2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego

Więcej
2011/09/14 12:12 #2608 przez marcin
Replied by marcin on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Udało mi się jeszcze poskładac kilka migawek z rajdu:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/13 12:33 #2606 przez marcin

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/13 12:21 - 2011/09/13 12:31 #2605 przez marcin
Replied by marcin on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Moja przygoda z tym rajdem zaczęła sie w sobotę na Dworcu Zach,gdzie miałem pociąg ok 13:40,ledwo na niego zdążyłem hehe,gdy tylko wyszedłem z hali z biletem patrze a tu szynobus już podjeżdza na peron,w dodatku na ten trzeci-ostatni.Trzeba było skakac po torach z rowerem pod ręką, przed szynobusem przebiegłem zwinnie jak nigdy :laugh:
Jeszcze nie chcieli mnie wpuscic do srodka z rowerem,maszynista krzyknął z kabiny że z rowerami nie zabierają :side: Ciekawe czy ma takie prawo hmm..
Wskoczyłem do środka jakby nigdy nic,na szczescie dalej konduktor był bardziej przyjazny.
W Zabim Rogu wysiadka i długa w kierunku Dobrocina,dalej na szosie mijałem dwóch rowerzystów którzy zdaje sie wracali do Olsztyna,potem jeszcze wymiana pozdrowień z wracającym kotem i na 7mce poczekałem z 15min na polączenie z oficjalnym peletonem :)

Dokładam kilka fotek z trasy:

Maszynownia Kąty,tak wygląda uruchomienie mechanizmu do wciągania statków



premia górska-w dół.. :)

biwakowa atmosfera gdzieś na szlaku,przed Dzierzgonką

Team Dobre Miasto :)



Raczki Elbląskie-zajeżdzamy w najnizszy punkt Polski

16:20 koniec wyprawy
Ostatnia2011/09/13 12:31 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/12 15:19 - 2011/09/12 18:36 #2603 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
100% normy wykonane :)
Było miło, ciekawie i pouczająco.
Kanał Elbląski /Oberlandzki/ po naszej wizycie nadal funkcjonuje, więc obyło się bez poważniejszych strat :P

Liczniki niektórych wystukały nawet 200 km przejechane w sob + ndz:)
Średnia prędkość na całej wycieczce to trochę ponad 18 km/h.

Pierwszego dnia udało nam się nieco przekroczyć zakładany przeze mnie plan \"standardowy\", dlatego niedzielne kłopoty techniczne i odcięcie kawałka zaplanowanej trasy nie uszczupliło znacząco programu całości.

Tak jak pisałem przy wyjeździe do Fromborka- dwudwiówki uruchamiają pomiędzy nami nieco inne zależności, ponieważ w terenie jesteśmy bardziej zdani na resztę grupy. To wszystko co dzieje się przez te kilkadziestąt godzin jazdy & po prostu bycia w grupie działa na WIELKI plus takich wycieczek ze wspólnym noclegiem. Dlatego to na pewno nie był ostatni taki wyjazd! Zwłaszcza, że na liście rezerwowej miałem jeszcze ponad 10(!) osób.
---
Trochę relacji:
Na poranną rozgrzewkę zdecydowało się 7 osób.
To właśnie osoby z tej ekipy przejechały w sumie po 200 km (lub niewiele mniej- zależy od długości dojazdu z domu na miejsce startu).

Tego poranka odczuwalnie było niemal \"mroźno\", więc trasę do Starych Jabłonek (33 km) pokonaliśmy bardzo hardo.
Jedynym postojem, który jednocześnie był dla nas sprawdzianem umiejętności napraw partyzanckich (lub jak kto woli a\'la McGywer) było poszukiwanie mocowania bagażnika dla Maćka.



Mimo wszystko na stacji w Starych Jabłonkach byliśmy przed pociągiem, którym przybyła reszta ekipy oraz... dwóch zaprzyjaźnionych rowerzystów z Olsztyna, którzy wyjechali w teren w nieco innym celu, ale znając ekipę \'zaawansowaną\' wiedzieli, że z nami mogą liczyć na coś ciekawego, a więc spontanicznie dołączyli do peletonu:)

(Ze sobą miałem pożyczony aparat foto i niestety pierwsza pamiątkowa fotka ze startu wycieczki na peronie cosik nie wyszła...:huh: )


^ na dziedzińcu Zamku w Ostródzie.


^ śluza Zielona na Kanale.


^ ech, jakoś nie udało nam się jej zepsuć :P


^ to już okolice Szymonówka.
Namacalny kontakt z wilgocią Kanału, odcinek \"przygodowy\" i mostek mojej konstrukcji w użyciu :) W tym momencie białe obuwie przestawało być chlubą ubioru niektórych uczestników/-czek :P








^ nikogo nie zostawimy na pastwę słynnych w tych stronach \"Elblong Canal Forfitter\" :)


^ w Szymonowie mieliśmy szczęście załapać się na kilka ostatnich minut obecności Pań sprzątających świątynię. Dzięki temu obejrzeliśmy ten kościół także wewnątrz.




^ Girgajny. Jedno z kilku gospodarstw na naszej trasie, które wciąż imponują wielkością, ale takoż samo zasmucają stanem ruiny i zapuszczenia.


^ kapeć złapany w okolicy miejscowości Drynki. Pozostałe osoby wspomogły lokalny drobny handel :)


^ jeden z extrasów na trasie. Zabytkowy budynek dworca w Budwitach przy rozebranej linii kolejowej Małdyty-Malbork.
Pierwotnie budynek spełniał taką samą funkcję, ale w oddalonych o około 20 km Prakwicach. Przeniesiony (i częściowo przebudowany) po I wojnie światowej.
Tutaj opuszcza nas Dzikus kot, który samotnie wraca do Olsztyna (dzięki za udział!).


^ rozkład jazdy pociągów nadal wisi. Oby to był dobry znak ;)


^ kolejny bonus odwiedzony na życzenie całej ekipy. Rezerwat \"Zielony Mechacz\" w okolicach Zajezierza.


^ witamy Magdę w Małdytach...i od razu usterka, a ja jako chirurg pozbawiam jej rower dwudziestu biegów :blink:
Na szczęście pozostałe elementy tego pojazdu działają... na razie :P


^ Golgota w Zielonce Pasłęckiej zdobyta!


^ \"pielgrzymi\" (spaliśmy w Domu Pielgrzyma w Zielonce) już gotowi do niedzielnych wojaży.


^ widok na moje miejsce noclegu B)


klucze do naszych cel, w których oddawaliśmy się zadumie i kontemplacji :side:


^ z Zielonki do Marzewa.












^ upadły majątek w Drulitach.


^ Pochylnia Buczyniec.


^ zwiedzamy Muzeum Kanału Elbląskiego przy Pochylni Buczyniec.


^ budynek maszynowni Pochylni Kąty...


... gdzie niespodziewanie pojawiła się okazja do zobaczenia z bardzo bliska jak to działa :woohoo:
Zdjęcia absolutnie nie oddadzą wielkości, siły i efektowności pracy tego mechanizmu.


\'zaawansowani\' z Olsztyn.Aktywnie! są zawsze tam, gdzie dzieje się coś ciekawego :)


^ gdzieś na trasie.


^ jedna ze śluz w Rezerwacie Jeziora Drużno (lub jak twierdzą niektórzy: Druzno).


^ rower Magdy ostatecznie odmawia posługi i nie reaguje na kilka prób (co prawda pomysłowej, ale nieskutecznej) reanimacji.


^ Magda do samego Elbląga dociera na prawdziwym holu. Brawa dla Sławka za chęć i siłę do bycia holownikiem ;)


^ nawet PKP spisało się przy okazji tej wycieczki. Powrót był całkiem sprawny, a po zastosowaniu \"magicznej\" zniżki (zakup pięciu biletów normalnych = 2 bilety normalane gratis) nawet całkiem niedrogi.

dzięki za aktywny udział!
do zobaczenia!
Ostatnia2011/09/12 18:36 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/11 21:26 #2601 przez Madzia
Replied by Madzia on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
To był naprawdę wspaniały rajd chodź nie obyło się bez przygód. Chciałam podziękować dla Mirka i Skali-ego za naprawy mojego roweru i za to ze Skali mnie potem holował do samego Elbląga :) Rower niestety już nie nadaje się do naprawy i muszę kupić nowszy model żeby nie było więcej usterek na rajdach. Dzieki wielkie dla wszystkich za mila atmosferę i cierpliwość...

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/11 21:09 - 2011/09/11 21:14 #2600 przez marcin
Replied by marcin on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Trudno opisac słowami uroki tego rajdu,fantastyczna wyprawa,dołączyłem dopiero w rejonie Małdyt ale najciekawsze było dopiero w niedziele.Przejazd wzdłuż kanału to najciekawszy etap tego rajdu,przynajmniej dla mnie.
Mirek wykonał dobra robotę,wielkie brawa!

Dla ludu głodnego zdjęc załączam tak na gorąco obrazek przedstawiający wszystkich uczestników rajdu.

Rezerwat jez.Drużno
Link do zdjęcia w dużym formacie,do pobrania:
v7.cache8.c.bigcache.googleapis.com/stat...g?redirect_counter=2

pochylnia Kąty
Załączniki:
Ostatnia2011/09/11 21:14 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/11 21:01 #2599 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
To był cudowny rajd :cheer: Pod względem organizacji i oczywiście wspaniałego towarzystwa kolegów cyklistów. Pogodzie też się udało nam sprzyjać :P . Victoria! Oby zawsze tak było :laugh:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/11 20:53 #2598 przez krispi
Replied by krispi on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Wielkie, wielkie podziękowania dla iby za zorganizowanie naj, naj, najlepszego rajdu w tym sezonie i za cierpliwość i wyrozumiałość dla ,,rozbrykanych\'\' cyklistów. Szacun !!!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/11 19:38 #2597 przez skali3
Replied by skali3 on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
No i cóż powiedzieć...tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć, jeszcze raz wielkie dzięki dla Ciebie Mirku, za organizację super imprezy, no i następnym razem jednak polecisz \"do góry\" ;-)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/09 22:46 #2595 przez marcin
Replied by marcin on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Jak nie zaginie w akcji to dotrze,głupio byłoby przepuscic taka wyprawę w dziczy elbląskiego kanału,ostatnio byłem tam dobre kilkanascie lat temu,na statku :side:
A i bedzie co filmowac ;)
PS.Będę krążyc gdzieś w rejonie Małdyt,może wczesniej.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/09 22:36 #2594 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
dobrze, że chociaż na fragment trasy dotrze Twój aparat i celne oko do zdjęć :)

namierzaj nas!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/09 20:42 #2592 przez marcin
Replied by marcin on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Mam wolną sobotę więc ruszam w okolice kanału,mój w tym interes żeby Was namierzyc ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/09 12:05 #2589 przez krispi
Replied by krispi on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
A kto się umawia ze mną na pociąg o 8.51 z Olsztyna Zachodniego do Ostródy?! No kto chętny ?!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/09 11:27 #2588 przez Aniula
Replied by Aniula on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Sulivia jeżeli byłaby taka możliwość to ja również poproszę o bilet (ulgowy- studencki) no i na mój 2kołowy pojazd :)

Ja z Agnieszką dojedziemy z dobrego miasta około 7.35

Proszę o kontkat na mejla czy uda Ci się kupić dla nas 2-ch, bo jeżeli nie to będziemy kombinowały coś innego z dojazdem z dobrego miasta, pozdrawiam,Ania
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/09 09:01 #2587 przez AgnG
Replied by AgnG on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Sulivia, byłabym bardzo wdzięczna za nabycie biletu dla mnie (normalny) i mojego pojazdu :) Z Dobrego Miasta mam pojazd o 7.04, więc mam nadzieję, ze dotrę na dworzec około 7.35. Może jakoś ogarnę...

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/09 06:52 #2586 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Aniula[b, spotykamy się o 7.25 przy kasach. Trochę wyżej jest taka info. ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/08 22:55 #2585 przez Aniula
Replied by Aniula on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Sulivia i Agnieszka, jade z Wami z dworca pkp, dajcie znać na mejla Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , na którą ustawiamy się, pozdrawiam

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/08 21:44 #2584 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Aaaa, jeszcze zapomniałam, oklask dla iby za nocleg :P

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/08 21:42 #2583 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Masz rację Agn Ja będę wcześniej ale Ciebie przy kupnie biletów wezmę pod uwagę :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/08 15:22 #2582 przez skali3
Replied by skali3 on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
IBY, nie wiem co to za minka, ale będziemy potrzebować Twoich kilku podpisów przed wyborami, a później to już jakoś pójdzie samo, zresztą to tylko 4 lata ;-)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.173 s.
Zasilane przez Forum Kunena