Olsztyn kulturalny - zwiedzamy olsztyńskie archiwa

Więcej
2011/04/09 16:17 #1537 przez agazi
No i pierwsza wycieczka w cyklu za nami. Pogoda wyjątkowo nie dopisała, ale nie było to przeszkodą, zwłaszcza że większość czasu spędziliśmy we wnętrzach.
Wycieczka bardzo ciekawa, nie wiadomo kiedy minął nam wyznaczony czas. Było tyle pytań do przemiłych pań z archiwum państwowego, że nasza przewodniczka musiała nas poganiać, bo mieliśmy jeszcze w planie archiwum archidiecezjalne. Na pewno nikt nie żałował przyjścia na wycieczkę. Zapoznaliśmy się z pracą konserwatorów starych dokumentów, z pracą archiwum, zobaczyliśmy wiele unikalnych zbiorów, zwłaszcza w archiwum archidiecezjalnym. Pozostał na pewno niedosyt, bo na wszystko nie wystarczyło nam czasu ale może jeszcze kiedyś tam zawitamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/04 21:55 #1520 przez Andrzej Bobrowicz
Olsztyn kulturalny - zwiedzamy olsztyńskie archiwa was created by Andrzej Bobrowicz
9 kwietnia o godz. 10.00 rozpoczynamy właściwą serię spotkań Przewodnik czeka 2011. Spotkanie nr 1 poświęciliśmy olsztyńskim archiwom. Odwiedzimy Archiwum Państwowe i Archiwum Archidiecezji Warmińskiej, placówki te zaprezentują nam swoje zbiory. Startujemy na Pl. Bema, wycieczkę poprowadzi przewodniczka Barbara Dąbkowska. Zapraszam.
Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.050 s.
Zasilane przez Forum Kunena