"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11

Więcej
2011/03/14 18:33 #1414 przez marcin
Replied by marcin on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Jak na niedzielną przejazdzke to wrazen było wiele,dodam ze miałem okazje przekonac sie nie warto warczec na upojonych miejscowych pod sklepem w Butrynach.Niemiłe to będą wspomnienia,pijane towarzystwo na srodku drogi,cięta uwaga i afera gotowa.Musiałem wiac bez postoju pod sklepem,i tak polowe drogi do Olsztyna jechałem sam,oglądajac sie za siebie i czekając na swoich..

Mimo to rajd udany,siedem osób na zbiórce i dodatkowy zawodnik znaleziony po 25km,w polowie drogi podział na dwie grupy i moja ucieczka z Butryn...niezle sie działo.
Podziekowania dla Darka za pomysł.
pzdr dla wszystkich..;

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/13 22:41 #1411 przez majkel
Replied by majkel on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
No i dogoniliśmy kilka ładnych kilometrów od Kurek. Niestety, usterki nie dało się naprawić w warunkach polowych. Mając na uwadze niezłomną chęć niesienia pomocy, postanowiliśmy oszczędzić ekipie poszukiwawczo-ratunkowej kąpieli w błocie nakierowując zespół bezpośrednio na Olsztyn. W naszym przypadku nie obyło się bez wizyty w myjni:)

Wielki szacun dla Tadka. Przebycie 30 km w SPDach w tak krótkim czasie to nie lada wyczyn. Takiej krzepy tylko pozazdrościć!

Fatal error: Call to undefined method CKunenaTools::getEMailToList() in /home/users/aktywnie/public_html/components/com_kunena/template/default/post.php on line 444

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/13 20:25 - 2011/03/13 20:45 #1410 przez marcin
Replied by marcin on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Tadeo,szybko biegłes z rowerem! Szczesliwie Majkel wiedział gdzie szukac bo ma chlopak doswiadczenie w terenie.A gonilismy cie od skrętu z szosy na Zgniłoche,bo tam zdecydowalismy zawrócic.W Kurkach dwójka poleciała za Tadkiem,a my po rozmowie tel.z Majkelem wrócilismy z powrotem na szose do Kaletki i dalej na Butryny.Na szczescie łącznosc komórkowa nie zawiodła.
Mielismy niezły maraton po szosie Kurki -Zgnilocha tam i z powrotem do skrętu w lewo,niektórzy pokonali go 3 razy bo sytuacja sie troche skomplikowała i zmienialismy plany,by nie jechac zielonym szlakiem z powodu błota.
Moj licznik nabił 103 km,z domu do domu.Szose Kurkowską juz znam na pamięc haha...

Kilka zdjec dodam

po takiej drodze przyszlo nam jechac,od Gąglawek prawie do Kurek po lodzie i wodzie

...droga latwa nie była,przekonali sie na wlasnej skórze Daro i Maciek

szlaban na szlaku



jeziorek tez nie brakowało

okolica Rybaczówki

Kurki,miejscowe łabędzie niezle ofukały Darka za mycie roweru,ale co zrobic jak wszystko w piachu

Szosa Kurkowska,w pogoni za Tadkiem...

zjazd na zielony szlak do Olsztyna,Majkel dalej goni Tadka a my po naradzie wracamy na szose do Kaletki.
Ostatnia2011/03/13 20:45 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/13 20:22 #1409 przez krispi
Replied by krispi on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Co to się działo w tę niedzielę ! A mnie nie było ! Jejku, jejku ! No, ale nie mogłem. Pogodę mieliście iście wakacyjną ! Ciekawe jak będzie w sobotę ?
P.S. Ja zrobiłem tylko 7,5 km ale z juniorem (dla niego to tak akurat).
P.S.bis. Planowałem bike\' a umyć na myjni ale były takie kolejki blaszaków, iż okazało się to niemożliwe a trzeba go przyszykować na pierwszy oficjalny rajdzik.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/13 18:37 #1408 przez Tadeo
Replied by Tadeo on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Następny rajdzik zakończony Olsztyn-Kurki-Butryny. Niestety dla mnie troszkę szczęście nie sprzyjało, złapałem kapcia, do domu 30 km. Dętki nie miałem, chęci pomocy mi nie odmówiono , dętka była lecz nie pasował klucz, więc pozostały mi dwa warianty podprowadzić rower do Olsztynka i z tamtąd pociąg, lub zaginać pieszo do Olsztyna. Wybrałem wycieczkę pieszo do Olsztyna jako że pogoda iście wiosenna, dodawała mi chęci do takich wyzwań. Postanowiłem wracać pieszo zielonym szlakiem przez dukty leśne. Gdy byłem już głęboko w lesie ok.7 km od miejsca złapania flaka, dorwał mnie dwuosobowy rowerowy serwis leśny, tym razem z pasującym kluczem i dętką, niestety opona była tak uszkodzona że wyglądała jak przecięta nożem. Zdziwiło mnie jak odnaleziono mnie w głębokim lesie. Majkel stwierdził że jechałby tą samą drogą. pozostała grupa podobno szukała mnie w Kurkach. Serwis jednak mnie nie opuścił i towarzyszył mi, aż do Rusi za co bardzo dziękuję, bo chłopaki naprowadzili mnie na najkrótszą drogę. Dzięki!!
Do domu dotarłem o siedemnastej i jestem zadowolony bo przećwiczyłem wariant awaryjny t.z.w. wariant wydolnościowo-biegowo-marszowy. W sumie 43 km rowerem 15km. biegiem z rowerem u boku i 15km. marszem. Ufff.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/13 09:13 - 2011/03/13 13:28 #1407 przez kot
pogoda ładna
to ja pojadę sobie starą drogą do Barczewa (samiuśkie asfalty )i troszkę bliżej :P
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia
trzy godziny później :
i wyszło 50,5 km pogoda idealna
i nie jechałem sam w Nikielkowie dołączył do mnie Pan (63 l) na kolarce z żółtymi oponami grubości moich pancerzy od linek
W Barczewie się rozstaliśmy Gość poleciał do Biskupca (umówiony z kolegą na dalszą jazdę :woohoo: )a ja przez Barczewko i Słupy do domu
1607 r ale podobno parę km dalej jest jeszcze starsza 1601r
Załączniki:
Ostatnia2011/03/13 13:28 edycja: kot od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/13 03:56 - 2011/03/13 09:29 #1406 przez honor
Replied by honor on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Udanej wycieczki życzę :) . Odpuszczam tym razem.
Ostatnia2011/03/13 09:29 edycja: honor od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/12 22:53 #1405 przez .studnikOln.
Replied by .studnikOln. on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Również stawię się jutro.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/12 21:45 #1404 przez marcin
Replied by marcin on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Majkel,pomysł godny rozwazenia,jakbys wczesniej go podrzucił to zarezerwowalbym czas na ten pociąg :huh: Moze jednak wpadniesz z nami do Kurek?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/12 21:30 - 2011/03/12 21:42 #1403 przez majkel
Replied by majkel on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
A może by tak pojechać do Nidzicy pociągiem, objeździć okolice i wrócić z wiatrem w plecy? W pobliżu mamy kamień tatarski, po drodze źródła Łyny, palisadę przeciwczołgową w Bolejnach i Kurki. Dystans mniej więcej ten sam jak z Olsztyna do Kurek i z powrotem.

Odjazd z Olsztyna 08:52
Jesteśmy w Nidzicy 09:58

Fatal error: Call to undefined method CKunenaTools::getEMailToList() in /home/users/aktywnie/public_html/components/com_kunena/template/default/post.php on line 444
Ostatnia2011/03/12 21:42 edycja: majkel od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/12 21:07 #1402 przez marcin
Replied by marcin on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Dla chętnych na jutro,spotkanie na pętli przy kosciele na jarotach(stara petla na ul.jarockiej)
Wstepnie trasa do Kurek przez Gąglawki (asfaltami) z powrotem przez Butryny.
Spotykamy sie o godz.10.00

Obecni-ja i Darek. Ktos jeszcze?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/12 18:05 #1401 przez marcin
Replied by marcin on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Jak jezdzic to raczej tylko po asfalcie lub sciezkach,wlasnie wrócilem po \"kilku\" kilometrach i tez mialem okazje sie upaprac w błotku,a dokladnie w lesie miejskim.Tam na jednej błoto,woda,lód i snieg na przemian.Wrocilem wiec do jazdy po miescie.

Jutro mozna zrobic jakąs niedługą runde,honor jakie plany? daj znac gdzie i o ktorej.
najlepiej tak ok godz,10-11ej.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/12 17:11 #1400 przez honor
Replied by honor on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Robimy jutro jakaś trasę, ktoś jest chętny? Zrobiłem dzisiaj 57km po asfaltach i pomimo wiatru przyjemnie się jeździ.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/12 13:56 #1399 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
bardzo dobra uwaga...
niestety rozpiski wszystkich dyscyplin Olsztyn.Aktywnie! zapraszają na imprezy z tamtego roku :dry:

przyczyna: zgodnie z informacją ze strony OSiR-u, przetarg pod tytułem \"Zaplanowanie, koordynacja oraz przeprowadzenie Akcji Olsztyn Aktywnie! 2011\" został ogłoszony... 11 marca 2011 (!), a więc na razie nikt nie ryzykuje podawania jakichkolwiek szczegółów, ponieważ trwa wyłanianie wykonawców.

jednak ogólnie, edycja 2011 odbędzie się na 100% B)

zapewniam Was, że o planach (kiedy wreszcie powstaną) dowiecie się jako pierwsi.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/12 11:58 #1398 przez .studnikOln.
Replied by .studnikOln. on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
A czy kiedyś będzie rozpiska oficjalnych rajdów na rok 2011 na stronie ? Cały czas są stare .. Dobrze że się teraz dowiaduję że będzie w sobotę

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/11 18:03 #1396 przez krispi
Replied by krispi on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
darek w na rekonesansie ubabrał się po pachy , bo w końcu idzie wiosna i są roztopy. Drogi gruntowe to istne błoto. Także ubabrać się proponuję oficjalnie razem z i bike you w sobotę 19.03.11. Do tego czasu kot trochę ,,poćwiczy\'\' by do i z Jonkowa pokazać nam kto tak naprawdę jest ,,debeściak\'\'.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/09 21:46 #1395 przez kot
jak z górki po płaskim no i oczywiście asfalt to jadę :)
tylko nie obiecuję że do końca dojadę :blush:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/09 20:40 #1394 przez marcin
Replied by marcin on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
Pozostaje w czujnosci,jak pojawią sie plany na niedziele to tylko trzymac kciuki za pogode,byle nie wiało..;

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/09 20:22 #1393 przez krispi
Replied by krispi on topic O:"Tropem Napoleona" -Rajd Dziki 06.03.11
kot to przechera ! Nie kondycji ci mu zabrakło tylko wyeliminowała go kontuzja. Zbyt duże obciążenia jak na pierwszy wypad od kilku miesięcy. Powinien wcześniej poćwiczyć na podwórku albo na ergometrze ! Ale jego udział w rajdzie wprowadził wiele kolorytu! Ubrał ci się na modłę norweską z fikuśną czapeczką ale na wszelki wypadek miał w plecaku letni strój kolarski Sprucha, he, he ! jakby się niespodziewanie ociepliło! Pozdrowienia dla niego i życzenia rychłego spotkania na rajdzie. Może już w najbliższą niedzielę (są plany, dziś darek w wybrał się na rekonesans, jutro zamelduje jak tam ścieżki i jeśli będą przejezdne to temat pojawi się na forum; pogoda, tradycyjnie, ma nam sprzyjać, także szykujcie sprzęt). Do zoba. Ma być łatwiej niż ostatnio : tylko z górki i po płaskim, he, he ale 8 dych to pewne, hi, hi!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/03/09 19:47 #1391 przez majkel
Replied by majkel on topic O:
marcin xc napisał:

kot napisał...ale będę ćwiczył i kiedyś też będę taki dobry :)

w zeszlym sezonie kondycji ci nie brakowalo,ale przerwy robią swoje.Trenuj wiec bo sezon sie zaczyna.pozdro


Zaczyna/kończy??? Sezon dzikich rajdów trwa!

Fatal error: Call to undefined method CKunenaTools::getEMailToList() in /home/users/aktywnie/public_html/components/com_kunena/template/default/post.php on line 444

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.152 s.
Zasilane przez Forum Kunena