Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu

Więcej
2014/07/20 13:11 #5874 przez Wanda Piotrowska
Replied by Wanda Piotrowska on topic Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu
Jeszcze raz serdeczne życzenia dla wspaniałego duetu (wiadomo z jakiej okazji), dużo zdrowia i wielu ciekawych pomysłów na następne wycieczki.
Panu Andrzejowi życzę aby już nigdy jazda rowerem nie skończyła się wizytą u chirurga, a Pani Asi aby jej wszystkie plany i marzenia spełniły się :)
Dziękuję za wycieczki które już poprowadziliście i czekam na więcej,bo sposób przekazywania przez Was wiadomości pozwala oderwać się od rzeczywistości i zatopić się w czasach o których opowiadacie :)
Ostatnio na szlaku wędrowałam dzięki Wam razem ze Świętym Jakubem :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/20 11:13 #5871 przez jer7kow
Replied by jer7kow on topic Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu
Razem trzy albumy to nawet sporo. Do zobaczenia i pozdrawiamy.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/20 11:11 #5870 przez jer7kow
Replied by jer7kow on topic Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu
Nie było tak źle,nawet ja dałam radę. Jednak po powrocie musiałam trochę odpocząć. A młodość ma swoje prawa - Adamowi było mało, chciał wracać pieszo!
Serdecznie pozdrawiamy. Maria i Jurek

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/20 11:10 #5869 przez agaziolk
Replied by agaziolk on topic Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu
Adam w syndromie japońskiego turysty nie ma nic złego, przynajmniej zdjęć jest dużo i jest z czego wybierać.

Co do wycieczki to zgadzam się z przedmówcami, że było super. Przewodnicki duet jak zwykle rewelacyjny, pogoda idealna, również dzięki temu że szliśmy zacienionymi ścieżkami. Spacer w pełnym słońcu mógł się skończyć gorzej, ale obyło się bez żadnych przykrych niespodzianek na trasie.

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć. Wyszło ich dziwnie mało, ale obiecuje poprawę ;)
plus.google.com/photos/10736815125353592.../6038063558183466561
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska, Adam Frenszkowski, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/20 11:05 #5868 przez Elżbieta
Replied by Elżbieta on topic Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu
Dziękuję. Zostało mi tylko oglądanie zdjęć, bo leczenie stopy jeszcze potrwa.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/19 22:50 #5867 przez jer7kow
Replied by jer7kow on topic Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu
Grupa BMW zaprasza do przeglądu tego co się działo na Szlaku Jakubowym
Pozdrawiamy!
plus.google.com/photos/10579927504606380.../6037860700229291089
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska, Adam Frenszkowski, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/19 21:18 #5866 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu
W całkiem licznej grupie i przy pięknej pogodzie pomaszerowaliśmy dzisiaj fragmentem szlaku św. Jakuba. Do Santiago de Compostela wzorem średniowiecznych pątników co prawda nie udało nam się dojść, ale nasz warmiński Gietrzwałd, który stanowił cel wędrówki, nie ma się czego wstydzić, gdyż jest także pięknym i urokliwym miejscem.
Pod - jak zawsze - fachową i profesjonalną pieczą Joasi i Andrzeja przeszliśmy skromny jak na nasze możliwości dystans 12 km przez warmińskie lasy położone na północ od szosy na Ostródę. Po drodze minęliśmy kilka kapliczek, malutką wioskę Szelągowo, a nawet napotkaliśmy idącą równolegle pielgrzymkę do Gietrzwałdu z jednej z olsztyńskich parafii.
W Gietrzwałdzie zaliczyliśmy program obowiązkowy, czyli odwiedziliśmy sanktuarium, wysłuchaliśmy historii objawień z 1877 roku i przespacerowaliśmy się do źródełka.
Spacer zakończył się jednak u niektórych osób (w tym u mnie) poczuciem pewnego niedosytu kilometrażowego - do tego stopnia, że narodziła się idea pieszego powrotu do Olsztyna. Zniweczył ją jednak (opóźniony) przyjazd autobusu :)

No i na koniec zapraszam oczywiście do obejrzenia zdjęć z wycieczki. Z pewnym niepokojem stwierdzam u siebie ostatnio tzw. syndrom japońskiego turysty - z wycieczki na wycieczkę robię coraz więcej zdjęć praktycznie wszystkich (oczywiście ciekawych ;) ) mijanych obiektów.

plus.google.com/photos/10738603381488789.../6037836921653442561

Miłego oglądania! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska, Elżbieta, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/19 20:29 #5865 przez basiad
Replied by basiad on topic Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu
Mam nadzieję,że tak jak ja reszta uczestników równie zadowolona z pięknej wycieczki szlakiem św.Jakuba! :) Piekna pogoda,nie męczący,można powiedzieć spacer....wspaniali przewodnicy i tyle wydarzeń.......urodziny p.Joanny ....imieniny p.Andrzeja.....nowy :woohoo: ,młody i wytrwały w marszu Mateusz :) ....no i reszta grupy w dobrych nastrojach!!!!!!! Wspaniale spędzona sobota i wcale nie jest mi żal śniadania na trawie i tortu w nowo otwartym Parku Centralnym Olsztyna!!!!!! Do następnego spotkania! :kiss:
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/16 10:11 #5862 przez Andrzej Bobrowicz
Szlakiem Świętego Jakuba do Gietrzwałdu was created by Andrzej Bobrowicz
Szlak Św. Jakuba jest jednym z najpopularniejszych szlaków pielgrzymkowych w Europie. W 2009 r. poznawaliśmy jego przebieg na terenie Olsztyna, teraz czas nim ruszyć do najświętszego miejsca w Polsce, jakim jest Gietrzwałd - miejsce objawień NMPanny w 1877 r., jedyne w Polsce. Tę wyjątkową wędrówkę zapoczątkujemy w Łupstychu na pętli autobusowej, dojazd linią nr 7. Startujemy w sobotę 19 lipca o godz. 8.30, długość wędrówki szlakiem to 12 km. Wędrówkę poprowadzą tym razem Joanna Mariukówna i ja we własnej osobie.

21 lipca w poniedziałek o godz. 15.00 rozpoczniemy internetowe zapisy na wycieczkę autokarową w dniu 3 sierpnia pod hasłem Tędy przeszła historia - Bitwa Pod Tannenbergiem. Tradycyjnie zapisujemy się za pomocą formularza zapisowego na stronie www.mazury.pttk.pl, koszt wycieczki to niezmiennie 30 zł. Szczególny to będzie poniedziałek, gdyż będą to już siódme urodziny Przewodnika czeka, który przyszedł na świat dokładnie 21 lipca 2007 r. o godz. 9.00.

Do zobaczenia na szlaku

Andrzej Bobrowicz
Za tę wiadomość podziękował(a): basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.085 s.
Zasilane przez Forum Kunena