Kozia Góra i Żabi Róg

Więcej
2014/06/30 17:15 #5832 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Kozia Góra i Żabi Róg
Bardzo ciekawa wycieczka, świetnie poprowadzona przez pana Przemka Kapałkę. Zaraz na początku wyprawy przekroczyliśmy w Mostkowie zachodnią granicę Warmii i wkroczyliśmy na tereny Oberlandu. Tam zaś czekało nas wszystko, co tereny te oferują zapuszczającym się na nie wędrowcom - przepiękna polodowcowa rzeźba terenu z licznymi morenowymi pagórkami, lasy i łąki z pięknymi widokami, dwa jeziora (Marąg i Narie) i najwyższe wzniesienie w okolicy (ok. 150 m n.p.m.), z którego dostrzec można było nawet odległą o ok. 80 km Dylewską Górę. Na koniec wyprawy, w Żabim Rogu, zostaliśmy ugoszczeni przez sympatyczną panią sołtys. Pogoda również dopisała - deszcz spadł dokładnie wtedy, kiedy już mu było wolno - to znaczy pod koniec rajdu, gdy zbliżaliśmy się już do stacji kolejowej w Żabim Rogu. Jedyne, czego osobiście żałuję po tej wycieczce, to zbyt krótki ostatni wypoczynek, przez co nie mogłem dłużej popływać w jeziorze Narie ;) , no ale cóż - nie można mieć wszystkiego.
Olbrzymie brawa dla pana Przemka za organizację i poprowadzenie tej wycieczki.

Na zakończenie tradycyjnie zapraszam do obejrzenia zdjęć, których tym razem napstrykałem całą masę (chyba udało mi się pobić swój dotychczasowy rekord w liczbie wykonanych zdjęć - ponad 200 B) ).

plus.google.com/photos/10738603381488789.../6030708955571929153

Miłego oglądania i korzystania!
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/29 12:56 #5825 przez agaziolk
Replied by agaziolk on topic Kozia Góra i Żabi Róg
Zgadzam się z panią Wandą w 100% wszystko się udało jak najlepiej tylko mogło. To było naprawdę bardzo przyjemna wycieczka. Mój GPS pokazał że przeszliśmy ok 24 km i myślę że tyle mogło być, ale wcale nie czuło się zmęczenia, zwłaszcza po wymoczeniu ich w jeziorze Narie. Ja z powodu braku odpowiedniego stroju nie zdecydowałam się zamoczyć reszty ciała w jeziorze, ale sezon dopiero rozpoczety jeszcze wszystko może się zdarzyć.
A kto się moczył i co jeszcze widzieliśmy w drodze pokażą zdjęcia
plus.google.com/photos/10736815125353592.../6030295844809828433
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska, Adam Frenszkowski, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/29 01:14 #5823 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic Kozia Góra i Żabi Róg
Tutaj ten sam pomysł (pod hasłem "Kozi Róg") zrealizowany w 2011 w ramach rowerów 'zaawansowanych':
forum.aktywnie.olsztyn.eu/forum/9-rajdy-...21-sierpnia-kozi-rog

To są niezmiennie ciekawe tereny do zwiedzania na każdy z możliwych sposobów :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/28 20:44 #5821 przez jer7kow
Replied by jer7kow on topic Kozia Góra i Żabi Róg
Chociaż nie mogliśmy być na tej wycieczce, to jednak myślami byliśmy z Wami.
A dzięki wytrwałości Wandy - są zdjęcia z tej wyprawy. Miłego oglądania i wspominania. A obecność Pana Andrzeja została zauważona i mamy nadzieję, że będzie z nami na długie lata. Poniżej link do zdjęć.

plus.google.com/photos/10579927504606380...225?banner=pwa&hl=pl
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska, Adam Frenszkowski, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/28 18:20 #5819 przez Wanda Piotrowska
Replied by Wanda Piotrowska on topic Kozia Góra i Żabi Róg
Dzisiejsza(28.06.2014r) wycieczka wspaniała pod każdym względem, prowadzona profesjonalnie przez Przemysława Kapałkę. Pogoda super,tempo dostosowane do wszystkich uczestników,był czas na wypoczynek,moczenie nóg,a nawet co poniektórzy uczestnicy zażywali letnich kąpieli w jeziorze.
Mimo pokonanych kilometrów( były rozbieżności w pomiarach ;) nie czuło się zmęczenia,a wręcz chciało się iść jeszcze dalej z Panem Przemkiem.
Za tę wiadomość podziękował(a): jer7kow, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/23 21:38 #5800 przez Andrzej Bobrowicz
Kozia Góra i Żabi Róg was created by Andrzej Bobrowicz
Początek wakacji, z Przewodnikiem czeka? Oczywiście! Znów wsiadamy do pociągu aby pojechać poza Warmię i Mazury tym razem na wycieczkę pieszą po wzniesieniach pomiędzy Kozią Górą i Żabim Rogiem. Zbiórka miłośników Przewodnika czeka na dworcu Olsztyn Główny w sobotę 28 czerwca o 7.30, odjazd pociągu do Gamerek Wielkich o 7.45. Można się dosiadać na przystanku Olsztyn Zachodni oraz w Gutkowie. Uczestnicy tradycyjnie pokrywają we własnym zakresie koszt biletów PKP, tym razem na trasach Olsztyn Główny - Gamerki Wielkie oraz Żabi Róg - Olsztyn Główny. Wycieczkę kolejową poprowadzi przewodnik Przemysław Kapałka, który zaplanował 21 km trasę. Do zobaczenia na szlaku.
Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.069 s.
Zasilane przez Forum Kunena