Rajd z Janem Pawłem II - 12 października 2013

Więcej
2013/10/07 22:31 - 2013/10/07 22:34 #5275 przez KOŁODROM
Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych: wspaniałych widoków, piękna przyrody i niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową podczas, której będziemy uczestniczyli w Powiatowym Zlocie Rowerzystów w Sętalu.
Wyruszamy w dniu 12 października 2013 r. (sobota) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na rajd rowerowy krótki -rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie!
Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa.
Trasa rowerowa łatwa i przyjemna o długości ok. 40 km. Tempo jazdy rekreacyjne.
W programie: zwiedzanie z przewodnikiem PTTK, ciepły poczęstunek oraz wspaniały wypoczynek i zabawa.
Podczas zlotu w Sętalu zaplanowano: Dla uczestników rajdu zaplanowano atrakcje i niespodzianki.

Rajd poprowadzi Jolanta Abłam a ciekawostki będzie opowiadał Kazimierz Kisielew, licencjonowany przewodnik PTTK.
Realizatorem zlotu rowerzystów jest Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala.

Trasa wycieczki: Olsztyński Ratusz- 1-go Maja- Wojska Polskiego- Rataja- Jagiellońska- Las Miejski- Zalbki- Myki- Słupy- Różnowo- Dąbrówka Wielka- Sętal- Dąbrówka Wielka- Różnowo- Dywity- Wojska Polskiego- Olsztyński Ratusz /mapka/

Nagrody ufundowali: Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, Samorząd Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i sieć sklepów OLIMP.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rajdów rowerowych /szczegóły tutaj/
Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

Rajd rozpoczynamy tradycyjnie przy Olsztyńskim Ratuszu. Następnie ulicami 1-go Maja i Partyzantów dojedziemy do ścieżki rowerowej na ulicy Wojska Polskiego.

Przed olsztyńskim ratuszem.

Tam skręcając w prawo w ulicę Rataja dojedziemy do skrzyżowania z ulica Bydgoską, gdzie skręcimy w prawo i jadąc pod górę dojedziemy do ulicy Jagiellońskiej i skręcimy w lewo, w stronę pętli autobusu linii nr 9. Po krótkim postoju pojedziemy w stronę Zalbek, jadąc najpierw przez las później drogą szutrowo- asfaltową.


Leśna droga do Zalbek.

Po krótkim postoju w Zalbkach na większym skrzyżowaniu skręcimy w prawo nastepnie przy kapliczce w Mykach w lewo, tam przejeżdżając przez pole wjedziemy do lasu.


Polna droga z wsi Myki.

Jadąc przez las dojedziemy do drogi Wadąg-Słupy gdzie skręcimy w prawo i pojedziemy do miejscowości o nazwie Słupy. Po krótkim postoju w sklepie wrócimy do drogi obok kościoła i jadąc przy działkach skrecimy najpierw w prawo a później w lewo, wjeżdżając na górkę.


Kościół w Słupach.

Po pokonaniu górki dojedziemy do parkingu z altankami w Różnowie, gdzie chwilkę odetchniemy.


Parking w Różnowie.

Jadąc przez las następnie przez pole wjedziemy do Dąbrówki Wielkiej, gdzie pojedziemy drogą z lewej strony wsi a następnie pojedziemy prosto aż do asfaltowej drogi na Sętal.


Dąbrówka Wielka, pierwsze skrzyżowanie.

Jadąc asfaltową droga po prawej stronie będziemy podziwiać ładne widoki na dolinę z jeziorkami. W ten sposób, kierując się w stronę wieży neogotyckiego kościoła, dojedziemy do celu naszej podróży, wsi Sętal.


Sętal,w oddali wieża kościoła.


Parking obok kościoła, tu odbywać się będzie festyn.

Po dojechaniu do parkingu na przybyłych czeka moc atrakcji i poczęstunek. Wyjazd do Olsztyna około godziny 14:30 drogami asfaltowymi i szutrowymi przez Różnowo, Dywity następnie al. Wojska Polskiego.

Zapraszamy na rajd :)
Ostatnia2013/10/07 22:34 edycja: KOŁODROM od.
The following user(s) said Thank You: Maro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.031 s.
Zasilane przez Forum Kunena