Rajd nr 19 Kierunek Grunwald

Więcej
2017/07/17 15:22 - 2017/07/18 07:59 #7377 przez jarek3325
Replied by jarek3325 on topic Rajd nr 19 Kierunek Grunwald
Rajd na pola grunwaldzkie odbył się w sile 12 rowerzystów, w tym było 5 rowerzystek. Najliczniejszą grupą byli rowerzyści i rowerzystki spod chorągwi Morsujących Rowerzystów z Olsztyna.Swoimi rumakami grzaliśmy przez las Warmiński przez Pluski, Mierki aby dotrzeć do Olsztynka. Tam zrobiliśmy popas na pyszne jagodzianki. Wypoczęci i objedzeni jagodziankami ruszyliśmy dawnym torowiskiem na pola grunwaldzkie, aby wesprzeć wojska króla Jagiełły. Na potyczkę dodarliśmy na czas. Dzięki naszemu skromnemu zaciągowi ponownie wojska Jagiełłowych pokonali rycerzy spod czarnego krzyża. Po bitwie udaliśmy się do Olsztynka na popas do restauracji w skansenie w Olsztynku. I tutaj spotkała nas niemiła niespodzianka, gdyż ochrona zażądała od nas 3 zł za każdego naszego rumaka. Chyba ochroniarze byli niedopitkami z pól grunwaldzkich, którzy za przegraną bitwę chciała od nas wyciągnąć daninę. Oburzeni tym faktem ruszyliśmy do karczmy w Gryźlinach. Tam nas podano m. in.strawę w postaci placka po gryźlińsku.
Pogoda nam dopisała. Na moim liczniku wybiło 100 kilosów.
Ostatnia2017/07/18 07:59 edycja: jarek3325 od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/07/17 00:51 #7376 przez Marek Citi
Replied by Marek Citi on topic Rajd nr 19 Kierunek Grunwald
Załączam zdjęcia z rajdu. Niestety nie naładowałem baterii mojego aparatu przed rajdem, więc załączane zdjęcia wykonałem telefonem komórkowym. W drodze powrotnej nasza mała grupka (Grześ, Wojtek i ja) wybrała drogę przez Olsztynek (Skansen), Leśniczówkę Jagiełek, Wymój, Majdy, Dorotowo, Tomaszkowo, Stary Dwór. Poniżej link do zdjęć.
photos.app.goo.gl/h8ZaZd2H5wYA8Apj1
Za tę wiadomość podziękował(a): Maro

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/07/11 14:31 #7374 przez jarek3325
Rajd nr 19 Kierunek Grunwald was created by jarek3325
Zapraszam Wszystkich chętnych na rajd na pola Grunwaldu w sobotę 15 lipca 2017 roku.W tym czasie odbędzie się inscenizacja bitwy pod Grunwaldem.
Zbiórka na swoich rumakach odbędzie się w sobotę 15 lipca 2017 o godz. 9.00.przy Biedronce na osiedlu Generałów
Będziemy jechali nietypowo bo przez Pluski, Mierki.
W Olsztynku robimy przerwę na pyszne jagodzianki.Dalej nasypem kolejowym znajdziemy się na polach Grunwaldu.
Instalujemy aplikację Endomondo i zbieramy kilometry na "Warmińska Łynostrada". Wracać będziemy przez Olsztytnek, Mierki, Gryźliny, Stawigudę.
.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maro

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.092 s.
Zasilane przez Forum Kunena