rajd szlakiem kopernikowskim

Więcej
2011/05/06 15:21 #1723 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
koszulki są na bieżąco losowane pośród uczestników wszystkich pozostałych dyscyplin, tak więc wystarczy \"zaktywizować się\" w chodzeniu, bieganiu, pływaniu, itd. i liczyć na szczęście;)

a jeśli liczysz na pulę \'zaawansowaną\', to kupony tej loterii będą rozdawane na naszej najblizszej wycieczce, tj, 11 czerwca (Gościniec Niborski).

koszulek na pewno wystarczy na losowania zaplanowane do końca projektu w tym roku (październik), więc myślę (mam nadzieję), że powoli wszyscy będą w nie wyposażeni przez kochanego i solidnego sponsora- sklepy sportowe Olimp >> olimpolsztyn.pl/sklep.php

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/05 16:10 #1715 przez marcin
Replied by marcin on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
eh,moge tylko pozazdroscic :angry:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/05 09:35 #1714 przez pawelr
Replied by pawelr on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Koszulka czeka również na mnie. Pozdrowienia

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/04 23:26 #1711 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Gratulacje!
No to OlimpBikeTeam rośnie w siłę B)

Zobaczycie, w miarę przybywania szczęsliwców wyposażonych w te koszulki w terenie zaczną nazywać nas Smerfy :)
Już zacznijmy zaklepywać sobie poszczególne imiona tych postaci z kreskówki.
Ojej, Smerfetka była tylko jedna...

pzdr!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/04 20:10 #1710 przez Madzia
Replied by Madzia on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Mi tez udało się wylosować koszulkę:)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/04 19:13 #1709 przez marcin
Replied by marcin on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
radar wojskowy,no to było do przewidzenia jak nie ma go na mapach ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/04 17:44 - 2011/05/04 18:46 #1708 przez honor
Replied by honor on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Na mnie też B) .

Tajemniczy obiekt w Chruścielu to wojskowy radar dalekiego zasięgu.
gazetaolsztynska.pl/NATO-stawia-radar-dalekiego-zasiegu,65720
Ostatnia2011/05/04 18:46 edycja: honor od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/04 16:52 #1707 przez GrzesiekG
Replied by GrzesiekG on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Też przed chwilą otrzymałem informację, że koszulka na mnie czeka :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/04 16:43 #1706 przez kr0peczka
Replied by kr0peczka on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
\"Gratulujemy wylosowania koszulki Olsztyn Aktywnie.
Odbiór w sklepie sportowym \'\'Olimp\'\' ul . Prosta 38 Olsztyn\"

Yes, yes, yes!!! Wygrałam koszulkę, której wszyscy zazdrościliśmy Mirkowi :) Komu się jeszcze poszczęściło???

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/04 01:03 - 2011/05/04 02:46 #1701 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Ok, zapodaję foto-relację z pierwszego od wielu wielu lat otwartego dla wszystkich Olsztynian wyjazdu dwudniowego.

Przejechaliśmy wspólnie 165 km ze średnią 17,9 km/h.
Równą setką km zamknęliśmy pierwszy dzień wycieczki.


^ oto ekipa zainteresowana poranną rozgrzewką na odcinku Las Miejski - Dobre Miasto.
Reszta w tym momencie (o 6:3o) jeszcze spała, ponieważ pociąg, w którym mieliśmy się ostatecznie wszyscy spotkać odjeżdżał z Olsztyna dopiero po 9:oo.


^ \"warmińskie asfalty\" w okolicach Cerkiewnika...


^ gdzie tylko się dało, korzystaliśmy z sieci szlaków oznakowanych przez Warmiński Zakątek:
www.warminskizakatek.com.pl/wz/index.php?site=szlaki/szlaki_all


^ najazd na Glotowo. Postoju tam jednak nie było, ponieważ: a) w sezonie co najmniej jedna trasa będzie wiodła w te rejony, b) mieliśmy niespodziewanie mało czasu na dotarcie do dworca w Dobrym Mieście :ohmy:


^ uff, udało się. Teraz tylko kilka minut oczekiwania na szynobus...


^ ... a po wejściu do środka zajmujemy sobą+rowerami+bagażami większą jego część B)


^ pierwszy wykładzik przewodnicki Krzyśka na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Braniewie.


^ po 12 km od Braniewa, przy słonecznej pogodzie, napieramy na Frombork.


^ po uiszczeniu myta za zwiedzanie szeregu miejsc (dwie osobne kasy w dwóch różnych miejscach oraz cennik z wyszczególnieniem wejścia do każdego fromborskiego zabytkowego kąta) nareszcie kierujemy się na bramę wejściową do zespołu katedralnego na wzgórzu (pl.wikipedia.org/wiki/Frombork).


^ moje zwiedzanie tu się niestety kończy, ponieważ w okolicy tak tłumnie odwiedzanego przez turystów miejsca brakuje bezpiecznego parkingu dla kilkunastu rowerów...


^ tymczasem ekipa poznaje zabytki, przemieszcza się z prawa na lewo, z lewa na prawo, a tutaj z lewa poszła w górę- na wieżę Radziejowskiego.


^ Krzysiek pomyślał także o mnie, dzięki czemu ja też odwiedziłem wieżę i mogłem podziwiać panoramę okolicy. Krzysiek dwoi się przy lunecie :)


^ po obiedzie i zakupach we Fromborku zaczynamy myśleć o noclegu, a do tego potrzebne jest przejechanie jeszcze km 60 km... Tutaj spotkanie z młodocianymi rowerzystami na zabytkowym moście nad rzeką Bauda.


^ poszczególne osoby nie jechały oczywiście identycznym tempem z pozostałymi, więc zbieraliśmy się \"do kupy\" na kluczowych skrzyżowaniach.


^ a już myślałem, że zdemaskowałem supertajny obiekt :) Nadal nie wiem co to jest, ale na pewno pomyliłem się mówiąc, że nie ma go na mapie >> maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl...84,0.010954&t=h&z=17


^ miła gościna w gospodarstwie agroturystycznym \"Pod Kasztanami\" (podkasztanami.agro.pl/).
Kolacja w gronie tych, co nie zainteresowali się tv plazmą na piętrze i emitowanymi tam Smurfami :P


^ Niedzielny poranek (9:17, czyli według planu z poprzedniego dnia o 17 minut spóźnieni...:)) i ostatnia fota. Za kasztanami widok na budynek \"Pod Kasztanami\".


^ Orneta > gotycki Ratusz z 1351 r.


^ odwiedziny w Ornecie > gotycki kościół parafialny św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty.


^ mały postój przed Urzędem Gminy Lubomino.


^ odcinek Lubomino - Dobre Miasto miał dla chętnych \"ekskluzywny\" charakter. Zamiast krótko, było długo, zamiast asfaltu były szutry i \"warmińskie asfalty\" ,zamiast spokoju było niemal treningowo, zamiast uśmiechów były... szerokie uśmiechy ;)
Tu Honor ściga się już ze schodzącym z tylnej dętki powietrzem.


^ ekskluzywny team.


^ ekskluzywny team.


^ ekskluzywny team.


^ spotkanie z ekipą realizującą wariant asfaltowy. Zbieranie sił przed ostatnimi kilometrami. Pojawiły się poważnie brzmiące głosy o zapakowaniu się w autobus :dry:


^ rowerowy pit stop.


^ zbiórka w Dywitach.


^ sweet focia całej ekipy w Lesie Miejskim.

foto: Mirek Arczak

Dzięki wszystkim za udział.
Do zobaczenia na następnej wycieczce 2-dniowej we wrześniu.
Ostatnia2011/05/04 02:46 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  • Krusk
2011/05/02 16:17 #1686 przez Krusk
Replied by Krusk on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/02 12:11 - 2011/05/02 13:13 #1683 przez tadeusz
Replied by tadeusz on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Podziękowania dla organizatorów za profesjonalizm, zaangażowanie i cierpliwość. Dla wszystkich - za atmosferę. Spróbuję dołączyć kilka zdjęć - wyprawa widziana oczami najstarszego uczestnika :) w drodze do Dobrego Miasta w oczekiwaniu na szynobus do Braniewa kilkanaście rowerów w przedziale - w tym mój - lewitujący ;) na dworcu w Braniewie Mirek prezentuje koszulkę które mogą wylosować uczestnicy -dzięki sponsorowi sklepom Olimp pod wzgórzem Katedralnym we Fromborku grób Kopernika i Krzysiek w akcji :) wizyta w Muzeum wszyscy zwiedzali - główny organizator został przy rowerach z nadzieją, że może któryś sprzeda :laugh: wieczorne pogaduchy przy ognisku Lubomino skąd częśc ekipy ruszyła \"warmińskimi asfaltami\" do Dobrego Miasta
Ostatnia2011/05/02 13:13 edycja: tadeusz od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/02 10:54 #1681 przez marcin
Replied by marcin on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
łał zazdroszcze tego rajdu,ja odpusciłem bo troche wystraszyłem sie dystansu.Brawa dla dziewczyn ze dotrwały,tymbardziej dla kolezanki która wzięła 20kg plecak w taka podróż,no to godne podziwu :laugh:
pozdrowery

PS.Mirek oryginalnie poradził sobie z problemem hehe iscie w stylu McGyvera..,walcz Mirek o kabel bo ciekaw jestem dalszej galerii :) pzdr

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/02 10:25 #1679 przez pawelr
Replied by pawelr on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Wyjazd jak zwykle bardzo udany. Frombork z katedrą i wieżą /trochę wiało tam na górze/ robi wrażenie , choć to mała mieścina . Gdyby nie przepiękny widok na zalew to z góry wyglądał by jak Dywity.Nocleg u pana Staśka całkiem znośny. Była pościel i ciepła woda w łazience.Ognisko pan Stasiek przygotował wcześniej , tylko podpalić. Biedak oddał nam wszystkie pokoje , sam musiał spać w kuchni . Trasa rowerowa bardzo malownicza , chociaż stosunkowo płaska . za to pod koniec, chętnym ,Mirek dał wycisk na odcinku specjalnym z Lubomina do Dobrego Miasta . Żeby urozmaicić nam wyprawę, to na koniec Stwórca polał nas rzęsistym deszczem . Jestem pełen podziwu dla naszych trzech białogłów / Marty , Ewy i Madzi/ ,że dały radę. Szczególnie Madzia / plecak 20 kg wagi a w nim miedzy innymi słoiki z gołąbkami i bigosem oraz popsuty rower/ i dojechała. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i dzięki za miłe towarzystwo. chyba ze względu na ten tajemniczy obiekt , zdjęcia Mirka są trochę nie ostre.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/02 01:06 - 2011/05/02 01:23 #1677 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Ten wyjazd sprawia, że pewnie zacznę uchodzić za mocno spóźnialskiego...
Przy powrocie do Olsztyna zapowiedziałem zamieszczenie relacji \"dziś wieczorem\". Chciałem być bardzo sumienny i zabrałem się za to późnym popołudniem, ale niestety szybko ostygłem, ponieważ kabel niezbędny do zgrania fotek z aparatu pojechał z plecakiem mojej lubej na kilka dni...
Postanowiłem, że nawet jeśli będę musiał ręcznie namalować z pamięci choć kilka obrazków z tych dwóch dni, to wezmę się za to :angry:
Na szczęście McGajwer wespół z Pomysłowym Dobromirem i Adamem Słodowym podpowiedzieli mi pewne rozwiązanie, które pozwoli choć połowicznie zrealizować obietnicę :)
Zamieszczam fotki wyświetlacza w aparacie robione aparatem w telefonie (do którego akurat kabel był):) To wszystko, rzecz jasna, w ramach zapowiedzi szerszej relacji z \"normalnymi\" zdjęciami.


^ oczekiwanie na szynobus w Dobrym Mieście.


^ natarcie prawym skrzydłem na Frombork...


^ ...a tutaj już frontalny atak na tamtejsze zabytki.


^ nawet my musieliśmy czasami odpoczywać :blush:


^ tajmniczy obiekt w okolicach wsi Chruściel.


^ pierwsza w historii \"Olsztyn.Aktywnie!\" wspólna kolacja uczestników imprezy ;)


^ Krzysiek namówił nas do odwiedzenia Ornety.


^ w drodze powrotnej był także wariant \"exkluzywnie aktywny\" na odcinku Lubomino - Dobre Miasto.


^ na kilka minut przed zakończeniem wyjazdu.
Ostatnia2011/05/02 01:23 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/01 23:18 - 2011/05/01 23:19 #1676 przez GrzesiekG
Replied by GrzesiekG on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Jeszcze raz Mirku dzięki za organizację tej wyprawy, oraz podziękowania dla Krzyśka za oprowadzanie nas po zwiedzanych miejscach.

Jak było? Był to mój pierwszy dwudniowy wyjazd rowerem, trochę się tym stresowałem, ale niepotrzebnie. Obyło się bez większych przygód (nie licząc mojego przyspieszonego kursu szycia obuwia), pogoda również dopisała i nie popsuła nam sobotnich planów. Tempo i ekipa były takie, że z przyjemnością przejechałbym jeszcze drugie tyle ;)
Warto było ruszyć się z domu, bo człowiek i pojeździł, i pozwiedzał ciekawe miejsca, i przede wszystkim zintegrował się trochę z tą naszą Aktywną grupą. Ahh i obejrzał wreszcie smerfy ;>
Ostatnia2011/05/01 23:19 edycja: GrzesiekG od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/01 21:47 #1675 przez Madzia
Replied by Madzia on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Rajd był super:):)Ciekawe miejsca, super ludzie i miła atmosfera. Nie obyło się bez drobnych problemów. Miałam problemy techniczne z rowerem, upadek na piachu i jak wracaliśmy do dopadła nas ulewa. Udało się jednak dojechać do końca rajdu:):)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/01 21:38 - 2011/05/01 22:01 #1674 przez michal4r
Replied by michal4r on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Fotorelacja w wielkim skrócie :) jutro postaram się zapodać więcej zdjęć :)

Ostatnia2011/05/01 22:01 edycja: michal4r od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/01 21:38 #1673 przez michal4r
Replied by michal4r on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Fotorelacja w wielkim skrócie :) jutro postaram się zapodać więcej zdjęć :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/01 20:52 #1671 przez marcin
Replied by marcin on topic O:rajd szlakiem kopernikowskim
Jak było na dwudniowym??

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.211 s.
Zasilane przez Forum Kunena