Senior Bike Marathon (Olsztyn, 09.09.2012)

Więcej
2012/08/23 14:54 #4253 przez Adri2n
Replied by Adri2n on topic Senior Bike Marathon (Olsztyn, 09.09.2012)
Kolejne spotkanie treningowe (objazd trasy maratonu) odbędzie się w sobotę 25.08.2012 o godzinie 14:00. Start przy wspólnym stanowisku olsztyńskich biegaczy oraz Warmińskiego Klubu Rowerowego FAN w okolicach Pomostu Żubra nad Jeziorem Długim (ul. Leśna przy rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej).

Oprócz tego będzie można zapisać się do startu w naszym punkcie, więcej informacji: seniormtb.pl/18-uwaga-zapisy-w-punkcie-stacjonarnym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/22 09:38 #4246 przez Adri2n
Senior Bike Marathon (Olsztyn, 09.09.2012) – rekreacyjno/sportowa impreza towarzysząca Warmia Mazury Senior Games 2012.

Wspaniała wiadomość dla wszystkich rowerzystów oraz fanów wszelkiego rodzaju kolarstwa! Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że Warmia Mazury Senior Games 2012 wzbogaca się o mocny rowerowy akcent! Będzie nim maraton kolarstwa górskiego (na rowerach MTB – z ang. mountain biking) rozgrywany w olsztyńskim Lesie Miejskim.

Wybór miejsca oraz dyscypliny kolarskiej nie pozostawiliśmy przypadkowi. Nawiązując do charakteru i kolorystyki loga Senior Games gdzie znajdziemy: słońce (kolor żółty), las (kolor zielony), jeziora i rzeki (kolor błękitny) zapraszamy Państwa do olsztyńskiego Lasu Miejskiego (jeden z największych w Europie kompleksów leśnych w granicach administracyjnych miasta). Przecinające go rzeki Łyna oraz Wadąg, jezioro Długie, a także centralny punkt ulokowany na terenie wypełnionego historią Stadionu Leśnego będzie doskonałym miejscem na bazę imprezy. Abyśmy mogli pokazać Państwu potencjał tego obszaru wybraliśmy formę rowerowego wyścigu po najpiękniejszych zakątkach omawianego terenu. Ze względu na charakter dróg leśnych najlepszym narzędziem będzie rower górski i siła Państwa nóg. Do pokonania trasa o długości prawie 17 km, a dla ambitniejszych dystans trzy razy dłuższy, czyli okrągłe 50 km! Długość wyścigu nadaje mu charakter maratonu rowerowego, który można śmiało nazwać aktualnie najpopularniejszą dyscypliną kolarską uprawianą przez amatorów oraz zawodowców. Wzorem Igrzysk Olimpijskich maraton rowerowy w pierwszym roku obecności będzie dyscypliną pokazową (oddzielnie klasyfikowaną), aby w przyszłości stać się stałym punktem zaliczanym do klasyfikacji generalnej Senior Games.

Nie zapominamy o najmłodszych! W związku z trwającym Rokiem Aktywności Ludzi Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej do zmagań na trasie Senior Bike Marathon z natury zapraszamy Seniorów (40+), a ponadto ich niepełnoletnie pociechy :) Dla zupełnych maluchów przygotujemy atrakcję rowerowe w miasteczku na Stadionie Leśnym. W imprezie mogą wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek!

Wierzymy, że Senior Bike Marathon w olszyńskim Lesie Miejskim daje Wam powody, aby zjawić się na Warmii i Mazurach już 09.09.2012 czyli dzień przed oficjalną inauguracją Senior Games 2012. Zapraszamy!!!

Więcej informacji: seniormtb.pl/
www.facebook.com/seniorbikemarathon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.029 s.
Zasilane przez Forum Kunena