2011:RAJD DZIKI NR 1-Rezerwat Las Warmiński zimą.

Więcej
2011/01/09 16:55 #1170 przez pawelr
09.01.2011r niedziela. Krzysiu nie miał ochoty jechać a pogoda z rana dobra ,ciepło i w miarę sucho wiec wybrałem się sam w kierunku Butryn. Asfalt czarny , jechało się szybko i przyjemnie. Z Butryn skręciłem w kierunku Nowej Wsi . Tu droga kompletnie oblodzona istna szklanka. Ale czuję się pewnie i tnę 20km/h myślę sobie, że ja to kolców nie potrzebuję.Nagle przednie koło mi uciekło, podparłem się nogą , też gdzieś uciekła i ryms.Wstałem , biodro boli,ale siadam na rower i jadę dalej, już wolniej. Mijam kilka miejsc gdzie wyciągano samochody z rowu, tu czuję się pewniej bo na lodzie jest pełno ziemi.Przed Przykopem zaliczyłem drugą glebę /tzn. lód/ tym razem w kałuży wody , ale była czysta. Straciłem całkowicie rezon , więc próbuję prowadzić rower, ale okazało się , że iść jest jeszcze trudniej . Od Przykopu droga się zdecydowanie poprawiła , ale tylko na zakrętach , bo posypano je piachem . Proste odcinki niestety gorsze , bo lód bardziej nierówny i więcej na nim wody. Nareszcie Nowa Wieś i El Dorado , cała wieś /tylko droga/ wysypana piachem . Lecz minąłem wieś i znowu to samo. Po godzinie jazdy dotarłem w końcu do drogi Butryny - Olsztyn i nareszcie czarny asfalt.Dalej droga minęła przyjemnie i bez historii. 48 km. Bilans to 5 upadków , stłuczone biodro i kolano , kałuża czystej wody.Dobrze , że miałem kask bo głowa też by ucierpiała przy jednym z upadków.
Nie polecam jeździć po bocznych oblodzonych drogach , za to polecam jeździć w kasku.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/06 15:36 #1169 przez marcin
Na dzien dzisiejszy sa marne szanse na niedzielne jezdzenie,wiec chyba nic z tego narazie nie wypali.Drogi są oblodzone i przykryte luznym sniegiem,o asfalcie w kier.Morąga nawet nie wspomne,tam tez miejscami cienka warstwa lodu.Jezdzilem i mam dosyc przewrotek na niewidocznm lodzie.

Pogoda tez sie nie zapowiada,idzie odwilz wiec raczej nie bedzie warunków do jazdy rowerem.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/03 19:00 #1167 przez marcin
Brąswaldzkie lasy to dobry pomysl na kolejny rajd
zrobie jeszcze maly zwiad po okolicy i dam znac ;)
Gwiazdor z choinki nie przyniosł nowego aparatu,w uzyciu jest ten sam.

Do zobaczenia za tydzien!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/03 15:49 #1166 przez krispi
Gratuluję wypadu ! Widzę, że szlak masz przetarty, więc proponuję abyś zaproponował rajd dziki nr 2 w najbliższą niedzielę tę że trasą lub coś około. ,,Tą razą\'\' to my podążymy w Twoje rejony i natrzaskamy kilosów, he, he !. Zdjęcia zrobiłeś bajeczne, chyba Gwiazdor nowy sprzęt podrzucił pod choinkę, co?! PZDR.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/03 13:33 #1165 przez marcin
W wiekszym gronie bylo by lepiej wracac po zmroku,a ja sam cisnąlem po lesie z pełnymi portkami i przewrcając sie,a licho w lesie nie spi,mam nadzieje ze nie bylo tam wilkołaków heh.
Moj dysnats 32km,troche za puzno wyjechalem,tempo tez spacerowe,nie wspomne o prowadzeniu sie po zasypanych polach do Redykajn,jeszcze postoje na zdjecia tak mnie pochlonely ze dalem sie zaskoczyc przez mrok.
Szkoda ze nie bylo mi dane pomykac z wami po warminskich lasach zimową porą,bede musial chyba zadowolic sie wypadami na zachod od miasta.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 23:10 #1164 przez majkel
Gratuluję pomyślnej wyprawy oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Nie jeden by się poddał i zawrócił. Oglądając Twoje fotki zaczynam żałować, że też nie pojeździliśmy do wieczora:)

Fatal error: Call to undefined method CKunenaTools::getEMailToList() in /home/users/aktywnie/public_html/components/com_kunena/template/default/post.php on line 444

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 22:05 - 2011/01/03 13:35 #1163 przez marcin
No to teraz ja wrzuce troche fotek od siebie z okolic Brąswaldu i nie tylko.

na początku była kladeczka nad jez.Dlugim

sciezka wzdluz Dlugiego,dobrze udeptana przez pieszych i przez narciarzy którzy często tam spacerują..

Redykajny,zjazd na ranczo Kojrysa,a w dali pruje kulig..

a w saniach wiezie sie pewnien pan polityk hehe,ten sam który bral udział w biegu mikolajkowym do Kudyp



nad jez.Zbik,droga do starych Redykajn

ranczo za lasem


Gutkendorf za jez.Redykajny.byla juz godz.15 i zaczynalo sie sciemniac,ale uparlem sie ze dojade conajmniej do Braswaldu,i tu zaczęlu sie \"schodki\", droga ktora tam prowadzi z gutkowa skręca w prawo na ranczo,w lewo droga na redykajny calkowicie zasypana,i co robic? wracac do domu? nieeeee...brodzilem w sniegu prawie do kolan idąc tropem zasypanej drogi,ciezko bylo ale o zawracaniu nie bylo mowy.fotka to widok jaki byl za mną.

niespodzianka!..idąc sobie skrajem lasu patrze a tu pajęczak sie turla do lasu,a wydawac sie moglo ze one spią hehe..

w polowie drogi do redykajn,prowadzenie roweru zajelo mi pol godz.(!)

juz zmrok zapada a to dopiero 15:25

most na lynie w drodze do braswaldu



kosciol w Braswaldzie,punkt zwrotny mojej wycieczki





tu zaczyna sie sesja po zmroku,ciemno a do domu jeszcze 10km przez las,nikomu nie zycze takiej jazdy po lesie w zimie bez swateł :huh:

tak to bylo w lesie,prawie egipskie ciemnosci a na rowerze tylko odblaski...zgrozą tez powialo,po blysku flesza przede mną z lewej strony jakies zwierze zerwalo sie do ucieczki,moze sarna moze co innego,w kazdym razie wskoczylem na rower i dzida stamtąd,dobrze ze droga utwardzona byla :blink:... i z górki!

juz za lasem..w redykajnach

piękno i straszno,ale nigdy wiecej nie wjade do lasu po zmroku bez swiateł,zwlaszcz zimą,z redykajn do gutkowa droga latwa nie byla,jazda po omacku ocierając sie kolem o bruzdy po oponach,wywrotka tez była.
na zdj.łuna miejska za redykajnami

pozdrower..
Ostatnia2011/01/03 13:35 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:59 #1162 przez marcin
Widac ze humory dopisywaly,jak zawsze z resztą w \"rajdach aktywnych\".
kierowca spod drzewa mial farta zescie tam sie znalezli,co on sam by tam zrobił hehe..

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:50 #1161 przez krispi
... i czas do domku ! Pa, pa.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:49 #1160 przez krispi
Ostatni rzut oka na Warmiński Las.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:47 #1159 przez krispi
Nasz człowiek w igloo !
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:47 #1158 przez krispi
Panorama jez . Kielarskiego.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:46 #1157 przez krispi
Nad jez. Kielarskim u początku ścieżki przyrodniczej autorstwa nadleśnictwa Nowy Ramuk.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:44 #1156 przez krispi
... a my brniemy przez zaspy w kierunku ... CYWILIZACJI !
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:41 - 2011/01/02 21:43 #1155 przez krispi
Kolejne drzewo szykuje się do,,wysypki\'\'.
Załączniki:
Ostatnia2011/01/02 21:43 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:40 #1154 przez krispi
Zadowoleni z tzw. dobrego uczynku.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:39 #1153 przez krispi
Chłop tak się śpieszył, że swoich śmieci nie zabrał z lasu. Ta rączka bedzie się utylizować w naturze przez pół millenium. Dobrze, że choć sypaną pod koła kukurydzę dziki w nocy zjedzą.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:36 #1152 przez krispi
...mocarze, hi, hi ! Przez małe ,,m\'\'.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:35 #1151 przez krispi
Poooszłooo...!
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/02 21:34 #1150 przez krispi
Brygada ,,aktywnych\'\' z Olsztyna rusza do boju !
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.146 s.
Zasilane przez Forum Kunena