Olsztyn? Aktywnie! - dostał certyfikat

Więcej
2010/11/18 00:39 #995 przez wegorz23
Replied by wegorz23 on topic Olsztyn? Aktywnie! - dostał certyfikat
www.mazury.pttk.pl/component/content/art...ie-podsumowanie.html

podsumowanie projektu - wg Prezesa Mariana Juraka

Informacje o wycieczkach - www.gazeta.mazury.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/18 00:27 #994 przez wegorz23
nasz Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK jest już na FaceBooku.

Zapraszamy na stronę:
www.facebook.com/pages/Oddzial-Warminsko...ynie/143838858996576

Więcej
2010/11/15 23:53 - 2010/11/15 23:54 #987 przez wegorz23
to prawda...

Marian Jurak ma duże zasługi dla turystyki w Olsztynie,
na jego www.MarianJurak.pl czytamy m.in:

- mojej inicjatywy oznakowany został szlak kajakowy rzeki Łyny
    - jestem współautorem programu wycieczek rekreacyjnych \"Olsztyn Aktywnie\" realizowanego w bieżącym roku
    - zainicjowałem program wycieczek „Przewodnik czeka”, który pozwala poznać nasze miasto od zupełnie nieznanej strony
    - realizowany jest mój program wycieczek dla młodzieży ”Moje miasto jest ciekawe”
    - wielu przewodników turystycznych wyszło spod mojej reki – byłem kierownikiem ich kursów i wykładowcą
    - jestem współtwórcą i redaktorem portali internetowych: www.szlaki.mazury.pl oraz www.gazeta.mazury.pl

Ostatnia2010/11/15 23:54 edycja: wegorz23 od.

Więcej
2010/11/10 14:42 #943 przez Helena
Replied by Helena on topic Olsztyn? Aktywnie! - dostał certyfikat
Znalazłam informacje, iż Pan Marian Jurak prezes PTTK jest kandydatem do Rady Miasta Olsztyna.

[url=http://http://www.marianjurak.pl/]http://www.marianjurak.pl/[/url]

Bardzo dobrze, że kandyduje człowiek mający tyle energii i doświadczenia, które wykazał w projekcie Olsztyn Aktywnie (na kajakach).

Więcej
2010/10/06 15:12 #785 przez marius-p
Replied by marius-p on topic Olsztyn? Aktywnie! - dostał certyfikat
trzymam kciuki za narty biegowe i nie tylko ,

pozdrawiam

Więcej
2010/10/05 19:53 #781 przez wegorz23
Widzę, że dyskusja jest z emocjami... ale ziarnko prawdy jest w wypowiedziach Pani Heleny.

Projekt \"Olsztyn Aktywnie\" powstał przy współpracy: Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki, PTTK oraz Kołodromu - a efektem były spływy, wycieczki rowerowe, Nordic Walking oraz spacery z przewodnikiem, bieganie.

Jakie dyscypliny będą w roku 2011 tego narazie nie wiemy. Ja osobiście popieram imprezy otwarte i łatwo dostępne. Takie gdzie przeciętny mieszkaniec Olsztyna nie będzie miał problemu w uczestnictwie. Tak były przygotowane imprezy tegoroczne - wycieczki rowerowe były podzielone na długie i krótkie, a dystansy na marszach Nordic Walking optymalne (10-15 km). Nawet na bieganiu, które bardziej kojarzy się ze sportem uczestnicy byli podzieleni na grupę początkujących i zaawansowanych biegaczy. A samo bieganie jest bardziej rekreacją niż sportem bo nie ma współzawodnictwa. A wszystkie tegoroczne dyscypliny były wg mnie niekomercyjne, bo uczestnictwo bezpłatne i żadna firma nie była promowana przy tej okazji. Co to jest \"dwubój flisacki\" to ja nie wiem... dla mnie to abstrakcja i to prawda że brzmi nieco \"egzotycznie\".

Cieszę się, że Pani chwali \"realizatorów\" w tym Pana Mariana, Milana i Mirka, bo zasługują na pochwałę. Ale nie tylko oni bo także pozostała nasza wykwalifikowana kadra (kierownicy, przewodnicy). Udało się dzięki doświadczeniu tych ludzi. A wkład pracy pana dyrektora Macieja i jego pracowników także był ogromny.

Co do forum... to rowerzyści to młodzi ludzie, a uczestnicy Nordic Walkingu to osoby często w wieku \"poważnym\", dlatego frekwencja na tym forum (oprócz wypowiedzi Pani Heleny) jest nieduża.

Więcej
2010/10/05 18:12 - 2010/10/05 18:13 #779 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic Olsztyn? Aktywnie! - dostał certyfikat
> Wiem, że to nie my (uczestnicy) decydujemy o powyższym, bo na pewno już jest jakaś strategia > rozwoju i promocji...

ależ jak najbardziej uczestnicy powinni mieć głos w kwestii ganienia i chwalenia projektu w sezonie 2010!
z perspektywy organizatora impreza zawsze wygląda inaczej i bazowanie tylko na opinii \"kadry\" nie jest gwarancją uwzględnienia wszystkich wniosków.

szkoda, że opiekunowie innych dyscyplin nie doceniali Waszego, uczestnicy, zdania i nie zaprosili Was do otwartego wypowiedzenia się. choćby na tym forum, bo przecież po to ono powstało.

w dziale \'trasy zaawansowane\' jest coś takiego, bo inaczej nie wyobrażałem sobie \"podsumowania\" tak bogatego cyklu (11 oficjalnych wycieczek!): www.aktywnie.olsztyn.eu/index.php/forum/...i-na-sezon-2011.html
Ostatnia2010/10/05 18:13 edycja: i bike you* od.

Więcej
2010/10/05 17:43 #778 przez Helena
Fragmenty wypowiedzi Pana Dyrektora:

Chcielibyśmy włączyć do projektu takie dyscypliny jak narty biegowe czy jazdę na łyżwach. Mamy też propozycję od pewnego olsztynianina, by zorganizować grę w minigolfa na lodzie

chciałbym, żeby dwubój flisacki był częścią przyszłorocznego cyklu imprez w ramach \"Olsztyn. Aktywnie!\"

Kolejna edycja akcji zaplanowana jest na wiosnę 2011 roku. Projekt zostanie poszerzony o kolejne dyscypliny: smocze łodzie, park linowy i jogę.

W jakim kierunku zmierza cykl \"Olsztyn? Aktywnie!\"?

Czy w kierunku egzotyki (joga), modnych dyscyplin, sportu (dwubój flisacki, minigolf na lodzie), komercji (park linowy)?

Co z tego jest dla przeciętnych ludzi, którzy szukają odpoczynku i rekreacji - a nie sportu?

Z powyższych najciekawsza propozycja to narty biegowe (mimo, że to nie dla mnie), ale w Olsztynie nie ma szlaków ani tras do narciarstwa (a w Bieszczadach jest wiele). Dla mnie klasyka rekreacji (nie-sport) to właśnie mój ulubiony Nordic Walking, a także kajaki, rowery. Bo to jest odpoczynek z poznawaniem przyrody i zabytków. Nie jestem wymagająca :P

Dobrym przykładem jest Pan Mirek. Od dawna czytam w gazetach i widzę, że popyt na rowery jest nadal od wielu lat. Pan Mirek zajmuje się tematyką rowerową i nie rozwija swoich działań na egzotyczne sporty. Tak samo chyba PTTK, które jak zauważyłam od dawna zajmuję się kajakami i wycieczkami pieszymi. I to jest to czego zwykli ludzie potrzebują.

Wiem, że to nie my (uczestnicy) decydujemy o powyższym, bo na pewno już jest jakaś strategia rozwoju i promocji, ale mam prawo (tak jak każdy) wyrazić swoją opinię. Szczególnie, że płacę podatki, z których cykl Olsztyn? Aktywnie! będzie finansowany. A wydawanie naszych pieniążków na np \"dwubój flisacki\" i inne elitarne sporty to moim zdaniem mało trafny pomysł.

Więcej
2010/10/05 12:04 #777 przez i bike you*
> widzę że Pan Dyrektor jest na otwarciu tras rowerowych. A to nie należy do imprez
> Olsztyn.Aktywnie. Prawda?

impreza otwierająca System Tras Rowerowych była integralnym elementem Oln.Akt! jako jedna z \"kulminacji\" (tak jak copernicus run, festiwal fajnych sportów, czy bieg jakubowy).

> A sama pracuję w urzędzie i wiem, że łatwo jest zbierać pochwały za pracę innych.

przy okazji tego fajnego projektu, jakim był/jest Oln.Akt! mamy zdaje się inne miary i postrzeganie pochwał. wypowiedź w mediach to tylko jedna z korzyści (często przynosząca więcej niekorzyści), a np. Pani pochwały na forum, jako uczestniczki imprez, są dużo cenniejsze :)

> Pana Macieja Rytczaka znam tylko z gazet, a powyższe osoby z pracy z terenie.

i bardzo dobrze- każdy na swoim, właściwym miejscu.
dyrektor dbał aby nam- realizatorom niczego nie brakło, a my-realizatorzy dbaliśmy, aby niczego nie brakowało Wam- uczestnikom.

Więcej
2010/10/04 20:39 #774 przez Helena
i bike you* napisał:
i słusznie, ponieważ to Wydział zajmował się koordynacją całego projektu od samego początku. no, i za fundusze również odpowiada Ratusz.

> Tylko dlaczego ja nie widziałam Pana Macieja na żadnej wycieczce?

fuu, ale niesprawiedliwe twierdzenie...
ja dyrektora widziałem i nawet na fotce jest, a fotka została wykonana na finiszu wycieczki ( www.rowerowy.olsztyn.pl/galeria/category...tras-rowerowych.html ), a więc dotrwał do końca... i jeszcze było mu mało :)
[/quote]

Fundusze - to nasze podatki.
A widzę że Pan Dyrektor jest na otwarciu tras rowerowych. A to nie należy do imprez Olsztyn.Aktywnie. Prawda?

Ja tylko wskazuję, że podziękowanie należy się także dla Pana Milana, Mariana, Mirka, Pani Kasi - tym organizatorom (realizatorom z PTTKu), którzy pracowali w ternie, w słońcu i w deszczu - a nie za biureczkiem. A sama pracuję w urzędzie i wiem, że łatwo jest zbierać pochwały za pracę innych. Pana Macieja Rytczaka znam tylko z gazet, a powyższe osoby z pracy z terenie. Panie Mirku, ja nie byłam na wycieczkach rowerowych (za słaba kondycja) ale wiele pozytywnych opinii słyszałam o Pana wycieczkach.

Dlatego wielkie podziękowanie dla Was - realizatorów.
Dzięki wam odkryłam piękno naszych okolic.

Więcej
2010/10/04 09:49 #773 przez i bike you*
> W artykule wypowiada się pan Maciej Rytczak - dyrektor wydziału kultury, promocji i
> turystyki UM.

i słusznie, ponieważ to Wydział zajmował się koordynacją całego projektu od samego początku. no, i za fundusze również odpowiada Ratusz.

> Tylko dlaczego ja nie widziałam Pana Macieja na żadnej wycieczce?

fuu, ale niesprawiedliwe twierdzenie...
ja dyrektora widziałem i nawet na fotce jest, a fotka została wykonana na finiszu wycieczki ( www.rowerowy.olsztyn.pl/galeria/category...tras-rowerowych.html ), a więc dotrwał do końca... i jeszcze było mu mało :)

> Pochwały raczej należą się wspaniałym kierownikom i przewodnikom z PTTK !!!

aaaa, dziękujemy :)

Więcej
2010/10/04 08:56 #772 przez Helena
Z powyższego artykułu:

Chcielibyśmy włączyć do projektu takie dyscypliny jak narty biegowe czy jazdę na łyżwach. Mamy też propozycję od pewnego olsztynianina, by zorganizować grę w minigolfa na lodzie.

A czy w edycji zimowej (jeśli będzie) to będą dyscypliny Nordic walking i wycieczki z przewodnikiem?

Więcej
2010/10/04 08:54 #771 przez Helena
Projekt „Olsztyn? Aktywnie!” dostał certyfikat „Najlepszego Turystycznego Produktu Warmii i Mazur”.
www.olsztyn24.com/news/10916-olsztyn-ma-...kty-turystyczne.html

Gratulacje. W artykule wypowiada się pan Maciej Rytczak - dyrektor wydziału kultury, promocji i turystyki UM. Tylko dlaczego ja nie widziałam Pana Macieja na żadnej wycieczce? Pochwały raczej należą się wspaniałym kierownikom i przewodnikom z PTTK !!!

A co Wy myślicie o nowych dyscyplinach: joga, park linowy i smocze łodzie?

Obecnie \"Kolarstwo grawitacyjne\" oraz nowe dyscypliny to jakaś egzotyka... nie dostępna dla zwykłych ludzi takich jak ja.

Czas generowania strony: 0.041 s.
Zasilane przez Forum Kunena