów kolarstwa grawitacyjnego”, dodatkowo uświetniona zawodami, które od 2003 roku podsumowują sezon rowerowy w naszym regionie. Tym razem przybrały postać „Otwartych Mistrzostw Warmii i Mazur w kolarstwie grawitacyjnym”. Dla przypomnienia uczymy się, trenujemy, ścigamy, a w końcu dobrze bawimy pod szyldem projektu „Olsztyn. Aktywnie!”, który skupia w swojej ofercie szereg różnorodnych rekreacyjno-sportowych atrakcji. Organizację imprezy wspiera Urząd Miasta Olsztyn oraz gospodarz Lasu Miejskiego – Zarząd Zieleni Miejskiej. Należy również wspomnieć o licznej grupie Sponsorów dzięki, której najszybsi nie wyjadą z Olsztyna z pustymi rękami.

Dzień pełen rowerowych atrakcji zaczynamy w sobotę 17.09.2011 o godzinie 9:30 w Bikepark Wąwóz (olsztyński Las Miejski, okolice strzelnicy LOK). Na wszystkich, którzy chcą spróbować sił w kolarstwie grawitacyjnym czekać będą profesjonalni instruktorzy, a w tym wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Maciek Kucbora oraz freerider Andrzej „Raf” Marchlewski. Początkującym wytłumaczymy w luźnej atmosferze absolutne podstawy i zabierzemy na pierwszą, trochę bardziej ekstremalną przejażdżkę. Bardziej zaawansowani będą mieli okazję rozwinąć lub doszlifować już posiadane umiejętności. Nie martwcie się o brak odpowiedniego sprzętu – my go w miarę możliwości zapewnimy. Jeżeli jeździsz Downhill, Fourcross, Dirt, Freeride lub każdą inną odmianę kolarstwa grawitacyjnego to u nas znajdziesz coś dla siebie. Nie pożałują również Ci, którzy kochają wyścigi Cross – Country oraz Maratony ponieważ dowiedzą się m. in. jak szybko pokonywać zjazdy. O nasze zdrowie troszczyć się będzie zespół ratowników medycznych, a o doskonałe humory zadba nastrojowa muzyka oraz regeneracyjny posiłek.

Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek, poziom umiejętności, posiadany sprzęt. Szczególnie miło jest nam gościć zupełnie początkujących! Impreza ma charakter bezpłatny.

To nie koniec atrakcji! Na deser dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy „Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w kolarstwie grawitacyjnym”. Imprezę poprowadzi znający od podszewki polską scenę rowerowej ekstremy - redaktor Mateusz „Rudy” Kubiak. Będziemy ścigać się w formule Superdual, który jest połączeniem klasycznego dualu gdzie zawodnicy startują ze specjalnej pneumatycznej bramki startowej, a później jadą po dwóch równoległych torach, a żeby w końcu ścigać się na zasadach klasycznego downhillu jednak już bark w bark po jednej trasie. Najszybszych pomogą wyłonić eliminacje z elektronicznym pomiarem czasu, a następnie system pucharowy. Dodatkowo wyłonimy najlepszych w kategoriach Kobiety, Junior, Masters. Na zakończenie nie zabraknie widowiskowego konkursu skoków na hopach Dirt oraz uroczystej dekoracji, a także rozdania pucharów i nagród. Bądźcie uważni! Nasze zmagania zostaną uwiecznione na „kliszy” fotografa oraz w pamięci kamery GoPro HD Hero.

Olsztyński Las Miejski to doskonałe miejsce na aktywne spędzenie ostatnich dni kalendarzowego lata. Dla miłośników każdego rodzaju kolarstwa proponujemy wizytę na szlakach „Systemu Tras Rowerowych”, którego częścią jest Bikepark Wąwóz. Oprócz atrakcji rowerowych polecamy również wizytę w parku linowym. Na podsumowanie dnia polecamy olsztyńską starówkę gdzie na pewno uczestnicy naszej imprezy zaaranżują tradycyjne after party.

Szczegóły na stronie www.krank.pl oraz www.aktywnie.olsztyn.eu

Wydarzenie na Facebooku - www.facebook.com/event.php?eid=227529260629927

Pozytywne emocje gwarantowane! Niepełnoletnich zapraszamy z rodzicami.

Do zobaczenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.021 s.
Zasilane przez Forum Kunena