CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY

Więcej
2013/12/30 08:53 - 2013/12/30 14:03 #5450 przez Maro
Replied by Maro on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Witam. 29 grudnia 2013 roku wybraliśmy się doborową ekipą (Grzesiek, Leszek, Marek) do Gdańska na imprezę rowerową pt. Mikołaje na Rowerach 2013. Jest to największy zimowy przejazd rowerzystów przez miasto, a co najlepsze dla niewtajemniczonych jest to przejazd rowerzystów przebranych za Mikołajów :) Po przejeździe przez Trójmiasto udaliśmy się na zwiedzanie miast na rowerach. I tak kręciliśmy się po Gdyni, Sopocie i Gdańsku. A dodam jeszcze i oczywiście serdecznie pozdrawiam, że spotkaliśmy na imprezie także Mirka wraz z małżonką Kamilą.






















































Ostatnia2013/12/30 14:03 edycja: Maro od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/12/21 10:19 #5439 przez marcin
Replied by marcin on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
niestety jednak nie moge w wekend sie wyrwac na rower,sila wyzsza,moze Maro cos wymysli.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/12/20 21:53 #5438 przez Maro
Replied by Maro on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
wrzucaj, rajd nr 32.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/12/20 13:23 #5437 przez marcin
Replied by marcin on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
jakies plany na niedziele?
Mam do zaproponowania krotki rajd do Lukty,jak bedzie ktos chetny to oglaszamy zbiorke i jedziemy (?)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/12/10 18:37 #5426 przez jesz
Replied by jesz on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Dziadku, drogi Dziadku
trzeba było wrzucić temat na forum, to może miałbyś liczniejsze towarzystwo.
A tak musiałem jeździć solo :(









Ale jeszcze nic straconego, trochę pięknej zimy powinno jeszcze być :)
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): damian88oln

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/12/10 16:52 #5425 przez dziadek
Replied by dziadek on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Witajcie ci co piszą i jeżdżą.
W niedzielę jak obiecałem (jazda indywidualna)przetarłem szlak zimowy.Wiele nie pojeżdziłem "padła"
przerzutka w mojej "zimówce".
Wczoraj naprawa , dzisiaj "poszalałem" po zmarzlinie i śniegu.Jazda dosyć "ryzykowna".Na trasie
jak co roku spotkałem "bliżniaka".Razem odwiedziliśmy Kielary było "całkiem ........".
Pozdrawiamy .
"dziadek"i "bliżniak".
1.Spotkanie na trasie "bliżniaka"

2."bliżniacy" na Kielarach

3.Jeż.Kielarskie skute lodem
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): damian88oln

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/26 19:17 #5418 przez dziadek
Replied by dziadek on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
"Stary cyklista ,a więc nie może/lub mu nie wolno".
A tak do obśmiania:
........ o jednego "EGOCENTRYKA" za dużo!
"dziadek"

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/26 18:13 #5417 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
tak po prostu?
o co chodzi?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/25 18:02 - 2013/11/25 18:07 #5416 przez dziadek
Replied by dziadek on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Witajcie Wszyscy.
W dniu wczorajszym "dziadek" uczestniczył w "finalnym rajdzie".
Mniemam że jeszcze zobaczycie "dziadka" z siwą brodą jak "chyłkiem między opłotkami"(by nikomu się nie narazić) będzie pomykał na swoim "bicyclu".
Życzę całej braci cyklistów(tych co mnie znali i nie znali)wszelkiej radości ,zabawy ,śmiechu i po.....
"Stary cyklista ,a więc nie może"
"dziadek"
Ostatnia2013/11/25 18:07 edycja: dziadek od.
Za tę wiadomość podziękował(a): damian88oln

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/30 20:23 #5249 przez jarek3325
Replied by jarek3325 on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Na starcie na pewno pojawi się 3 uczestników.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/30 18:49 #5246 przez marcin
Replied by marcin on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
godzina 9 mysle ze jest w sam raz,wyprawa troche potrwa ,wczesna pora pozwoli tez wczesniej wrocic do domu,a wrocimy prawdopodobnie ok 15-16 po poludniu.
Trasa w wiekszosci lesne drogi,bedzie troche piachu w okolicach jez.Sarag dalej juz dobrze utwardzone drogi przez Manki,Tomaszyn do Wigwaldu.Jedynie najtrudniejszy bedzie podjazd do samej wiezy z dna doliny na szczyt lesnego stoku,trzeba bedzie pieszo podejsc. Reszta asfaltami ,w Olsztynku mozna odwiedzic skansen.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/30 17:55 #5245 przez TesiaB
Replied by TesiaB on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Jak trasa nie po piachu to może się zdecyduję? mam nadzieję że będzie więcej osób.
Ps. Dlaczego tak wcześnie?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/30 17:38 #5244 przez jarek3325
Replied by jarek3325 on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Wraz z Marcinem szukamy chętne osoby na mały rajd rowerowy jutro we wtorek 1.10.2013. Jedziemy do rezerwatu rzeki Drwęcy w rejonie Wigwald/Szyldak,cel wyprawy wieża widokowa z krajobrazem wielkiej doliny rzeki.
Dystans ok 80km,tempo raczej spokojne. Powrót przez Olsztynek lub jak komu bedzię wygodnie.

Zbiorka : hotel Omega/novotel ul.sielska,godz.9

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/23 19:43 - 2013/08/23 19:46 #5177 przez jesz
Replied by jesz on topic wilkasy-olsztyn -rajd rowerowy
Moje propozycje:
1. REAL PIT-STOP
2. STOP ORKIESTRA - DZIŚ NIE MYJĄ
3. KTO POWIEDZIAŁ, ŻE ŚMIETNIK MUSI BYĆ BRUDNY ?
Ostatnia2013/08/23 19:46 edycja: jesz od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/23 07:50 #5175 przez marasol
Replied by marasol on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
CZeść, jedzie ktoś gdzieś dzisiaj?

666-866-928

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/22 17:28 #5173 przez dziadek
Replied by dziadek on topic wilkasy-olsztyn -rajd rowerowy
Witajcie czytający.
Lato "(sezon ogórkowy)"mało aktywnych w pisaniu.Więc coś do "obśmiania".
Dzisiaj "zobaczyłem" nowy znak drogowy.Wymyślony i "zastosowany" przez obsługę myjni (przy Realu).
Po zadaniu pytania do czego ten znak "służy" otrzymałem odpowiedż "zakazuje wjazdu".
Jak widać w pomysłowości i "fantazji" w/w obsłudze nie brakuje.
Załączam 2-ie "fotki" i ogłaszam konkurs na nazwę w/w "znaku".
Nagrodą będzie "dwie porcje lodów" na najbliższym rajdzie aktywnych(zaawansowanych).
"dziadek"
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/10 16:34 #5151 przez marcin
Replied by marcin on topic wilkasy-olsztyn -rajd rowerowy
niestety pada pada i padac ma jutro po poludniu, dlatego wyjazd do wilkas i calodzienny rajd raczej nie ma sensu w takich warunkach.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/08 18:47 #5148 przez marcin
Replied by marcin on topic wilkasy-olsztyn -rajd rowerowy
w najblizsza sobote 10.08. zaczyna sie Zlot Turystow i Kolarzy PTTK w Wilkasach wiec pytanie czy ktos wybiera sie do Gizycka w niedziele i podejmie wyzwanie na trasie Ketrzyn-Wilkasy-Olsztyn.
Do przejechania bedzie mega odcinek ponad 130km.
Godzine zbiorki podam w nowym watku.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/05 12:30 #5139 przez jarek3325
Replied by jarek3325 on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Jeśli ktoś jest zainteresowany wyjazdem Elbląg-Kadyny-Tolmicko- Frombork-Braniewo to zapraszam jutro we wtorek tzn. 06.08.2013 na dworzec gł. o godzinie 7.20 (przy kasach). Wyjazd z Olsztyna Gł. pociągiem o godzinie 7.50- przyjazd do Elbląga o godzinie 9.40. Koszt to około 100 zł. Zapraszam wszystkich chętnych.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/19 19:35 #5101 przez jesz
Replied by jesz on topic CODZIENNE JAZDY - WSPÓLNE WYPRAWY
Trochę z innej beczki.
Parę refleksji wygrzebanych z internetu na temat nam bliski.
Warto żebyśmy wszyscy wzięli je sobie do serca.

"Wojna pomiędzy rowerzystami i pieszymi jest od początku nakręcana przez media i totalnie bezcelowa! Dlaczego?
Proste... Zarówno chodzenie po chodniku jak i jazda na rowerze NIE WYMAGA ZGODNIE Z POLSKIM PRAWEM POTWIERDZENIA ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW DROGOWYCH. Nie ma już czegoś takiego jak obowiązkowa KARTA ROWEROWA, egzaminy itp. Jeżeli osoba nie jest kierowcą z prawem jazdy, niezależnie czy idzie na nogach, czy na rowerze jedzie, to - o ile sam nie wykazał zainteresowania - wie o zasadach ruchu tyle co nic.

Jak więc można żądać merytorycznej rozmowy i rozwiązania problemu od ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym mówią.

Poza tym ... Każdemu kierowcy - "nie rowerzyście" zawsze będą przeszkadzać rowerzyści i piesi - bo są. Każdemu pieszemu - "nie rowerzyście" zawsze będą przeszkadzać rowerzyści i kierowcy - bo są, a natura Polaka jest taka, że trzeba narzekać, a nie dzielić się nawzajem tym co jest.
Żaden zdrowy na umyśle rowerzysta, bez prawa jazdy nie wjedzie rowerem na zatłoczoną wielopasmową ulicę w dużym mieście - pojedzie chodnikiem jak nie ma drogi rowerowej i dobrze, po co komu trup.

Żaden kierowca, który się już zdążył naoglądać co potrafi się dziać na drodze, tym bardziej nigdy nie odważy się z dzieckiem jechać inną drogą niż rowerową, a jak jej nie ma - chodnikiem i dobrze, po co nam kolejne trupy.

Problemem nie są rowery, rowerzyści, piesi... Problemem jest to, że POLACY NIE MAJĄ KULTURY i niezależnie od tego czy idą pieszo, czy jadą rowerem, PCHAJĄ SIĘ JAK ŚWINIE NIE PATRZĄC NA INNYCH - króluje chamstwo i własny czubek nosa.

I tu faktycznie pieszy przegrywa z rowerzystą - rower ma swoją wagę.

Nie byłoby problemu, gdyby ludzie byli dla siebie uprzejmi i każdy dbałby o drugiego. Pieszy miałby świadomość, że może go mijać rower więc uważałby na to co się wokół dzieje, a i rowerzyści uważaliby na pieszych, zachowywali bezpieczną prędkość, a w razie potrzeby ustępowali pieszym, bo chodnik jest w pierwszej kolejności dla nich - ale w mojej ocenie nie tylko dla nich.
Wszystko da się załatwić, ale nie w popieprzonym społeczeństwie polskim szczutym na siebie nawzajem, gdzie zamiast szukać rozwiązań szuka się haków na drugiego, a narodowym sportem jest dopieprzenie sąsiadowi.

Gówniany problem właściwie wynikający z braku kultury urósł do rangi Zagrożenia wymagającego prawnych regulacji! Zacznijmy więc od zadania sobie pytania. Czy my Polacy jesteśmy faktycznie TAK TĘPI, że jeżeli nikt nam czegoś nie zabroni albo nie nakaże, to nie wiemy JAK POWINNIŚMY SIĘ ZACHOWYWAĆ? "

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.301 s.
Zasilane przez Forum Kunena