Zakazane wycieczki - poprawiny :)

Więcej
2017/10/27 15:59 #7466 przez Adam Frenszkowski
Replied by Adam Frenszkowski on topic Zakazane wycieczki - poprawiny :)
UWAGA!!! UWAGA!!! KOREKTA!!!
Informacja dla wszystkich osób pragnących wziąć udział w obydwu zakazanych wycieczkach - do Brodnicy i do Grudziądza - w dniach 28 i 29 października 2017 r.

Aby podróżować przez obydwa wycieczkowe dni na jednym bilecie, należy zakupić bilet turystyczny za 45 zł (nie za 39,90 zł, jak pisałem poprzednio). Tylko taki honorowany jest w pociągach, którymi będziemy się poruszać (PolRegio i ArrivaRP). Różnica wynosi jedynie 5 zł, więc mam nadzieję, że nie będzie to wielki problem. Przepraszam za wcześniejszy błąd. Mam nadzieję, że nie zakupiliście jeszcze biletów, jeśli jednak już się zaopatrzyliście w te tańsze, bardzo proszę o ich wymianę w kasie biletowej, aby potem nie było problemów podczas kontroli. Można będzie zrobić to jutro przed odjazdem pociągu. Przypominam, że spotykamy się na Dworcu Głównym PKP w Olsztynie, przy kasach biletowych, o godz. 6:00 rano.

Serdecznie zapraszam na wycieczki! Do zobaczenia już jutro!

Adam Frenszkowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/10/25 09:47 #7464 przez arkopol
Replied by arkopol on topic Zakazane wycieczki - poprawiny :)
Świetny wpis ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/10/24 00:33 - 2017/10/24 00:42 #7463 przez Adam Frenszkowski
Zakazane wycieczki - poprawiny :) was created by Adam Frenszkowski
UWAGA! UWAGA! Wiadomość specjalna dla wszystkich miłośników cyklu Przewodnik czeka, w szczególności zaś dla wielbicieli tak zwanych wycieczek zakazanych, które corocznie odbywają się na zakończenie sezonu "Przewodnikowego" jako forma podziękowania ze strony prowadzących wycieczki pod adresem ich uczestników. Już wkrótce nastąpi odpowiedź na gorące oczekiwania wszystkich tych, którzy w tym roku odczuwają wybitny niedosyt "zakazanego" wędrowania i odwiedzania ciekawych miejsc!

Jak wiedzą wszyscy stali uczestnicy naszego ulubionego cyklu wędrówek z przewodnikiem, tegoroczne zakazane wycieczki już się odbyły. Pod koniec sierpnia wspólnie z Andrzejem Bobrowiczem wędrowaliśmy do Węgorzewa oraz do Inowrocławia. W drodze powrotnej z tego ostatniego miasta, w pociągu, w toku gorącej dyskusji pojawiły się sugestie zorganizowania zakazanych wycieczek ponownie - tym razem już w stałym i normalnym terminie, czyli w ostatni weekend października. I OTO SĄ!!!! B)

Wszystkim niecierpliwie oczekującym spieszę z wiadomością, że poprawiny zakazanych wycieczek jak najbardziej się odbędą. Przepraszam za zwłokę w ogłoszeniu tej radosnej wieści, ale jestem ostatnio mocno zapracowany i długo dogrywałem szczegóły.

Druga tegoroczna odsłona "zakazanych" odbędzie się w dniach 28 i 29 października 2017 r. (sobota i niedziela), czyli już w najbliższy weekend.

W sobotę, 28 października 2017 r., wybierzemy się do Brodnicy. Zbiórka - niestety - o pogańskiej i demotywującej dla wielu godzinie 6:00 nad ranem przy kasach dworca głównego PKP w Olsztynie. Wyjazd pociągiem PolRegio o godz. 6:22 (kierunek - Bydgoszcz Główna). Można dosiąść się na stacji Olsztyn Zachodni. Jedziemy z przesiadką w Jabłonowie Pomorskim, gdzie translokujemy się do pociągu Arriva (kierunek - Brodnica). Do Brodnicy dotrzemy o godz. 8:47.

W programie zwiedzania: Muzeum w Brodnicy (oddziały w dawnym zamku krzyżackim oraz w budynku Spichlerza - bilet wstępu normalny 10 zł, ulgowy - 5 zł), kościół pw. św. Katarzyny, pałac Anny Wazówny, fragmenty murów miejskich z Bramą Chełmińską, resztki dawnego zamku krzyżackiego, barokowy zespół poreformacki, rynek miejski oraz kilka innych ciekawych miejsc. Oczywiście będzie można zdobyć punkty do odznak PTTK-owskich.

Powrót o godz. 17:08, pociągami Arriva i PolRegio, także z przesiadką w Jabłonowie Pomorskim. Do Olsztyna wrócimy po godz. 20:00.

Już następnego dnia - w niedzielę, 29 października 2017 r. (pamiętamy o zmianie czasu na zimowy!!!) wybieramy się do Grudziądza. Byliśmy tam co prawda w ubiegłym roku, ale poza Cytadelą niewiele udało nam się zobaczyć. Tym razem nadrobimy te zaległości i obejrzymy całą gamę pięknych i ciekawych miejsc, które to miasto ma do zaoferowania. Zbiórka przy kasach Dworca Głównego PKP w Olsztynie o tak samo pogańskiej godzinie 6:00 rano. Wyjeżdżamy pociągiem PolRegio o godz. 6:22 (kierunek - Bydgoszcz Główna) i jedziemy do Grudziądza z przesiadką na pociąg Arriva w tymże samym Jabłonowie Pomorskim. Do Grudziądza dotrzemy o 8:54.

W programie zwiedzania rozmaite atrakcje: spichlerze nad Wisłą, Muzeum, mnóstwo pięknych kościołów, pozostałości dawnego zamku krzyżackiego na Zamkowej Górze z przepięknym punktem widokowym na szczycie baszty Klimek, Stare Miasto z rynkiem, kamieniczkami i... ławeczką z Kopernikiem, pomnik Ułana z Dziewczyną, park miejski i wiele, wiele innych interesujących obiektów, które zechce nam pokazać przewodnik, człowiek znający Grudziądz jak mało kto, a osobiście mój kolega - Adam Hinz.

Powrót do Olsztyna pociągami Arriva i PolRegio o godz. 17:02, także z przesiadką w Jabłonowie Pomorskim. Do Olsztyna wrócimy pełni wrażeń ok. godz. 20:15.

Oczywiście podczas obydwu wycieczek w planach mamy godzinną przerwę (czas wolny) na posiłek, kawę, herbatę, zakup pamiątek czy co kto będzie potrzebował.

Zachęcam osoby planujące udział w obydwu wycieczkach do zakupu biletu turystycznego (weekendowego) w atrakcyjnej cenie 39,90 zł, na którym będzie można podróżować wszystkimi pociągami, w obydwie strony podczas obydwu dni naszego zakazanego weekendowego szaleństwa :)

Po Brodnicy oprowadzać będę ja we własnej osobie, zaś naszym przewodnikiem po Grudziądzu będzie kolega Adam Hinz, którego znamy już z ubiegłego roku.

Zapraszam serdecznie do udziału i do zobaczenia już w najbliższy weekend! Niech zakazane wycieczki trwają w najlepsze :)
Osobom niezorientowanym powiem tylko, że zakazane wycieczki odbywają się zawsze na koniec cyklu wszystkich wędrówek "Przewodnik czeka" w danym roku, są formą podziękowania i "bonusem" ze strony prowadzących wycieczki przewodników dla uczestników cyklu i przewodnicy w nie zaangażowani nie pobierają za nie wynagrodzenia i ponoszą wszelkie koszty na równi z uczestnikami. A koszty przejazdów pociągami oraz koszty biletów wstępu do poszczególnych obiektów uczestnicy ponoszą we własnym zakresie. Udział oczywiście wolny i swobodny dla każdego. Wystarczy stawić się o podanej godzinie w miejscu zbiórki, czyli na olsztyńskim dworcu głównym PKP.

To chyba wszystko. W razie czego proszę pytać, pytać i jeszcze raz pytać :)
Zapraszam serdecznie!

Adam Frenszkowski - przewodnik turystyczny po Olsztynie, Warmii i Mazurach (i Brodnicy ;) )
Ostatnia2017/10/24 00:42 edycja: Adam Frenszkowski od. Powód: Korekta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.030 s.
Zasilane przez Forum Kunena