Znakowanie rowerów

  • Liponek
  • Autor
2010/06/01 19:45 #156 przez Liponek
Replied by Liponek on topic O:Znakowanie rowerów
Dzięki za pomoc. W szlifowaniu i obróbce metali mam już pewne doświadczenie, dostęp do pistoletu lakierniczego również jest, więc jak tylko finanse pozwolą rama zostanie zabezpieczona bezbarwnym. Chyba, że w tak zwanym międzyczasie zmieni się koncepcja i rower oddam do malowania proszkowego, które kosztuje na Gutkowie zaledwie 30zł.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/06/01 19:12 #155 przez kazios
Replied by kazios on topic O:Znakowanie rowerów
Musisz zmatować drobnym papierem ściernym aby nie było widać rys ale żeby lakier dobrze złapał np wodnym o granulacji 2000 potem odtłuścić benzyną ekstrakcyjną i pomalować pistoletem dobrym twardym lakierem. Najlepiej aby potem przez tydzień czy nawet dwa nie składać roweru aby lakier pożądanie wysechł. Chyba ze masz dostęp do pieca lakierniczego :) Wiadomo, że jak w coś mocniej uderzysz to lakier może odprysnąć. Na to siły nie ma nawet i w ramach malowanych proszkowo.
Lakier kupisz w sklepie Autocolor na ul Pstrowskiego podajże 33. Na przeciw byłego salonu BMW

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  • Liponek
  • Autor
2010/06/01 18:46 #154 przez Liponek
Replied by Liponek on topic O:Znakowanie rowerów

nie było pisaków ani grawerów tylko TAJNA BROŃ

Jestem zaskoczony. Czy na komendzie można oznakować w taki sposób swój rower?

Wystarczy pomalować lakierem bezbarwnym

To by mnie najbardziej satysfakcjonowało, ale mam obawy, że od gołego metalu lakier bezbarwny będzie odpryskiwać.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/06/01 15:26 #153 przez kazios
Replied by kazios on topic O:Znakowanie rowerów
Liponek napisał:

PS Pytanie z poza tematu. Kupiłem surową (niemalowaną) ramę. Nie chciałbym jej malować, gdyż gołe aluminium, spawy, przebarwienia wyglądają kusząco. Czy znacie jakieś sposoby zabezpieczenia ramy? Czy można położyć bezbarwny akryl na goły stop aluminium? Wszelka pomoc będzie satysfakcjonująca.


Wystarczy pomalować lakierem bezbarwnym. Niezabezpieczone aluminium będzie się utleniać. Niby bezbarwny ale lekko przyciemni barwę aluminium.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/06/01 04:47 #152 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:Znakowanie rowerów
ale \'dziedek\' opisał działania policji na którejś tam wycieczce Kołodromu, a nie to, co działo się 30 maja w kusocinie...
w niedzielę nie było pisaków ani grawerów tylko TAJNA BROŃ ;)

p.s.
a przez nieobecność straciłeś sporo, bo z \"rowerowych\" rzeczy udało się rozegrać kilkanaście gierek w bike polo, był rzut rowerem i tor przeszkód z obrzucaniem rowerzysty zgniłymi owocami :)
a do tego wszystkiego jam BMX i MTB na skateparku.

foty są niestety poza galerią Oln.Akt! chociaż Festiwal był jedną z oficjalnych kulminacji tego projektu: www.rowerowy.olsztyn.pl/galeria/category...ch-sportow-2010.html

pzdr!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  • Liponek
  • Autor
2010/05/31 21:03 #151 przez Liponek
Replied by Liponek on topic O:Znakowanie rowerów
Dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, że niewiele straciłem przez moją nieobecność. Czy jest to trwałe rozwiązanie (mam wątpliwości)? Czy Policja prowadzi jakiś rejestr oznakowanych rowerów?

PS Pytanie z poza tematu. Kupiłem surową (niemalowaną) ramę. Nie chciałbym jej malować, gdyż gołe aluminium, spawy, przebarwienia wyglądają kusząco. Czy znacie jakieś sposoby zabezpieczenia ramy? Czy można położyć bezbarwny akryl na goły stop aluminium? Wszelka pomoc będzie satysfakcjonująca.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/05/31 18:04 #148 przez dziadek
Replied by dziadek on topic O:Znakowanie rowerów
Potwierdzam formę zapisu (pisakiem na ramę) ponadto właściciel roweru oznakowanego dostawał
potwierdzenie w postaci karty z indywidualnym kodem.Organem pilotującym znakowanie był
WP.KMP w Olsztynie.
\"dziadek\"

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/05/31 16:14 #147 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:Znakowanie rowerów
z oczywistych względów nie będę informował jak to się odbywało ani czy jest trwałe i pewne.
osoby zainteresowane zachęcam do zagadnięcia przy najbliższej okazji (koordynowałem współpracę z komendą i sprawę namiotu policyjnego na tej imprezie).
pzdr!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/05/31 12:35 #146 przez KMarcel
Replied by KMarcel on topic O:Znakowanie rowerów
Nie wiem jak wyglądało to w niedzielę, ale w zeszłym roku na imprezie Kolodromu też było znakowanie rowerów przez olsztyńską Policję, ale tam polegało to na naniesieniu na ramę kodu za pomocą pisaka, którego tusz widać w ultrafiolecie. Więc nie było żadnego grawerowania ramy.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  • Liponek
  • Autor
2010/05/30 23:40 #145 przez Liponek
Znakowanie rowerów was created by Liponek
Cześć. Na skrzynkę mailową dostałem informację, że na Festiwalu Fajnych Sportów w dniu dzisiejszym (niedziela) będzie można znaleźć namiot policyjny. W namiocie czy straganie tym stróże mieli informować w jaki sposób zabezpieczyć rower przed kradzieżą, jak go oznakować. Dzisiejszy dzień spędziłem cały pod żaglami, przez co nie zdążyłem wpaść do Kusocina. Czy ktoś tam był? Czy ktoś orientuję się jak wyglądało to znakowanie? Czy było to coś podobnego do tego filmiku: wp.tv/i,Komisariat-Znakowanie-rowerow,mid,561068,klip.html ?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.081 s.
Zasilane przez Forum Kunena