Zdobywamy Odznakę Warmia i Mazury - Ziemia Serdecznie Znajoma

Więcej
2018/09/09 15:31 #7660 przez wanda
W sobotę 8.09.2018 zakończył się cykl Wypraw Krajoznawczych. Z Olsztyna pojechaliśmy prosto do Ornety gdzie zwiedziliśmy bogato zdobiony gotycki kościół pod wezwaniem świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty.
Z Ornety ruszyliśmy w stronę Pieniężna. W Dolinie Rzeki Wałszy wśród niektórych uczestników wycieczki ogromne emocje wzbudził "koronkowy"most kolejowy. Spacer po lesie dał możliwość "rozporostowania nóg" i nabrania sił do dalszej jazdy autobusem:)
Następnie odwiedziliśmy Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów, gdzie "zwiedziliśmy" wiele ciekawych zakątków świata. Eksponaty zgromadzone przez księży misjonarzy zadziałały na naszą wyobraźnię, byliśmy w Japonii,Indiach, Ameryce Południowej
i w Afryce. Ostatnim etapem naszej wyprawy było Braniewo gdzie zobaczyliśmy (jak zwykle na takich wyprawach) kościół pod wezwaniem św. Katarzyny oraz Muzeum Ziemi Braniewskiej, w którym "zdaliśmy egzamin" ze znajomości nazwisk "włodarzy PRL";) :laugh:.Dziękujemy panu Krzysztofowi za profesjonalne prowadzenie wycieczek, a panom kierowcom za bezpieczne dowożenie nas
do tych wszystkich ciekawych miejsc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/09/06 09:23 #7657 przez Andrzej Bobrowicz
W najbliższą sobotę przyjdzie czas na zakończenie podróżowania w cyklu Wyprawy Krajoznawcze pod hasłem Zdobywamy Odznakę Warmia i Mazury - Ziemia Serdecznie Znajoma. Jako ostatnią do Kanonu Odznaki odbywamy wycieczkę po Szlaku Kopernikowskim. Wspólnie z przewodnikiem PTTK odwiedzimy Ornetę, Pieniężno i Braniewo. Startujemy na pl. Jedności Słowiańskiej o 9.00, autokarową wyprawę poprowadzi Krzysztof Ciesiński.
Do zobaczenia na szlaku.
Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.050 s.
Zasilane przez Forum Kunena