Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość

Więcej
2014/06/24 19:00 #5807 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość
Udana i przyjemna wycieczka pomimo pogody, którą z trudem można byłoby określić jako znośną (przelotne opady deszczu i momentami nieprzyjemny chłód). Warunki te nie odstraszyły trzydziestokilkuosobowej grupy wiernych uczestników Przewodnika czeka, którzy zgromadzili się na Jarotach, w miejscu rozpoczęcia sobotniego spaceru.

Biegnąca przez rozpościerające się na południe od Olsztyna lasy ścieżka przyrodnicza Zazdrość o każdej porze roku prezentuje się malowniczo i nawet znając ją już niemal na pamięć, przyjemnie jest po raz któryś z kolei powędrować jej szlakiem. Zwłaszcza, że za każdym razem natknąć się można na coś nowego, jak choćby spora wycinka drzew przy szosie na Butryny i nowa, ustawiona w zeszłym roku wieża widokowa nad Jeziorem Kielarskim.

Większość uczestników spaceru, po dłuższym odpoczynku na przepięknej polanie nad J. Kielarskim (gdzie kończy się ścieżka Zazdrość), wyruszyła wraz z przewodnikiem Jerzym Stawickim polnymi drogami przez dawny majątek Kielary do Rusi. Tam obejrzeliśmy relikty dawnej zabudowy wsi - budynek dawnej karczmy z czerwonej cegły, kapliczkę z małą dzwonniczką i młyn wodny. Odpoczęliśmy także chwilę na wiejskiej plaży nad Łyną. Z Rusi, mijając po drodze wylot Gościńca Niborskiego, przewędrowaliśmy asfaltem do Bartąga, gdzie - na rondzie - zakończyliśmy naszą wycieczkę.
Licznik w prowadzonym przeze mnie całą drogę rowerze wykazał na mecie naszego spaceru dystans 16 km i 60 metrów :)

Tym razem nie popełniłem już gafy z poprzedniego spaceru i pamiętałem o zabraniu aparatu fotograficznego :)
Oto mój dorobek zdjęciowy z sobotniej wyprawy:

plus.google.com/photos/10738603381488789.../6028525959508035825

Zapraszam do oglądania i korzystania.

Do zobaczenia w Koziej Górze i Żabim Rogu ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/22 17:44 #5790 przez agaziolk
Replied by agaziolk on topic Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość
Melduje się grupa, która szła przez Bartąg. Doszliśmy w pełnym składzie,nikogo nie porwały żadne tajne służby choć było blisko gdy w byłym PGRze zagłuszano nam sygnał GPSa :woohoo: . Poza tym zadnych niespodzianek nie było. Wycieczka jak zwykle udana, niemiecka technologia w postaci mojej i taty peleryny znów skutecznie odstraszyła deszcz i mogliśmy bez przeszkód wędrować.
A oto dowody naszej wędrówki:
plus.google.com/photos/10736815125353592.../6027775725849345777
Za tę wiadomość podziękował(a): Adam Frenszkowski, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/21 21:44 #5788 przez jer7kow
Replied by jer7kow on topic Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość
Niech nam Andrzej zazdrości "Zazdrości"! Mieliśmy wszystko co trzeba na wycieczkę, chociaż zwyczajowego błota zabrakło, to prawda. Są też i zdjęcia do obejrzenia których zaprasza team BMW.
plus.google.com/photos/10579927504606380...185?banner=pwa&hl=pl
Za tę wiadomość podziękował(a): Adam Frenszkowski, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/21 20:00 #5787 przez basiad
Replied by basiad on topic Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość
Przyłączam się do wpisu Wandy! Dodam tylko,że nie wiedziałam iż mamy tak zróżnicowany teren wokół Olsztyna.....dzielnie pokonywaliśmy trasę raz pod górę raz stromo z góry! Widoki przecudne! Do zobaczenia na szlaku!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/21 19:17 - 2014/06/21 19:19 #5786 przez Wanda Piotrowska
Replied by Wanda Piotrowska on topic Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość
Chociaż dzisiejsze poranne niebo nie wskazywało że będzie słonecznie,chmury straszyły deszczem,
grupa około 40 osób zebrała się,aby wraz z przewodnikiem Jerzym Stawickim powędrować ścieżką przyrodniczo- leśną "Zazdrość". Przyroda i piękne widoki zrekompensowały "trudy" marszu. Niech żałują ci co zostali w domu :)
Ostatnia2014/06/21 19:19 edycja: Wanda Piotrowska od.
Za tę wiadomość podziękował(a): basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/20 15:48 #5785 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość
Mam pytanie: w którym miejscu przewidziane jest zakończenie spaceru? W miejscu, gdzie kończy się ścieżka dydaktyczna, czyli na polanie nad Jeziorem Kielarskim czy może gdzie indziej? Chodzi o to, żeby można było sobie z góry opracować plan powrotu do Olsztyna po zakończeniu wycieczki.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/17 00:00 #5778 przez Andrzej Bobrowicz
Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość was created by Andrzej Bobrowicz
Jedną z form wycieczek Przewodnik czeka są podmiejskie rajdy piesze. Tym razem czas wypuścić się poza południową granicę Olsztyna, na skraj Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Tematem wiodącym będzie Ścieżka Przyrodnicza Zazdrość. Startujemy w sobotę 21 czerwca 2014 r. o godz. 10.00 na oficjalnym początku ścieżki na skrzyżowaniu ulic biskupa Tomasza Wilczyńskiego i Immanuela Kanta. Wycieczkę poprowadzi Jerzy Stawicki. Do zobaczenia na szlaku.

Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena