Rajd dziki nr 25 : ,,Na Kieelllaaaaarryyy...!!! ''

Więcej
2011/11/07 13:03 #2904 przez dziadek
Witajcie czytający i piszący.
W związku \"94 rocznicą Wielkiej Rew.......\",
\"jako głos ludu.... ogłaszam co następuje:
\"Akcja NA KIELARRRRRRY\", została definitywnie zakończona pod wszelkimi formami jej \"realizacji\".
W imieniu głosu ludu....!
\"dziadek\"

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:51 #2903 przez Krysia
Coś się jąkasz;-)

11.11.2011 godzina 11:11

COŚ trzeba wymyślić, bo inaczej to grzech będzie :woohoo: :laugh:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:09 #2902 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :S

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:08 #2901 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:08 #2900 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:08 #2899 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:07 #2898 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:07 #2897 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:07 #2896 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:07 #2895 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:06 #2894 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 11:06 #2893 przez Gawlus
Proponuję zarzucenie tego pomysłu już na tym etapie :blink:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/07 10:38 #2892 przez Leszko
Ktoś tam, gdzieś tam, kiedyś tam zaproponował uczczenie Święta Niepodległości wycieczką, tym razem pieszą nad Kieelllaaaaaarryyyy. Oczywiście zakończonej tradycyjnym ogniskiem. I co dalej z tym pomysłem ?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/06 21:18 - 2011/11/07 09:46 #2891 przez marcin
I jeszcze mieli czas na ognisko z kiełbaskami,takie najlepiej smakują po cięzkich kilometrach.
W takim razie ide jeśc,bo własnie wróciłem z cieżkiej wyprawy trasa którą śmiało można nazwac \"Szlakiem Połamanych Semaforów\"-czyli na tropie nieistniejącej linii kolejowej Turza Wlk.-Samborowo,którą przejechaliśmy częsciowo,bo w rejonie Wzgórz Dylewskich pożegnaliśmy szlak kierując sie na Ostrowin i dalej na Olsztyn przez Guzowy Piec..(znowu jazda w mroku bez czołowej lampy :side: )
A było nas dwóch,ja i majkel,start z Działdowa,meta w Olsztynie o 19.45
Na liczniku naklikało 132km.
Bardzo ciekawa trasa,to juz drugi rajd po nieistniejących szlakach kolejowych,wczesniej zapoznalismy się z linią Orneta-Lidzbark.
Pierwsza jak i druga trasa na tropie połamanych semaforów godna jest polecenia do rajdów dzikich.
Historyczne nieistniejące szlaki kolejowe czekają na nowych odkrywców,może na początek wspomniana trasa Orneta-Lidzbark,temat czeka na odświeżenie ;)

img805.imageshack.us/img805/8169/dsc00795s.jpg
Wiadukty przed Dąbrównem
Ostatnia2011/11/07 09:46 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/06 11:39 #2889 przez darekw
Piękna relacja super zdjęcia .Niestety nie udało mi się wymienić dyżurku , ale ktoś pracować musi itd. Duchem byłem z Wami ,jakoś kilometrów na moim liczniku od tego nie przybyło.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/06 10:50 - 2011/11/06 11:13 #2888 przez krispi
A teraz fotorelacja z rajdu autorstwa dziadka :
Na zbiórce rekordowa jak na rajd dziki frekwencja (tu naprzeciwko leśniczówki Zazdrość, czyli przy samych Kielarach ale jak się okazało wcale nie było tak blisko , ha, ha !)

W Łajsie na granicy warmińsko-mazurskiej ale z budki strażniczej i szlabanu nic już nie zostało, dobrze, ze choć ostała się tablica
Widok na jezioro Kośno w jesiennej szacie...
Chwila oddechu nad kolejnym jeziorem, tym razem Dłużek ...
Tamże...
... i również...
Oblężenie bunkra w Czarnym Piecu ...
Gdzieś w okolicach Zgniłej Zośki...
Przeprawa w okolicach jez. Jełguń...
...nie było lekko...
...i w końcu upragnione Kielary...
...i relaks...po znojnym dniu...
...dobranoc...
Ostatnia2011/11/06 11:13 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/05 18:04 - 2011/11/05 18:06 #2887 przez krispi
No i po rajdziku ! Na starcie rekordowa ilość ,,dzikusów\'\', bo 22-óch i także nowe twarze, brawo! Niesamowite ! Pogoda była przednia, więc i frekwencja dopisała. Ruszyliśmy statecznie. Pod Rykowcem ,,gnacze\'\' wymusili zmianę trasy i już zaczęło się błądzenie. Jednak dotarliśmy do ,,U Stefana\'\' w Nowej Wsi o czasie i tamże pierwszy popas. Zdziwiło nas, że nie ma budki telefonicznej z której tak dokazywaliśmy przed rokiem. Potem dalej w drogę. Łajs i jez. Kośno. Dalej na Rutki. Jednak trasa bez rekonesansu wcześniejszego i ponownie pobłądzilismy w lesie. Po drodze zgubiliśmy dwóch Michałów i jak się okazało już na stałe. Po krótkim błądzeniu szczęśliwie wypadliśmy na znaną nam drogę do Małszewa i ku naszej radości po drodze wyprzedziliśmy wszystkie traktory pracujące w lesie. Dalej wzdłuż jez. Dłużek, przepiękna okolica, szczególnie Binduga. Potem do Czarnego Pieca, obleźliśmy tamtejszy bunkier i ruszyliśmy w kierunku Bałd. Tradycyjnie pobłądziliśmy i wyjechaliśmy w Zgniłej Zośce. Tamże wykupiliśmy wszystko w sklepie co było do jedzenia i picia i ruszyliśmy przez Starą Kaletkę i Jegłuń na Kielary. W Starej Kaletce Roman złapał gumę i ... tyle żeśmy go widzieli, he, he ! Do Jegłunia też dojechaliśmy ,,naokoło\'\'. Po drodze musieliśmy się przedzierać przez ogrom zwalonych pni, co było wyczynem nie lada, balans na zwalonych pniach z rowerem w zębach godny pokazu w cyrku. Na Kielarach byliśmy dobrze przed 15-stą. Ognisko, kiełbaski, pogawędki. Były sarkania na ,,niewygodną\'\' trasę. Fakt leśne dukty, zero asfaltu, mnóstwo piachu i podjazdów oraz nieprzetarte ścieżki zrobiły swoje. Ale tak miało być! Mówiłem, że na przyjemności trzeba będzie zapracować. Na Kielarach, około 16-stej, dotarły do nas dwa Michały, coś jakoś mówiły, że o Klewki zahaczyły, hi, hi ?! W domku przed 17-stą. Trasa ca.80 km, średnia 16,5 km/h, ale, jak mówiłem, nie było łatwo ! Pozdro dla wsiech co byli cieleśnie i duchowo !
Ostatnia2011/11/05 18:06 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/05 16:59 #2886 przez marcin
No to sobie pojezdziłem :blush:
Przez niedopatrzenie myslałem że to jutro te Kielary,pozatym wypadła mi sobota pracująca.W takim razie jutro sobie odbije,gdzieś daleko.

Chętnie sobie poczytam jakąś relację.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/05 08:45 #2885 przez i bike you*
a już było tak blisko...
ocieplają nam blok i zaczęli wymieniać okienka w piwnicach, a że w swojej mam ogólny \"niedostęp\" do czegokolwiek, to muszę ją czemprędzej uporządkować, żeby fachowcy zrobili to póki jest pogoda i mają na to czas.

na pewno będziecie mieli udaną wycieczkę :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/04 10:49 #2880 przez i bike you*
brawo :cheer:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.121 s.
Zasilane przez Forum Kunena