07 lipca > Kiermas w Bałdach

Więcej
2012/07/09 21:50 #4066 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/09 21:36 #4065 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
& jeszcze geleria Gazety Olsztyńskiej:
olsztyn.wm.pl/33289-113287,Rajd-rowerowy,0.html

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/09 11:37 - 2012/07/09 12:00 #4062 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Kiermas Warmiński odwiedzony!
Przez moment na pewno nasza ekipa zdominowała całą imprezę, bo było nas około 45 osób i zjawiliśmy się znienacka (od strony lasu), szybko i bezszelestnie (jak to na rowerach) i wszyscy razem :) Potem, na scenie odnotowano chyba także nasz odjazd, bo z głośników poleciał wtedy \"Bicycle Race\" Queen :)
(
)

Ale po kolei.
Jak na sobotni termin, skład wycieczki był liczny, a że było upalnie, to tym bardziej należy się uznanie wszystkim uczestnikom.
W Nowej Wsi nastąpiło rozłączenie grupy na dwa warianty dotarcia do Łajsu- wycieczkowy (szeroka, ubita droga) i camel trophy (w większości wąska ścieżynka, a czasami nawet i tego nie było pod kołami + kilka powalonych w poprzek drzew ;) ).

Po drodze mieliśmy trochę wody w jeziorach, więc następowały kilkuminutowe postoje dla ochłody. Od razu przepraszam za może zbyt rygorystyczne spogladanie na zegarek podczas tych kąpieli, ale w przeciwnym razie obawiam się, że wycieczka skończyłaby się już nad Czerwonką Dużą :)

A tak to wyglądało:


^ przed startem na os. Mazurskim


^ ścieżka przez poligon.


^ strączkowy postój.








^ kolejne \'zaawansowane\' oblężenie sklepu. Tym razem naszym łupem padła placówka w Nowej Wsi :)


^ Czerwonka Duża.




^ ścieżki brak ;)


^ Czerwonka Mała.


^ na symbolicznej granicy Warmii i Mazur w Łajsie.












^ nasz parking \"strzeżony\" :) 45 rowerów zajmuje powierzchnię max. 3 miejs parkingowych :)


^ ja najwięcej czasu spędziłem w jarmarcznym kinie.


^ na odjazd fotka przed bramą do Traktu Biskupiego.

Pełna galeria: picasaweb.google.com/1073105626916358217...masWarminski_070712#
Ostatnia2012/07/09 12:00 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/09 11:31 - 2012/07/09 11:38 #4061 przez marcin
Replied by marcin on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Kiermas był ciekawy,było warto połazic po jarmarku mimo upału.Ciekawostek nie brakowało,mnie akurat najbardziej zainteresowało stoisko z militariami z poprzednich epok i róznymi innymi starociami,oraz stoisko regionalisty Tomasza Sowińskiego ,autora ciekawej serii książek o Tajemnicach Warmii i Mazur i przy okazji zyskałem kilka cennych informacji :)

Z powrotem wracaliśmy inaczej niż grupa oficjalna,w kilkuosobowej grupie postanowiliśmy pobuszowac po lesie warmińskim ,jechaliśmy przez Butryny,Chaberkowo,dalej koło Ustrycha do Zazdrości gdzie dało sie usłyszec pomruk nadchodzącej burzy.

Ciekaw jestem losów dwójki która została w lesie przed Zazdrością i zdaje sie tam ich złapała ulewa :blink:
Mnie i Gawlusa burza złapała koło reala a schowałem sie dopiero na myjni przy ul.Tuwima :laugh:

kilka fotek:






a tu w towarzystwie Warmińskich Starszydeł z Węgoja-w rolach głównych :Babojędza(demon z pól),Diabeł,Utopek(demon z jezior) ,Kłobuk-psotnik i ja :)

i na koniec jeszcze przerawa przez las warmiński,powalone drzewa koło Ustrycha
Ostatnia2012/07/09 11:38 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/09 10:40 #4060 przez justa_19
Replied by justa_19 on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Mirku czekamy na zdjęcia. :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/08 08:50 - 2012/07/08 09:08 #4055 przez g_kamyk
Replied by g_kamyk on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Mnie wyszło 55km
Rewelacyjna, techniczna trasa nad jeziorami.
Pogoda tropikalna, ale było super B)
No i to co udało mi się uwiecznić na fotkach :P



























Ostatnia2012/07/08 09:08 edycja: g_kamyk od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/07 22:15 #4051 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Mi wyszło niecałe 60;-))
Brawo Mirek za trasę!!!
Dawno nie jechałam tak ciekawie!bardzo się mi podobało nad tymi jeziorkami!dzięki!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/07 18:48 #4049 przez Sam
Replied by Sam on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
No i po rajdzie. Było miło jak zawsze. Ostateczny wynik to 64 km u mnie. Niestety podczas powrotu wjechaliśmy do krainy NOL-i (*&^%$# NOL :laugh: ) więc musieliśmy uważać na siebie ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  • SebaOLS
2012/07/07 17:18 #4048 przez SebaOLS
Replied by SebaOLS on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Dzięki za dziś było ...ciepło :)

link do śladu trasy oraz kilka fotek.
www.sports-tracker.com/widgets/wdgt_work...key=d7oipndaq54dbrvb

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/07 08:31 #4047 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Ja jestem morsem, więc teraz cierpię.
I chyba podziękuję kaskowi dziś-wyjątkowo.
No i zabieram strój kąpielowy;-)))

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/06 23:00 #4046 przez marcin
Replied by marcin on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
i bike you* napisał:


Na rowerze im szybciej jedziesz, tym masz mocniejszą \"klimę\" dookoła ;)[/b]


Jasne,ale w takich warunkach mocna jazda nie jest wskazana,owszem troche powieje ale pamietajmy że można przegrzac organizm itp .Leśne drogi w cieniu napewno nie zaszkodzą,a nóż widelec droga wpadnie do jeziora? :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/06 22:50 #4044 przez wegorz23
Replied by wegorz23 on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Nie widzę tej imprezy na liście oficjalnych tras \"Rajdów długich\"

www.aktywnie.olsztyn.eu/wycieczki-rowerowe-trasy-dlugie

Informacje o wycieczkach - www.gazeta.mazury.pl

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/06 22:35 #4042 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Ja z natury jestem zmarzlakiem, więc teraz czuję się nareszcie dobrze :laugh: . Uwielbiam jak jest gorąco. Chyba urodziłam się w nieodpowiednim klimacie. Tydzień upałów, a reszta to tylko klimat umiarkowany, czyli zimny :unsure:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/06 21:33 #4041 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Znaczna część trasy prowadzi w cieniu lub przez lasy (o ile to cokolwiek złagodzi sytuację ;) ).

Na rowerze im szybciej jedziesz, tym masz mocniejszą \"klimę\" dookoła ;)

będzie dobrze!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/06 20:23 #4039 przez marcin
Replied by marcin on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Zanosi się na rajd tropikalny,trzeba będzie wjechac do jakiegos jeziora :laugh:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/05 22:45 #4035 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
nowe wieści, wszystkie na plus :)

1. Ze względu na zapowiadane upały nieco skracamy trasę. Po dzisiejszej wizycie w terenie znalazłem fajne drogi, które w sumie obcinają nam jakieś 10-12 km z pierwotnych 70 km. Oczywiście wciąż będzie \'zaawansowanie\' ;)

2. Trasa na odcinku Nowa Wieś-Łajs będzie wiodła nad samymi śródleśnymi jeziorami Czerwonka Duża i Mała, a więc pojawi się możliwość krótkich kapieli dla chętnych :) weźcie co Wam potrzeba do takich wodnych igraszek.

3. Podczas Kiermasu czeka nas bezpałtny posiłek zapewniony przez Organizatorów imprezy :)

4. podczas wycieczki przeprowadzimy małą loteryjkę wśród wszystkich uczestników :)

ufff, chyba wszystko.

do zobaczenia!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/04 13:31 #4028 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Jedno jest pewne- na pokaz sztucznych ogni nie zostaniemy (patrz: program imprezy) :)

Poważnie:
przewidywany powrót \"oficjalny\" do Olsztyna (czyli proponowany przez Organizatora wycieczki) około godz. 17:00. Jak zawsze jednak wszystko będzie zależało od uczestników i programu atrakcji (oraz natężenia ich faktycznej atrakcyjności ;) ).

Dla osób chętnych do dłuższego pobytu w Bałdach na pewno przekażemy instrukcje samodzielnego poworotu do domu :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/03 12:58 #4024 przez Andrzej_UM
Replied by Andrzej_UM on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
pytanie z FB:
Witam, ok ktorej jest przewidywany powrót do Olsztyna z sobotniego rajdu rowerowego? pozdrawiam

Wydział Kultury, Promocji i Turystyki
Urząd Miasta Olsztyn
Pl. Jana Pawła II 1
10-101 Olsztyna
tel. 089 527 94 83[color=#008000[/b][/color]
gg 4668702

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/29 15:10 #3994 przez Andrzej_UM
Replied by Andrzej_UM on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Program

Godz. 10.00 – warmińska msza święta w kościele w Butrynach z udziałem zespołu ludowego „Węgojska Strużka”.
11.30 – uroczyste odsłanianie głazów pamiątkowych na Trakcie Biskupim poświęconych biskupom: Marcinowi Kromerowi – fundator Gmina Biecz
Szymonowi Rudnickiemu – fundator rodzina Sierakowskich
Krzysztofowi A.J. Szembekowi – fundator Magdalena i Paweł Jandowie, ks. Adam Podolski
Andreasowi Thielowi – fundator stowarzyszenie byłych mieszkańców Powiatu Reszelskiego (Niemcy)
Augustowi Bludau - fundator stowarzyszenie byłych mieszkańców Powiatu Lidzbarskiego (Niemcy)
12.30 – Powitanie na Warmii biskupa Marcina Kromera w pięćsetną rocznicę jego urodzin – inscenizacja z udziałem aktorów Teatru im. Jaracza w Olsztynie – Mariana Czarkowskiego, Jarosława Borodziuka, Marcina Kiszluka.
17.30 – Zespół folklorystyczny z Kaliningradu „Jantarne Miniatury”.
18.30 – „Taniec z Warmiakami”, czyli nauka tańców warmińskich pod kierunkiem Anny Sarnowskiej z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Jedwabno”.
19.15 – „Warnijskie godki” w wykonaniu Edwarda Cyfusa i Łukasza Rucha.
20.00 – Zespół folkowy KLEZMAFOUR z Lublina.
21.30 – Ukraińsko-polski zespół Riverboat Ramblers.
Na zakończenie – Pokaz sztucznych ogni.

Przez cały dzień: stoiska handlowe twórców lokalnych oraz gości z Kaliningradu, pokazy dawnego rzemiosła, prezentacja zwyczajów ludowych, konkursy i zabawy dla dzieci i rodzin. Promocja wydawnictw lokalnych, m.in. książki o historii Butryn pt. „Trwanie Warmii. 600 lat Butryn”.
Specjalna atrakcja: kino jarmarczne - pokaz niemych filmów przygotowany przez TU SIĘ MOVIE z Olsztyna:

Zapraszamy do kiermasowego kina!

Na odwiedzających tegoroczny Kiermas Warmiński w Bałdach czeka wyjątkowa niespodzianka. Grupa TU SIĘ MOVIE w jednym z namiotów przygotowała przegląd kina niemego. Coś dla siebie znajdą widzowie w każdym wieku. W programie między innymi komedie slapstickowe z Charliem Chaplinem.

„Kino jarmarczne” było pierwotnie określeniem pejoratywnym. Francuski krytyk i historyk filmu, Georges Sadoul użył go, by podkreślić, że na początku XX wieku kino funkcjonowało zwłaszcza jako masowa rozrywka dla niewymagającej publiczności. Dziś sformułowanie to nie ma już tego negatywnego wydźwięku – opisuje po prostu specyfikę kina w pierwszych latach jego istnienia.
- Kino nie narodziło się jako sztuka, ale jako techniczna ciekawostka – opowiada Aleksandra Drzał-Sierocka z grupy TU SIĘ MOVIE. – Aparaty wyświetlające ruchome obrazy prezentowane były na rozmaitych kiermaszach i jarmarkach. Proponujemy podróż do początków kina.
Być może także w czasie dawnych kiermasów na Warmii widzowie tłumnie oglądali działanie rozmaitych „magicznych” urządzeń, takich jak kinematograf, mutoskop czy bioskop. 7 lipca wszyscy, którzy przyjadą do Bałd, będą mieli okazję poczuć klimat jarmarcznych projekcji filmowych. Przecież dzisiejszy rzutnik multimedialny jest praprawnukiem latarni magicznej…
- Nie o dosłowność tu chodzi, tylko o przywołanie atmosfery – dodaje Aleksandra Drzał-Sierocka. – Sto lat temu niektórzy widzowie w podobnych warunkach oglądali filmy, które pokażemy w Bałdach.

Więcej na: facebook.com/tusiemovie.

Do kupienia na Kiermasie:
1.Tradycyjne syropy domowe: z kwiatu czarnego bzu, z sosny, z płatków róży, z mleczu,
2.Biżuteria z filcu, lnu, bawełny, drewna, metalu, skóry, orzechów, , suszonych traw i kwiatów,
3.Drewniane, malowane skrzynie, patchwork
4.Pierogi, pasztety, ryby, ciasta, kuchy, sery
5.Koguty … z karmelu
6.Hafty i koronki,
7.Rzeźba w drewnie,
8.Oleje tłoczone na zimno: lniany, rzepakowy, słonecznikowy,
9.Kapelusze, torebki i bransoletki ze sznurka,
10.Wianki, anioły, chochoły
11.Wyroby z wikliny: kosze, walizki, stoły, chlebaki, etażerki, parawany
12.Obrazy ze sznurka
13.Tradycyjne wyroby z gliny: misy, dzbany, donice, kubki, dwojaki
14.Książki o naszym regionie.

ZAPRASZAMY!

Wydział Kultury, Promocji i Turystyki
Urząd Miasta Olsztyn
Pl. Jana Pawła II 1
10-101 Olsztyna
tel. 089 527 94 83[color=#008000[/b][/color]
gg 4668702

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/29 08:52 - 2012/06/29 09:07 #3991 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:07 lipca > Kiermas w Bałdach
Spotykamy się o 9:30 na pętli autobusowej na os. Mazurskim (ul. Pstrowskiego).

Schemat trasy:
Olsztyn - Linowo - Kaborno - Nowa Wieś - Łajs - Bałdzki Piec - Bałdy - Przykop - Olsztyn.
Dystans około 70 km (teren mieszany, nawierzchnie rozmaite).

W trakcie Kiermasu do naszej dyspozycji ma być strzeżony parking, więc można zabrać ze sobą zapięcie rowerowe, żeby swobodnie spacerować wsród atrakcji imprezy.

Podczas wycieczki:
- ciekawostki regionalne przekazywane przez Przewodnika PTTK,
- upominki dla uczestników,
- kupony rabatowe Olimp + 5 koszulek do rozlosowania wśród uczestników.

A oto kilka zdjęć z objazdu trasy:


^ Takie dorodne łany mija się tuż za granicami miasta.


^ Trękus.




^ Kapliczka w Kabornie.


^ Skorzystamy ze szczątków zaniedbanego szlaku Olsztyn - Łajs. Tu: Nowa Wieś.


^ Nowa Wieś.


^ Gdzieś na trasie.


^ Granica Warmii i Mazur w Łajsie.






^ Brama Traktu Biskupiego w Bałdach.


^ Dzikie towarzystwo na trasie :)

Ostatnia2012/06/29 09:07 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.167 s.
Zasilane przez Forum Kunena