Zapomniani twórcy z Prus Wschodnich

Więcej
2015/08/24 21:47 #6664 przez Wanda Piotrowska
Replied by Wanda Piotrowska on topic Zapomniani twórcy z Prus Wschodnich
Szczegółowe opisy wycieczek Elżbiety i Adama były wspaniałym podsumowaniem każdej z nich.
Opisy i zdjęcia z wszystkich albumów stanowiły źródło radości
dla osób które z różnych względów nie mogły w nich uczestniczyć.
Za tę wiadomość podziękował(a): basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/24 17:03 #6663 przez Elżbieta
Replied by Elżbieta on topic Zapomniani twórcy z Prus Wschodnich
Ja do wycieczki się przygotowałam i przeczytałam w internecie informacje o Arno Surminskim, Arno Holzu i Ewie Marii Sirowatce, o której przewodniczka w naszym autokarze nic nie powiedziała. Przeczytałam przetłumaczone na język polski książki Arno Surminskiego: "Polninken czyli historia niemieckiej miłości", "Wypaść z gniazda", "Wieś w Prusach Wschodnich" (o Jegławkach). Polecam do przeczytania.
Ja szczegółowo opisuję wszystkie wycieczki autokarowe, kolejowe i niektóre piesze. Teksty są jednak długie - kilka stron - i nie nadają się do umieszczania na forum.
Zdjęcia robił Adam F., i być może umieści je na forum.
Mnie miłośniczkę wszystkich zwierząt urzekły konie w stadninie w Kętrzynie, zwłaszcza te zimnokrwiste.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/24 09:52 #6661 przez ROMAN K
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/23 23:42 #6660 przez agaziolk
Replied by agaziolk on topic Zapomniani twórcy z Prus Wschodnich
Wycieczka przekładana, rozpoczęta z poślizgiem technicznym, ale ostatecznie odbyła się i jak zwykle odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Tematem byli zapomniani twórcy Prus Wschodnich. Przyznam się, że słyszałam o tych osobach pierwszy raz, czyli kolejny dowód na to, że warto uczestniczyć w naszych wycieczkach, zawsze czegoś nowego można się dowiedzieć. Jeśli chodzi o odwiedzane miejsca to na mnie ogromne wrażenie zrobiła wizyta w stadzie ogierów. Konie zawsze mnie fascynowały, a szczególnie te wielkie zimnoktwiste, dlatego dziękuje za możliwość zobaczenia ich z bardzo bliska.
A co jeszcze widzieliśmy to niech zobrazują zdjęcia
plus.google.com/photos/10736815125353592.../6186317887511315649
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/23 17:21 #6659 przez jer7kow
Replied by jer7kow on topic Zapomniani twórcy z Prus Wschodnich
Wycieczka minęła ale zdjęcia pozostały i już są!
plus.google.com/photos/10579927504606380.../6186215916812909585
Pozdrawiają:
Maria, Wanda i Jurek
Za tę wiadomość podziękował(a): Wanda Piotrowska, basiad

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/17 15:47 #6652 przez Andrzej Bobrowicz
Zapomniani twórcy z Prus Wschodnich was created by Andrzej Bobrowicz
Do dwóch razy sztuka! W przełożonym terminie ale jednak rusza kolejna autokarowa wycieczka Przewodnika czeka. 22 sierpnia o 9.00 z parkingu przy ul. Nowowiejskiego wyruszą autokary z miłośnikami cyklu chcącymi tym razem poznać twórczość Evy Marii Sirowatki, Arno Holza i innych zapomnianych przewdwojennych twórców. Na wycieczkę obowiązują zapisy internetowe oraz opłata w wysokości 30 zł. Pozostało jeszcze 5 ostatnich wolnych miejsc, serdecznie zapraszam na tę wycieczkę, zapisy można znaleźć pod linkiem www.mazury.pttk.pl/zapisy-online.html?vi...ntroller=event&id=44. Do zobaczenia na szlaku.

Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.074 s.
Zasilane przez Forum Kunena