Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze

Więcej
2013/10/15 19:39 #5306 przez basiad
Jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PIOTR HONOROWY TURYSTA

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/13 22:46 #5301 przez Wanda Piotrowska
Replied by Wanda Piotrowska on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
Dziękuję wszystkim za gratulacje :)
Największe gratulacje należą się najbardziej wytrwałemu uczestnikowi PRZEWODNIKA
PIOTROWI
jego hart ducha i obecność na każdej wyprawie,sprawiły że postanowiłam wziąć z Niego przykład i też
"zaliczyć " wszystkie wycieczki.Udało się :laugh:
Uważam (myślę że nie tylko ja),że bez Piotra to wycieczka nie odbędzie się ;)
Piotrek zasługuje na miano najaktywniejszego uczestnika PRZEWODNIKA CZEKA i moim zdaniem powinien otrzymać tytuł Honorowego Turysty :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/13 21:05 #5300 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
Gratulacje dla pani Wandy za stuprocentową frekwencję! W związku z tym ja również przyznam się, że w tym roku po raz pierwszy udało mi się wziąć udział we wszystkich wycieczkach w ramach cyklu. W poprzednich latach różnie bywało, choć na przykład w zeszłym roku niewiele mi do stuprocentowej frekwencji zabrakło, ponieważ opuściłem tylko jedną wycieczkę (no i w zakazanej też nie było mi dane uczestniczyć).

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/13 16:06 #5298 przez agaziolk
Tym razem ja jestem ostania z moim albumem. No cóż nie zawsze można być pierwszym, zarówno w Quizie jak we wrzucaniu zdjęć ;) . A tak przy okazji to gratuluje współnagrodzonym w naszym corocznym quizie, żeby nie powiedzieć egzaminie bo to brzmi zbyt poważnie a przecież tu o zabawę chodzi.
Co do wycieczki to była miła jesienna przechadzka po parku okraszona kilkoma niespodziankami. Magazyn solny zrobił na mnie ogromne wrażenie, nie sądziłam, że tam jest tak fajnie. To aż dziwne, że wczesniej tam nie zawitaliśmy.
Ale dosyć przynudzania ;) zapraszam do obejrzenia zdjęć i do zobaczenia na dzikiej, nielegalnej itp. wycieczce do Iławy.
plus.google.com/photos/10736815125353592.../5934236843737026817

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/13 15:23 #5297 przez jer7kow
Gratulujemy wytrwałości i kompletu znaczków, ale my i tak mamy ilościowo ich więcej.
No i jeszcze jedna wycieczka, może znaczek też będzie.
Ważne jest też to, że Forum jest też Aktywne.
Maria

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/13 14:56 - 2013/10/13 14:57 #5296 przez Wanda Piotrowska
Replied by Wanda Piotrowska on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
Myślę,przyszłoroczny sezon PRZEWODNIKA Pani "M" też zakończy jako laureatka Quizu,postaramy się ;)
Chciałam się pochwalić,że po raz pierwszy od 2008r, w tym roku 2013 udało mi się uczestniczyć we wszystkich wycieczkach cyklu. Jestem szczęśliwą posiadaczką 21 znaczków :)
Ostatnia2013/10/13 14:57 edycja: Wanda Piotrowska od.
Za tę wiadomość podziękował(a): jer7kow

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/13 14:17 #5295 przez jer7kow
Na zakończenie sezonu 2013, jeszcze będzie jakaś dzika, zakazana eskapada do Iławy, dzisiaj daję album z blisko 500. zdjęciami. Autorkami albumu są Panie z towarzyskiej nieformalnej grupy: AŻ BMW. To one są sprawcami tego wszystkiego co w albumie znajdziecie.
plus.google.com/photos/10579927504606380...864207585?banner=pwa
A znajdziecie tam absolutną nowość jak na tego typu albumy: quiz i wszystkie pytanie quizowe (zdjęcia autorstwa Pani B.). Gdybym wcześniej pomyślał o tym poprosił bym Pana Andrzeja o ich przesłanie w formacie jakie wyświetlano na ekranie, ale i tak są czytelne.
Prawdę mówiąc to można by było poprosić o przesłanie pytań na grubo przed quizem w Ratuszu, ale to tylko taka dygresja.
Warto zauważyć, że wszystkie panie z AŻ BMW (oprócz M) zakończyły quiz z nagrodami! Podobnie rzecz się ma z Agnieszką i Adamem, którzy wstawiają swoje osobiste albumy. Można przypuścić, że trud prowadzenia albumów i dyskusje forumowe są wprost proporcjonalne do zajęcia czołowych miejsc quizowych.
A propos! Może Pan Andrzej zamieściłby na forum listę nagrodzonych?
Na koniec jeszcze absolutny hit. Pani B. - a jakże ujawniła co JKK nosi "pod spodem". Dla niewtajemniczonych informacja, jest to smok "Ślepy Strażnik", czyli "Blind Guardian" bohater (smok nie JKK) jednej z gier na PC.
Pozdrawiam i zapraszam do albumu.
Jerzy K. Kowalewicz

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/13 11:18 - 2013/10/13 11:20 #5294 przez basiad
Wczoraj forum zostało chyba zablokowane.....nie można sie było dostac a i ja chciałam napisać kilka słów!
Szkoda,że to juz ostatnia wycieczka....w tym roku starałam sie uczestniczyć we wszystkich wędrówkach a to dzieki sympatycznym uczestnikom i jeszcze sympatyczniejszym przewodnikom,których znajomość tematów podziwiam ze wszech miar!Brawo!!!!!
Pierwszy raz uczestniczyłam w uroczystm zakończeniu projektu i........zostałam wyróżniona nagrodą w quizie w grupie "S" ......tak przyznaje trochę korzystałam z pomocy :blush: ale......hmmm ...no cóż pamięć w takiej grupie juz troche zawodzi! Dziekuje pomocnikom! :kiss:
Dziękuje uczestnikom z przemiłe towarzystwo,pozdrawiam serdecznie i....do zobaczenia na szlaku w przyszłym roku! :)
Ostatnia2013/10/13 11:20 edycja: basiad od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/12 20:31 #5292 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
Tegoroczną edycję naszych wędrówek z przewodnikiem po Olsztynie i rozmaitych zakątkach Warmii i Mazur zakończyliśmy bardzo przyjemnym - pomimo chłodu i pochmurnej pogody - spacerem po parku okalającym olsztyński zamek i Stare Miasto. Zawitaliśmy - jak to już opisała pani Wanda - do magazynu solnego, dawnej willi Wilhelma Ernsta Haricha, znanej obecnie jako Casablanca i mieszczącej od niedawna luksusowy hotel z restauracją, a także do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej działającej we wnętrzach przedwojennego domu olsztyńskiej gminy ewangelickiej. Podziwialiśmy piękno przyrody ubranej w jesienne szaty, zapoznaliśmy się też bliżej z parkowymi rzeźbami i posągami - nie zawsze niestety traktowanymi przez olsztynian z odpowiednim szacunkiem. A wszystko to odbyło się w ciepłej, stworzonej przez Joasię Mariuk, atmosferze.
Na zakończenie cyklu przeprowadzony został zwyczajowy quiz - i tu należą się gratulacje wszystkim zwycięzcom :) Pierwszą nagrodę w kategorii juniorów zgarnął zupełnie nieoczekiwanie jakiś nieznany bliżej osobnik - zapewne ściągał, ale niech mu będzie - też mu pogratulujemy ;) :laugh:

Na zakończenie należą się podziękowania wszystkim przewodnikom prowadzącym w tym roku nasze wycieczki i spacery za zaangażowanie włożone w przygotowanie i profesjonalne poprowadzenie imprez turystycznych w ramach naszego cyklu.

No i oczywiście na koniec trochę zdjęć z dzisiejszego spaceru. Po raz pierwszy udało mi się wyprzedzić w zaprezentowaniu zdjęć Agnieszkę i ekipę BMW :) Miłego oglądania!

plus.google.com/photos/10738603381488789.../5933914233115557585

Czekam niecierpliwie na albumy pozostałych autorów zdjęć :)

Do zobaczenia za dwa tygodnie na zakazanej wycieczce do Iławy!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/12 17:07 #5289 przez Wanda Piotrowska
Replied by Wanda Piotrowska on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
12.10.2013r
Dzisiejsza wycieczka była ostatnią z cyklu PRZEWODNIK CZEKA w tegorocznej akcji Olsztyn Aktywnie.
Pani Joanna Mariuk stworzyła tak ciepłą i "słoneczną" atmosferę,że nawet nie zauważyliśmy braku słońca :lol: Spacerowaliśmy po Parku Podzamcze oglądając rzeźby i podziwiając piękno przyrody.
Byliśmy w magazynie solnym, "spróbowaliśmy " ;) : "odrobinę luksusu" w Willi Mordu ( Casablence) oraz trochę kultury czytając starodruki w Bibliotece Pedagogicznej :) Zakończyliśmy tradycyjnie Quizem.
Emocje z nim związane tak nas rozgrzały, że co poniektórzy uczestnicy próbowali zdejmować koszulki :lol:
Dziękujemy wszystkim przewodnikom za pracę włożoną w przygotowywanie wycieczek, za ciekawie
i niejednokrotnie z humorem przedstawione wiadomości o odwiedzanych przez nas miejscach oraz za prowadzenie nas w "nieznane". Już teraz myślimy o następnych razem z Wami wycieczkach :)
Za tę wiadomość podziękował(a): basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/11 21:15 #5287 przez basiad
Dzieki Adamie i równiez żałuję,że to ostatnia wycieczka......chociaż......Iława przed nami!!!!!!!!!Do zobaczenia!!!!!!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/10 20:12 #5285 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
Gratulacje! :) Do zobaczenia w sobotę. Szkoda, że to już ostatnia wycieczka w tegorocznym cyklu Przewodnika czeka.
Za tę wiadomość podziękował(a): basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/10 18:48 #5284 przez basiad
A ja wygrałam koszulkę Olsztyn Aktywnie Hurrrrrraaaa!!!!! Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na Rynku Starego Miasta w sobotę!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/08 15:13 #5279 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
Nie ma sprawy. Dobrze, że od razu się wyjaśniło :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/08 14:55 #5278 przez Andrzej Bobrowicz
Replied by Andrzej Bobrowicz on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
Nie ma jak wprawne oko uczestnika, dziękuję Adamie. Oczywiście start z Rynku Starego Miasta, mój błąd, przepraszam.

Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/08 12:46 #5277 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze
Czyżby nastąpiła zmiana miejsca rozpoczęcia spaceru? Do tej pory podawane było, że wyruszamy o godz. 10:00 z Rynku Starego Miasta.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/08 09:07 #5276 przez Andrzej Bobrowicz
Olsztyn miastem pięknej przyrody - Park Podzamcze was created by Andrzej Bobrowicz
Kiedy zaczynaliśmy Przewodnika czeka w 2013 r. na termometrach było -14 stopni Celsjusza i zalegał śnieg, kończyć będziemy zaś wśród jesiennych spadających liści. 21 i ostatnie tegoroczne spotkanie poświęcamy Parkowi Podzamcze. Miłośnicy Przewodnika czeka spotykają się 12 października o 10.00 na Pl. Jana Pawła II, trzygodzinną wędrówkę poprowadzi Joanna Mariuk. Do zobaczenia na szlaku.

Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.111 s.
Zasilane przez Forum Kunena