Zakazane Wycieczki

Więcej
2016/10/14 19:20 - 2016/10/14 19:23 #7092 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Zakazane Wycieczki
Coś dużo tych wszystkich opłat. Ale i tak warto pojechać. Ja będę :) Dość tajemniczo brzmi zdanie "wycieczka do Grudziądza dostępna tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej". Zakazane wycieczki niebezpiecznie dryfują w kierunku dyskryminacji i ksenofobii :) :)
Ostatnia2016/10/14 19:23 edycja: Adam Frenszkowski od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/13 20:31 #7090 przez Andrzej Bobrowicz
Zakazane Wycieczki was created by Andrzej Bobrowicz
X edycja Przewodnika czeka zakończona. Skoro tak, to stali miłośnicy Przewodnika czeka doskonale wiedzą, że nadchodzi czas Zakazanych Wycieczek.

Zakazane Wycieczki są podziękowaniem płynącym od przewodników do uczestników wycieczek Przewodnik czeka, za ich obecność i uczestnictwo w ciągu kolejnych edycji cyklu. W tym dniu przewodnicy nie pobierają żadnego wynagrodzenia za swoją pracę i pokrywają wszystkie koszty wycieczki na równi z uczestnikami. Jak zwykle jest w nich jakiś element zakazany, stąd ich nazwa.

Jubileuszową edycję Przewodnika czeka kończą również wyjątkowe Zakazane Wycieczki jakich dotąd nie było bo dwudniowe. Odbędą się 29 i 30 października. W sobotę przewodnicy realizują swoją niespodziankę dla uczestników, w niedzielę zaś spełniają życzenie miłośników cyklu.

W sobotę, 29 października Zakazane Wycieczki jadą do Kwidzyna.
Spotkanie z przewodnikiem przy ruinach dworca Olsztyn Zachodni, pociąg odjeżdża o 6.18. Można wsiąść także na dworcu głównym o 6.15.
W planie zwiedzania znajdą się:
- Muzeum w Zamku Kapituły Pomezańskiej (bilety 10 zł normalny, 5 zł ulgowy)
- konkatedra św. Jana Ewangelisty z Kryptą Wielkich Mistrzów Krzyżackich (bilet zbiorczy 6 zł/osoba)
- najważniejsze zabytki Kwidzyna
- pomniki przyrody na terenie miasta
- coś zakazanego
Bilety wstępu do obiektów pokrywają uczestnicy we własnym zakresie. Powrót do Olsztyna pociągiem przyjeżdżającym o godz. 20.03

W niedzielę, 30 października Zakazane Wycieczki jadą do Grudziądza.
Spotkanie z przewodnikiem przy ruinach dworca Olsztyn Zachodni, pociąg odjeżdża o 6.18. Można wsiąść także na dworcu głównym o 6.15.
W tym nadwiślańskim mieście zwiedzać będziemy jedno zakazane miejsce, reszta planu zwiedzania niech również pozostanie na razie ukryta. Prosimy przygotować kwotę 6 zł na ewentualne wstępy oraz kwotę na przejazd tramwajem (2, 60 bilet normalny, 1, 30 zł ulgowy). Powrót do Olsztyna pociągiem przyjeżdżającym o godz. 18.12

UWAGA! Na zakazany wstęp należy zapisać się na specjalną listę. Lista zapisów znajduje się w Miejskiej Informacji Turystycznej w budynku ratusza, wejście od ul. 1 Maja. Zapisywać się można od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-16.00, zapisy trwają do wyczerpania miejsc. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty, który trzeba mieć także przy sobie w Grudziądzu. Zakazana Wycieczka do Grudziądza jest dostępna tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Koszt biletów PKP zainteresowani pokrywają we własnym zakresie. Zachęcamy do zakupu bilety turystycznego PKP Przewozy Regionalne w cenie 45 zł, który obowiązuje na obydwa dni wycieczki, na wszystkie pociągi na trasie.

Na każdy dzień proszę przygotować dodatkowo 1 zł zakazanej opłaty klimatycznej.

Zakazane Wycieczki odbywają się raz w roku, kto się spóźni, będzie czekał cały rok na następną okazję!

Do zobaczenia na szlaku.

Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.028 s.
Zasilane przez Forum Kunena