CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY

Więcej
2013/03/11 08:52 #4797 przez krispi
Replied by krispi on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Oj chłopaki, chłopaki, dziewczyna zostawiła Was w polu ... przy kupie ... łosia ! A więc the Winner is !? kr0peczka ! Odpowiedź zostaje uznana, mimo, że ... niepewna, więc nagroda też będzie ... połowiczna, np. pół ... ciastka. Hej !

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/10 21:49 - 2013/03/10 22:10 #4796 przez marcin
Replied by marcin on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Po raz kolejny tej zimy pogoda wystawiła nas na ciężką próbe,za każdym razem smagał nas wiatr i mróz.Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak że był to ostatni wypad w takich warunkach bo teraz juz tylko patrzec jak nadejdzie wiosna :laugh:
Na pytanie kr0peczki odpowiem że pojechało nas trzech,dokuczał mrozny huragan na polach za Dąbrówką ale misję trzeba było kontynuowac.
jarek napisał że prowadzilismy rowerki przez połowe drogi, aż tak zle nie było,spacerki byly kilkuminutowe tam gdzie nie dało sie przejechac.
Zamieszczam kilka fotek z trasy:


takie warunki panują w lesie

po drodze małe góry


pejzaż z przydroznej ambony


Dolina Łyny przed Knopinem


..znowu lód! (jez.Duża Pupla,Leśnictwo Buki)


zmarznięci docieramy do struśiowej Gospody


fala gorąca bijąca od kominka,wybawienie dla zmarzniętych rowerzystów. Przy okazji przymiarka do nowego kasku na sezon :laugh: Toczek do jazdy konnej chyba się przyda;

Gospodę opuszczamy w zimowej zamieci,jak dla mnie najciekawszy odcinek,wiatr sie troche uspokoił,w zamien zima sypnęła nam śniegiem po oczach.



znowu lód!


szlif prezesa :)

.. i już wszyscy grzecznie prowadzą,śnieg przykrył skutecznie wszystkie lodowe pułapki,dalej byliśmy już doswiadczeni i dojechalsmy bez upadków.
Pozdrowienia i byle do wiosny.
Ostatnia2013/03/10 22:10 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/10 21:45 #4795 przez majkel
Replied by majkel on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Potwierdzam wersje Jarka i Marcina: dużo błota i lodu. U mnie wyszło prawie 75 km:)

Kto zgadnie co to i czyje toto złoto

Pewnie jeleń nastukał...

Fatal error: Call to undefined method CKunenaTools::getEMailToList() in /home/users/aktywnie/public_html/components/com_kunena/template/default/post.php on line 444

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/10 21:18 - 2013/03/10 21:24 #4794 przez jarek3325
Replied by jarek3325 on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Zgadzam się ze słowami Marcina, że na drogach dużo lodu i zamarznięte błotne koleiny które utrudniają jazde nawet tam gdzie nie ma lodu.Dlatego 74 kilometrów przejechaliśmy całą trasę z kosmiczną średnią prędkością która wynosiła 10km/h. Na tą prędkość wpłynęło iż połowę trasy szliśmy na piechotę wraz z naszymi rumakami, a połowę trasy przejechaliśmy na rowerach. Jak na tytułowy rajd to był naprawdę rajd kondycyjny.I jeszcze raz wielkie dzięki dla Majkela i Marcina za sprawne poprowadzenie rajdu.
Tak jechaliśmy.
www.endomondo.com/workouts/165904208
Ostatnia2013/03/10 21:24 edycja: jarek3325 od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/10 19:13 #4793 przez kr0peczka
Replied by kr0peczka on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Szacun marcin, dziś była pogoda dla największych harpaganów. Dużo Was pojechało?

A nesquik\'i - obstawiam sarnę. Albo łosia. Albo ktoś zgubił trochę pelletu ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/10 17:42 #4792 przez marcin
Replied by marcin on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Właśnie wróciłem z zimowej wyprawy,było ciężko,wiatr czołowy i dużo podjazdów już od wyjazdu z Olsztyna do Słup,potem spacery po lodowych skorupach w lasach przed Podleśną.Nie zdołaliśmy dotrzec do Dobrego Miasta ,pokonał nas wiatr i w Knopinie skręciliśmy na drogę powrotną przez Cerkiewnik. Humory poprawiły się dopiero w Gospodzie koło Barkwedy znanej jako Struślandia,gdzie przy wielkim kominku ogrzewaliśmy zmarznięte dłonie,potem równierz grzane napoje z miodem.W trakcie biesiady przyszła zima za oknem,do Olsztyna wracalismy już w zamieci śnieżnej na trasie Barkweda,Kajny,Gutkowo. Na drogach dużo lodu i zamarznięte błotne koleiny które utrudniają jazde nawet tam gdzie nie ma lodu.Wiosny dziś nie dało się zobaczyc.

PS.krispi ja mysle że to zajęcze bobki :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/10 16:47 #4791 przez damian88oln
Replied by damian88oln on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
jarek3325 napisał:

Dziś zrobiłem 120 kilosów do Nidzicy.

O jaaa że się chciało :D ja ostatnio 60km machnąłem i już z deka ciężko było pierwsza jazda taka większa od jesieni.

krispi napisał:

Coś się udało.
Kto zgadnie co to i czyje toto złoto :

Dla ułatwienia dodam, że to nie moje ... he, he !
Nagroda ? Jakaś skromna będzie ...


Może kozie kaky ? :D

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/10 14:43 - 2013/03/10 15:08 #4790 przez krispi
Replied by krispi on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Coś się udało.
Kto zgadnie co to i czyje toto złoto :



Dla ułatwienia dodam, że to nie moje ... he, he !
Nagroda ? Jakaś skromna będzie ...
Załączniki:
Ostatnia2013/03/10 15:08 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/10 07:07 #4789 przez krispi
Replied by krispi on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
A ja jeszcze ciąży spożywczej po zimie nie wydałem na świat ... Smutne to ... Wiatru w plecy chłopaki !
Ja kondycję próbuję złapać w ,,chodziarstwie\'\'. Dziś w planach Łyna-Bolejny-Wólka Orłowska-Orłowo-źródliska Łyny-Łyna, może coś spalę ... po drodze.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/09 23:34 #4788 przez marcin
Replied by marcin on topic O:rajd kondycyjny
jarek3325 napisał:

Obecny. Mam nadzieję że dam radę pojechać. Dziś zrobiłem 120 kilosów do Nidzicy.


brawo,przy takiej wietrznej aurze to konkretny wyczyn.
Kwalifikujesz sie do letnich wypraw formatu Giga >100km które będziemy realizowac w sezonie,są takie plany a pomysłów nie brakuje.

Prognozy na niedziele są nieubłagane,będzie śnieg w godzinach przedpołudniowych i może dokuczac wiatr a to oznacza że będzie to ostatnie tchnienie zimy.
W razie skrajnie niekorzystnych warunków pojedziemy krócej.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/09 22:37 #4787 przez jarek3325
Replied by jarek3325 on topic O:rajd kondycyjny
Obecny. Mam nadzieję że dam radę pojechać. Dziś zrobiłem 120 kilosów do Nidzicy. I mam nadzieję iż nie spadnie śnieg. Ale wieczorem jest coraz zimniej co zapowiada że spadnie śnieg.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/09 15:49 #4786 przez marcin
Replied by marcin on topic rajd kondycyjny
Jutro (niedziela 10.03) jedziemy na lekki rozruch wiosenny przed sezonem.Trasa w kierunku Dobrego Miasta,pojedziemy najczęściej asfaltami. W Dobrym Mieście przerwa regeneracyjna w lokalu gastronomicznym i powrót przez Różynke do Olsztyna.
Prognoza przewiduje opady śniegu i wiatr wschodni,ale na śmiałków czeka grzaniec w DM.

Zbiórka koło Tesco na zatorzu 9:30.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/12 19:28 #4765 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
dzięki Marcin za quiz :)
bez pomocy i zerkania na kolejne posty odgadłem, że to zimowe oblicze jez. Bartążek :)

ja teraz mało jeżdżę poza miejskimi kilkunastoma km dziennie. biegam za to regularnie :)

zachęcam do jakiejkolwiek aktywności na powietrzu, żeby Was w marcu/kwietniu tzw. \"sezon\" nie zaskoczył ze słabszą formą ;) Potem będzie trudno nadgonić przesiedziane w fotelu zimowe miesiące.

pzdr!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/12 19:08 #4764 przez marcin
Replied by marcin on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
krispi masz rację że rajdy piesze to inny wymiar i więcej można zobaczyc, jeżdząc sam po lasach często zsiadam z roweru i chodze po okolicy tam gdzie mnie coś zainteresuje.
Tydzień wczesniej jezdziłem nad Ustrychem wschodnim brzegiem i nietrudno było dostrzec wilcze ślady,powoli toczyłem sie tym tropem i okazało sie że było ich więcej.Gdy wracałem w strone Olsztyna było już troche ciemno i przyznam że adrenalina troche skacze gdy rower grzęznie w śniegu i nie można przyśpieszyc w razie czego,z drugiej strony tez miałem cichą nadzieje że spotkam wilka ,towarzyszy wtedy dziwne wrażenie że one gdzieś tu są i obserwują ,dziwne uczucie troche graniczące ze strachem.Przyznam że po kilku godzinach marzyłem tylko aby jak najszybciej dotrzec do miasta..


ślad wilka nad Ustrychem
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/12 09:27 #4763 przez krispi
Replied by krispi on topic O:CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Pogoda rzeczywiście niemrawa i trochę zniechęca do roweru ale jakby ktoś coś rozsądnego zaproponował, to kto wie ? Ja Twoją trasę Ruś-Sójka-Jełguń-Zazdrość pokonałem pieszo, rozkładając ją na raty tzn. w dwie poprzednie niedziele. Dobrych kilka godzin marszu przez śnieg w bajkowym lesie. Pieszo można więcej zobaczyć, pochylić się nad tropem zwierzyny, obejrzeć (i powąchać) dzicze legowisko pod świerkiem, trochę dłużej poobserwować przemykającą zwierzynę, najczęściej płową i lisy, posłuchać krakania kruków i świergotu, chyba sikorek. Marzyłem, że uda mi się, jak w zeszłym roku z dziadkiem, zobaczyć wilka, ale płonne nadzieje, nawet tropów nie było. W najbliższą planuję pieszo ze znajomymi obejść jakieś duże jezioro. Serwent, Dłużek, Kośno, jeszcze nie wiem które, ale się zobaczy lub stwierdzić, czy jeszcze para orłów się utrzymuje w lesie za Wrzesiną (obserwowałem ją kilka lat temu przez dwa kolejne lata). Także trochę się ruszamy a od Leszka wiem, że nawet biegał przy -15 st. mrozie.
Pozdrower dla wszystkich dzikich aktywnych.
P.S. A któż to śmie mxc oklaski zabierać ? Nieładnie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/11 20:14 #4760 przez marcin
Replied by marcin on topic O:Las Warmiński zimą
brawo dziadek
za prędkośc i prawidłowośc

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/11 20:07 #4759 przez dziadek
Replied by dziadek on topic O:Las Warmiński zimą
Jezioro Bartążek.
\"dziadek\"

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/11 19:46 - 2013/02/11 19:53 #4758 przez marcin
Replied by marcin on topic Las Warmiński zimą
Na forum cisza jak makiem zasiał, czyżby sen zimowy i nikt nie jezdzi?
A może jezdzimy ale sie nie chwalimy?

Zima w tym roku słaba,trudno trafic dobre warunki do jazdy rowerem bo pogoda wietrzna i mrozna albo odwilż i chlapa , w miniony wekend było jednak całkiem niezle i korzystając z okazji ruszyłem na leśne enduro po Rezerwacie Lasu Warmińskiego, zaliczyłem tzw singieltrack wzdłuż Łyny za Rusią w poszukiwaniu zaginionej osady Sójka i pozostałości młyna który istniał tam w czasach przedwojennych. Nie obyło sie bez pieszej wędrówki po stromych brzegach Łyny za mostem w Sójce także był to wypad rowerowo pieszy.
Po wędrówkach w Sójce pojechałem nad Jełguń, okrażyłem jeziorko i skierowałem się w kierunku Zazdrości (drogi nieużywane ciężkie do jazdy bo śnieg mokrawy i głęboki , średnia prędkośc 10km/h w porywach do 15) lekko nie było, wracałem w mokrych skarpetach i paluchy marzły u nóg, poza tym cieplutko.
Z dzikiej zwierzyny widziałem stada jeleni i biegające po śniegu ryjówki co chyba można przyjąc za dobrą wróżbe że wiosna nadchodzi, no ale zobaczymy kiedy nadejdzie :)

Na długie zimowe wieczory wrzucam galerie fotek które zrobiłem po drodze, las jest bajeczny

picasaweb.google.com/1182972283469571446.../5843753985271963426

PS. Mały konkurs dla regionalistów, jakie to jezioro na zdj. dodam że w bliskości Olsztyna.
Nagroda skromna, kto pierszy zgadnie ma plusa na forum, tzn z zielonej łapki :)

Załączniki:
Ostatnia2013/02/11 19:53 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/19 19:51 - 2013/01/19 20:05 #4729 przez marcin
Replied by marcin on topic O:Rajd Zimowy
majkel napisał:

.. postaramy się wykręcić mniej niż setkę:)


Myśle jednak że setka będzie w zasięgu :)
Poprawiła sie trochę pogoda,przeszywający wiatr słabnie co ma bezpośredni wpływ na termikę ciała,z resztą jak wiemy z doświadczenia,w lesie nie wieje.
Drogi są już dobrze rozjeżdzone i rower toczy się z małym oporem,wystarczy tylko szczelnie sie ubrac i jest przyjemnośc z jazdy..

Jesli jednak ktoś by się zdecydował wziąc udział to oczywiście pojedziemy odpowiednio na skróty tak by wszyscy byli zadowoleni.
Ostatnia2013/01/19 20:05 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/19 17:23 #4728 przez majkel
Replied by majkel on topic O:Rajd Zimowy
Zbiórka o 8:30 przy kasach. Tym razem postanowiliśmy, że postaramy się wykręcić mniej niż setkę:)

Fatal error: Call to undefined method CKunenaTools::getEMailToList() in /home/users/aktywnie/public_html/components/com_kunena/template/default/post.php on line 444

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.302 s.
Zasilane przez Forum Kunena