TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4

Więcej
2012/02/15 17:41 #3295 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
Dla mnie jesteś zimowym harpaganem, a nawet zimową harpaganką :cheer: . Wiem, że mnie na taki wyczyn nie stać :) .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/14 09:27 #3294 przez kr0peczka
Replied by kr0peczka on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
Jazda zimą okazała się trudniejsza niż się spodziewałam i do domu dotarłam ledwie żywa... Jednak Tomaryny spowite śniegiem były warte każdego poświęcenia!!! Nawet takiego na jakie się nieopatrznie naraziłam, czyli dotrzymywania tempa bandzie zimowych harpaganów, hehe. Ale mam nadzieję, że i ja zapracowałam sobie na takie miano :P

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/13 23:13 - 2012/02/13 23:37 #3293 przez marcin
Replied by marcin on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
Dołącze jeszcze kilka obrazków z niedzielnego wypadu.

Start był z jarot krótko po 9ej.Z domu wyjechałem ok 9:15 i przez Kudypy i Naterki poleciałem do Sząbruka na spotkanie z grupą.Kilka minut czekania na krzyżówce za Sząbrukiem i widac pierwszych nadjeżdzających lodołamaczy kilkanascie minut po 10ej.

to już cel wycieczki,kr0peczka przykleiła sie do sciany,widac zainteresowania wspinaczką..

W samo południe opusciliśmy Tomaryny,teraz kierunek Gietrzwałd i jazda na stołówke posilic się conieco

Z Gietrzwaldu lecimy do lasu w kierunku Lupstycha,po drodze zmiana planu trzeba przeciąc 16tke za Nagladami i drugą stroną znalezc drogę na Kudypy

Przeprawa przez 16tkę i dalej bez problemu lecimy na Gronity gdzie rozdzielamy się z grupą jadącą na jaroty przez słoneczny stok .Ja ,darek w i Grzesiek jedziemy na Dajtki

Przejezdzając obok plazy miejskiej zatrzymal mnie niecodzienny widok,chmury śniegu i slizgające auta daleko na środku Krzywego,na wysokości motocrossu za lotniskiem odbywało sie w najlepsze białe szaleństwo na czterech kółkach.Niełatwo było przejechac na drugą stronę bo ruch był prawie jak na miescie.Dodatkowa porcja wrażeń na koniec rowerowego dnia.
Ostatnia2012/02/13 23:37 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/13 08:30 #3292 przez krispi
Replied by krispi on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
Tak. U znanego w swoim czasie cyklisty, organizatora corocznych, miesięcznych pielgrzymek rowerowych do znanych miejsc kultu, ks. dr K. Bielawnego (tym razem przyjmował nas szwagier księdza p. Waldeczek). ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/13 00:19 #3291 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
Bardzo się cieszę, że cykloza się Was trzyma i wyraźnie nie puszcza (może przymarzła ;) )

Gdzie się stołowaliście w Gietrzwałdzie? Dom Pielgrzyma?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/12 19:55 - 2012/02/12 21:14 #3290 przez marcin
Replied by marcin on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
Zgadza sie,za to w tamtym roku było mniej wywrotek a dziś co niemiara.Pogoda była łagodniejsza niz tydzień temu ale na drogach warunki gorsze.
Tempo na czele wycieczki było gorące,także nawet przyjemnie było wytarzac sie w sniegu spadając z roweru.
Do domu przyjechałem z dystansem 59km.

do celu wycieczki dotarlismy o 11:25

Bunkry jak stały tak stoją nadal,zaniedbywane niestety.Ale prezentuja sie okazale.Oby jak najdłużej..
Załączniki:
Ostatnia2012/02/12 21:14 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/12 19:35 - 2012/02/13 08:25 #3289 przez krispi
Replied by krispi on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
W Tomarynach byliśmy rok temu ale tydzień później t.j. 20.02.2011. Wtedy było słoneczniej, mroźniej i więcej śniegu. Na starcie ekipa ta co rok temu + krOpeczka i Grześ. Brakuje dziadka (foci) i mxc, który dołączył w Unieszewie.

W tle pewien znany market i lwia część ekipy.

,,Nowi\'\' eksploratorzy bunkrów ...

Gdzieś w okolicach Kręsku ... ekipa czeka na marudera ...

The end jez. Wulpińskiego, niedaleko Unieszewo, gdzie każdy ma znajomych ... i tu ,,pierwszy\'\' kryzys ... może do nich wpaść na kawę ?

Nad Pasłęką w Śródce w tle Mitelki ... jeśli ktoś wie o co camon ...

,,Przewodnik\'\' u celu ...


Thomareinen ...

Wszyscy ... czas na ,,przegląd\'\'...

Mury trzymają się mocno ...

... a teraz czas sprawdzić co w środku ...

Przegląd (nawet dachu) dokonany, tym razem majkela zastąpiła krOpeczka ...

I co dalej ... ?

Jest !!! darek w mówi, że everysing is okej tzn. wszystko jest tam gdzie być powinno ...

Teraz ruszamy na przegląd torowiska ... i mostu ...

Tamże ...

Pasłęka on the ice ...

Popas w Gietrzwałdzie ...

... i do domku ...
Ostatnia2012/02/13 08:25 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/11 19:11 #3288 przez marcin
Replied by marcin on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
Zobaczymy jak sie teraz prezentują blokhauzy w Tomarynach,może nawet uda sie wdrapac na wieże.
Ja dołącze się do grupy pod Sząbrukiem.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/09 12:13 #3285 przez krispi
Replied by krispi on topic O:TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4
:)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/09 09:40 - 2012/02/09 09:44 #3284 przez pawelr
TOMARYNY 2012 RAJD DZIKI nr 4 was created by pawelr
Zima troche odpuścila, więc proponuję nieco dłuższą trasę około 60 km. Odwiedzimy ponownie bunkry w Tomarynach. Zbiorka 12.02. 12. /niedziela/ godz 9.00 koło Biedronki na Jarotach/ róg Wilczyńskiego i Bartąskiej/. Pojedziemy przez Bartąg , Tomaszkowo , Unieszewo i w kierunku Tomaryn.Powrót przez Woryty, Renryny. Trasa może ulec modyfikacji. Mróz jednak wciąż trzyna więc należy pamiętać o ciepłych rękawicach , butach i ochronie na twarz.
Ostatnia2012/02/09 09:44 edycja: pawelr od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.090 s.
Zasilane przez Forum Kunena