Majowe święta z Przewodnikiem czeka

Więcej
2017/05/28 18:45 #7338 przez agaziolk
Replied by agaziolk on topic Majowe święta z Przewodnikiem czeka
Pora nadrobić zaległości. Majowe Święta z Przewodnikiem jak zwykle się udały, była wycieczka dla miłośników przyrody i dla miłośników historii, czyli dla każdego coś fajnego. Przesyłam kilka zdjęć z wycieczki 1 maja
photos.google.com/share/AF1QipMjCml7kY9O...Mzlvb2RHZXBkcDdiWHF3
The following user(s) said Thank You: ROMAN K

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/10 18:56 - 2017/05/11 22:11 #7320 przez Jerzy
Replied by Jerzy on topic Majowe święta z Przewodnikiem czeka
1 i 3 maja można było uczestniczyć w dwóch wycieczkach organizowanych w ramach Olsztyn aktywnie - Przewodnik czeka. Pierwsza wycieczka nie była tylko przyrodniczą, gdzie poznaliśmy tym razem dwa jeziora: Trackie i Pereszkowo. Była to również wycieczka historyczna, gdzie można było poznać historię dworku rodu Grzymałów. Obejrzeć zabytkowy park z wiekowymi drzewami oraz cmentarz dawnych właścicieli Tracka. Od 1846 roku dworek oraz posiadłość dzierżawił Georg Belian, którego syn Oskar w 1877 roku został burmistrzem Olsztyna. Obecnie dworek jest mocno zaniedbany, został zabezpieczony i czeka na lepsze czasy.
Na drugiej wycieczce przewodnik bardzo dokładnie opowiadał o Kampanii Napoleońskiej 1807 roku i wizycie cesarza Francuzów Napoleona Bonaparte w Olsztynie i Gutkowie.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
drive.google.com/drive/folders/0BxzEWWpg...1TDNCTEU?usp=sharing
Ostatnia2017/05/11 22:11 edycja: Jerzy od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/07 15:30 #7315 przez wanda
Replied by wanda on topic Majowe święta z Przewodnikiem czeka
Witam wszystkich tych którzy aktywnie uczestniczą w wycieczkach z Przewodnikiem oraz tych którzy tylko przed komputerem czytając wpisy na Forum w nich uczestniczą. Po zmianach które wprowadzono na stronie Olsztyn Aktywnie, mam trudności z zalogowaniem się na stare konto. Brak wpisów na Forum nie świadczy o tym że mało jest uczestników spacerów z Przewodnikiem.
Majowe święta zakończyły się wycieczką z panem Adamem Frenszkowskim, który opowiadał o Napoleonie i jego bytności w Olsztynie. Przeszliśmy szlakiem napoleońskim do Gutkowa gdzie po obejrzeniu kościoła pw św Wawrzyńca zakończyliśmy naszą historyczną wędrówkę
Z załączeniem zdjęć mam w dalszym ciągu problemy:( :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/04/29 15:33 #7304 przez Przemysław Kapałka
Replied by Przemysław Kapałka on topic Majowe święta z Przewodnikiem czeka
Zapraszam na wycieczkę 1 maja. Niestety proszę się przygotować na miejscami duże błoto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/04/27 06:59 #7301 przez Andrzej Bobrowicz
Majowe święta z Przewodnikiem czeka was created by Andrzej Bobrowicz
Tradycyjnie co roku Przewodnik czeka wychodzi z propozycją do tych, którzy majówkę spędzają w Olsztynie. Na dwa dni świąteczne przygotowaliśmy wycieczki: przyrodniczą i historyczną.

W poniedziałek, 1 maja wycieczka Poznajemy olsztyńskie jeziora - jeziora wschodniej części miasta. Start o 10.00 na pętli autobusowej Cementowa, nad jeziora Trackie i Pereszkowo zapraszam w imieniu Przemysława Kapałki.

W środę, 3 maja wycieczka Tędy przeszła historia - Napoleon w Olsztynie 1807 r. Start o 10.00 na Moście św. Jana, na wędrówkę śladami Cesarza Francuzów zapraszam w imieniu Adama Frenszkowskiego.

Do zobaczenia na szlaku.

Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.038 s.
Zasilane przez Forum Kunena