Rajd dziki nr 7 : Idy marcowe u źródeł ...

Więcej
2012/03/08 13:43 #3355 przez TomaszK
Dzięki za informację. Nie pozostaje nic innego jak spakować plecak i ruszać na eksploracje :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/07 19:54 - 2012/03/07 19:55 #3350 przez marcin
Jeśli chodzi o pruskie wały obronne to niewiele ich sie zachowało w regionie,o Bartołtach nie słyszałem natomiast w Nerewiku są wały wzdłuż wchodniego brzegu jez.Ardung,ale rowerem może byc trudno tam dojechac.
Najciekawszy wał znajduje sie za wsią Wały między Jedwabnem a Napiwodą,za wioską w kierunku leśniczówki Złota Góra znajduje sie XIII wieczny wał graniczny między Mazowszem a Prusami,bardzo dobrze zachowany jednak specjalnie nie rzuca sie w oczy dla niewtajemniczonych.Podobno w okolicach Zazdrości też są pozostałości takich wałów.
Znacznie łatwiej znalezc grodziska pruskie,podobno Barczewko i okolica to było centrum i \"stolica\" pruskiej krainy.Grodzisk mamy zatrzęsienie w okolicach,tyle że są one nierozpoznawalne po drodze. Nad Limajnem jest kilka grodzisk w tym najwieksze zwane kapeluszem,taka duża górka z drzewkiem na górze pod Cerkiewnikiem,najsłynniejsze grodzisko w okoliocy Olsztyna.niestety na terenie prywatnym.
Inne oznakowane grodzisko jest przy drodze za lesniczówką Chmury (jadąc dookoła Limajna)
Długo by wytykac relikty pruskie na Warmii,z reszta trudno je odróżnic od otoczenia.

Jak geodeta wspomniał kopalnia ciekawostek to Pomorskie Forum Eksploracyjne i Warminsko-Mazurskie Forum Poszukiwaczy,tylko trzeba dobrze poszukac ;)

wątek z Cerkiewnika
www.eksploracja.pl/forum/viewtopic.php?f...fc052ea8d6466f330b74

Warminsko-Mazurskie Forum Poszukiwaczy
www.wmfp.pl/forum/viewforum.php?f=44
Ostatnia2012/03/07 19:55 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/07 15:17 #3349 przez geodeta
TomaszK napisał:

Wypad pozazdrościć, wasza wiedza historyczna jest niesamowita. Filmy \"grupy albańskiej\" rewelacja.

Wracając do tematu historii, czy posiada ktoś informacje na temat wałów pruskich i osad w okolicach Nerwika i Bartołt Wielkich?


\"sekcja albańskiej\" ale dzięki za pozytywna opinie. Jesli interesują Cię sprawy związane exploracja, fortyfikacjami itp polecam wygooglowac \"forum pomorskie\". Masę ciekawych info można się tam dokopać.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/07 08:42 #3348 przez TomaszK
Wypad pozazdrościć, wasza wiedza historyczna jest niesamowita. Filmy \"grupy albańskiej\" rewelacja.

Wracając do tematu historii, czy posiada ktoś informacje na temat wałów pruskich i osad w okolicach Nerwika i Bartołt Wielkich?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/06 21:11 - 2012/03/06 21:28 #3347 przez marcin
w przerwie między rajdami wrzucam jeszcze conieco od Dziadka który nadesłał takie oryginały i kwiatki na lodzie..

zapora przeciwczołgowa wytrzymała nasz upór i napór



kładka na Wólce tez wytrzymała nasz napór,szybkie obliczenia wskazują że siedziało na niej jakieś 530 kilo,znaczy pół tony! cud że sie nie zapadła

napór na ławe w rezerwacie zródeł,dobrze ją sklepano,nie zarwała sie

to by było na tyle przeglądanie fotek w domowych pieleszach rekompensuje wysiłki z trasy ,zwłaszcza ten piekielny północny wiatr przez który miałem traume wietrzną przez dwa dni :side:

Za tydzień proponowałbym Kalwarie Warmińską i legendarne Limajno z grodziskami pruskimi po drodze.
Załączniki:
Ostatnia2012/03/06 21:28 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/05 21:26 #3346 przez marcin
Cos sie wymyśli,ale nie wiem czy to będzie napoleoniada po tym jak ostatnio w Nowy Rok efektownie zbombardowaliśmy Barkwede i Mątki ludzie mogą miec do nas pretensje że zakłócamy ich świety spokój (żart) tym razem jednak obędzie sie bez ładunków.
Za kilka dni będzie jakieś info.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/05 21:02 #3345 przez krispi
mxc a może w niedzielę jakaś napoleoniada, sezon wszak na tego gościa trwa i można byłoby przypomnieć co w zeszłym roku proponowałeś i traske powtórzyć , w odwrotnym kierunku, he, he.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/05 20:03 #3344 przez marcin
Produkcja długa ale obejrzałem całośc i widac te radośc z wyprawy hehe..Udany freakshow zrobiliście. :laugh: Niborski tez jechalismy po lodzie w zeszłym roku ale było go mniej.
Do zoba na trasie.
Pozdro

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 23:02 #3343 przez geodeta
Udało się załączyć filmik z naszego odcinka sobotniej wyprawy Goscincem Niborskim. zapraszam:)


Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 22:18 - 2012/03/04 22:20 #3342 przez geodeta
Z miłą checia. Super jezdzi sie majac w reku niemieckie przedwojenne mapy. Ma sie porownanie tego co bylo kiedys i jak wyglada to dzisiaj. Duzo wiecej sie wtedy widzi. zwlaszcza wjezdzajac w obszar gdzie kiedys byla wioska ktora z powierzchni ziemi zmiotla rosyjska altyleria jak Lemity (Sportyny) pod Orneta. Do tego jak sie dobrze poszuka to mozna trafic mape w super skali 1:25000, gdzie widac wszystko idealnie a z dostepnych w chwili obecnej map topograficznych widac niewiele. zalaczam link do przykladowej mapki.

amzpbig.com/maps/1886_Wormditt_1932.jpg

Mapy mozna sciagnac z mapstera lub kilku innych witryn na necie.

np stare mapy olsztyna sa na:

igrek.amzp.pl/ME300_R54

Pewnie wiele osob juz widzialo takie opracowania....ale dla tycj ktorzy nie mieli okazji bardzo polecam.
Ostatnia2012/03/04 22:20 edycja: geodeta od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 21:55 #3341 przez marcin
Z wielkim zainteresowaniem popatrzyłem na filmy tak że mi sie przypominają snieżne wyprawy po Warmii,rzeczywiście helikopter w ogniu! taka jazda.
Pozdrawiam i wlepiam drugiego plusa.
PS. Mamy ambitne plany na szlaki po Warmii,rownierz te z historią w tle,można polączyc siły ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 21:24 #3340 przez geodeta
niestety youtube zablokowal fil bo za dlugi:) musze zalaczyc jeszcze raz...wiec pewenie potrwa to troszke czasu....ale zapraszam do popatrzenia na nasze poprzednie 2 tegoroczne wypady pod Dzikowo Iławeckie i Ornetę:







Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 21:11 - 2012/03/04 21:12 #3339 przez honor
Widzę, że rozpoczęliście sezon na dobre. Gratuluję kolejnej udanej wyprawy :) . Oczywiście pozdrawiam wszystkich \"Aktywnych\"!
Ostatnia2012/03/04 21:12 edycja: honor od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 21:01 #3338 przez marcin
geodeta wrzucaj ten filmik :)

PS. Kilka osób miało dostac wklejki na swoje bajki ale z wrażenia zapomniałem że je mam :side:
dostaniecie nastepnym razem,prawdopodobnie za tydzień.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 20:31 #3337 przez geodeta
Fajne focie....te na lodzie nieco ekstremalne i pewnie bym się nie odważył:) Moze uda mi sie załączyć filmik z naszego odcinka Goscincem Niborskim

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 20:18 #3336 przez Krysia
www.aktywnie.olsztyn.eu/images/fbfiles/images/DSC05286.JPG
o matkobosko :woohoo: :laugh: :laugh:
świetne fotki!
I cieszę się, że nie tylko mi się tak źle jechało z Butryn. Myślałam, że to mój brak kondycji, ale jak mówicie, że wiało to oznacza, że nie zdawało mi się, że jest ciężko, po prostu tam było ciężko.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 19:01 - 2012/03/04 20:11 #3335 przez marcin
Ok,spieszę z obrazkami z rajdu,na końcu będzie link do większej galerii.

Zgodnie z planem wysypaliśmy się z pociągu w Waplewie coś ok 9:30 i jazda asfaltem na Bolejny.

Za Waplewem droga gruntowa,troche błota na niej ale przymrozek nocny sciął te błotko tak że nie było tragedii,dało sie przejechac



Ruiny młyna w lesie pod Bolejnami

Atak na zapore przeciwczołgową w Bolejnach

kr0peczki cień

Idy marcowe na jez.Wólka.. męska częśc ekipy poszła zwiedzac bunkier,a kobietki wybrały kapiel słoneczną na lodzie

do góry kołami

kolejny big niner 29 w ekipie,rower Leszka podprowadziła Ewa. Tym samym Leszek na nowym rowerze przeszedł pomyślnie chrzest bojowy

Tytułowe zródła Łyny,dotarlismy ok 11:20











prowadzący Krispi



Eskortowanie Ewy

Szosa do Butryn,z grupą pożegnalismy sie wczesniej eskortując Ewę do skrzyżowania,po wykonianiu zadania razem z Leszkiem kontynuowaliśmy jazdę do Olsztyna

W Butrynach tradycyjnie był postój pod sklepem,i tamże dojechał do nas Roman który wczesniej złapał kapcia.Do Olsztyna jechalismy we trójkę.Butryny opuscilismy o 14.35

Nareszcie Olsztyn,dojechalismy o 15:35 czyli jazda pod wiatr z Butryn zajeła nam godzine czasu,katorga!

Na koniec załączam link do slajdów z rajdu:

picasaweb.google.com/1165144171640781194.../5716088625157926594
Ostatnia2012/03/04 20:11 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 18:29 #3334 przez marcin
Krysia napisał:

Bo rozmiar MA znaczenie :laugh:


Zaraz będzie wiekszy rozmiar..
Tylko sie z fotkami ogarne ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 17:45 #3333 przez Krysia
Hahaha :laugh:
Ej no ja w ogóle nie mam kondychy po tej zimie.
Dziadku możemy poprosić o większy rozmiar???
Bo rozmiar MA znaczenie :laugh:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/04 17:11 #3332 przez kr0peczka
Replied by kr0peczka on topic O:Rajd dziki nr 7 : Idy marcowe u źródeł ...
... albo na Kielary ;) ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena