Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty

Więcej
2010/11/01 08:00 #892 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
tamże
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/01 07:59 #891 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
pomnik pomordowanych
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/01 07:58 #890 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
tamże
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/01 07:57 #889 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
szukamy owego bunkra i drogi na P..
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/01 07:57 #888 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
do Warchał oglądać bunkier co go nie było
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/01 07:55 #887 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
kierunek Małszewo
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/01 07:54 - 2010/11/01 07:55 #886 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
,,parlament\'\'obraduje w Burdągu
Załączniki:
Ostatnia2010/11/01 07:55 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/01 07:38 - 2010/11/01 07:53 #885 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Fotosy autorstwa ,,dziadka\'\' :
na zbiórce
Załączniki:
Ostatnia2010/11/01 07:53 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/31 21:35 #884 przez pawelr
Replied by pawelr on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Mnie też trochę nogi weszły w d... więc musiałem odpocząć (104,8 km), ale wrażenia niezapomniane.Dziadek wielkie dzięki za pokazanie historii tej ziemi (trochę starszej-zapomniane cmentarze i tej nowszej - zgliszcza PRL-lu).Krzysiu, przepiękne wypracowanie (kiedy ty to napisałeś). Dzięki za miłe towarzystwo dla wszystkich uczestników.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/31 20:42 #883 przez mountez
Replied by mountez on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
u mnie 105km. z czego trasa \"w kupie\" wyglądała mniej wiecej tak (szczególy kliknij tutaj ):

Plik załącznika:


krispi, niesamowita relacja :woohoo:

dzięki wszystkim za super wycieczke!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/31 18:34 #882 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Witam wszystkich co byli i także tych co będą. Jak wspomniał ,,kot\'\' : i po rajdzie, który był, jak zawsze, niezwykle udany. Po pierwsze primo : ciekawie zaplanowana trasa w rejony, w których nas jeszcze nie było; po drugie primo : przepiękna, słoneczna pogoda; po trzecie primo : wspaniała, olimpijska frekwencja, doliczyłem się ,,13-stu\'\'; po czwarte primo : ... ,,dziadek\'\'. Jego obecność jest bezcenna, za resztę zapłacimy ,,plastikiem\'\'. Mobilizacja ,,dzikarzy\'\' duża : ,,dziadek\'\' (on wie), ,,daro\'\' po trzech nockach w robocie, ,,tadeusz\'\' co trzy dni świętował swoje imieniny ale na rajd stawił się w doskonałej formie (nie ma to jak dobry, polski, narodowy doping), nowy rajdowicz Darek W. prosto po nocce z pracy, ,,kot\'\' ciągle ,,pociągający\'\' i ,,prychający\'\' (nosem), o reszcie problemów reszty nie wiem. Na miejscu zbiórki, jak zwykle, ,,dziadek\'\' w doskonałej formie psychiczno-fizycznej, przejął dowodzenie i pierwotny plan ,,pawla r.\'\' przewrócił do góry nogami. Trasę, którą mieliśmy jechać z powrotem obrał jako wiodącą a z powrotem ... ,,to się zobaczy\'\' pado, i ,,się zobaczyło, oj, zobaczyło !\'\' ( w skrócie powiem, że ,,setka\'\' pękła ale kilometrów, he, he !). ,,daro\'\' przygotował okazjonalne naklejki rajdowe ,,Olsztyn-Narty\'\' (chwała mu za to !), które jednak nie przetrwały, gdyż ,,spoiwo\'\' letkie. Ruszyliśmy ciut po 8-mej. Ostro, Jarocką, pod górkę. ,,dziadek\'\' rwał jak młody ogier i nie wiadomo, kiedy (okulary mi zaparowały z wysiłku) wturlaliśmy się w leśną drożynę przy Tęczowym Lesie. Myślałem, że deko zwolni w terenie, lecz gdzie tam, i zaraz była Zazdrość (ale leśniczówka). Troszkę asfaltem, znowu pod górkę, do zjazdu na Rykowiec. Cały czas ostro, piach tryska spod kół, ,,daro\'\' mówi, że mordercze tempo. Fakt, cały czas 25-27 km/h. W Bruchwałdzie o mało byśmy nie rozjechali miejscowego pijaczka (dziwiłem się skąd on o 9.00 taki naprany, może od wczoraj albo w chałupie ma niezły zapasik ,,wisienki\'\', czy innej ,,żurawinki\'\') ale ten od ,,cyklicznego\'\' pędu sam się usunął do rowu. Trochę śmiechu i dalej do Nowej Wsi do ,,sklepowego Stefana\'\'. Tam na werandzie już obraduje ,,parlament\'\', mocno zawiany, ale, że cyklista dla nich rzecz powszednia, także zachowanie mieli ,,senatorskie\'\' (pełna pogarda dla mieszczuchów-wariatów co w niedzielę, zamiast pić od świtu trunki (in vino veritas), toć niedziela dzień święty i trza święcić, pałętają się, i to na TRZEŹWO, po wioskach i szum robią, niecny styl życia propagując ... bo zdrowy. Popasamy ,,U Stefana\'\', aż tu dzwoni przydrożny automat telefoniczny. ,,daro\'\' odbiera i anonsuje się, jako agencja towarzyska w Nowej Wsi. Ubaw po pachy. Wtem pod automat zajeżdża Toyota Celica, wysiada z niej młodzieniec, ktory usłyszawszy kwestię ,,dara\'\' , markotnieje i nerwowo oczekuje na ponowne połączenie. No, jak to panna do niego dzwoniła, to ma ... kilka dni postu przed adwentem, he, he! No dobra : odpoczeli to pojechali dalej. W Łajsie opuściliśmy naszą Warmię (Salci żadnej nie było, więc ominęła ją pewna przyjemność) i popędziliśmy na Małszewo. Trasa szybka, bo twarda, bez większych podjazdów, niezwykle malownicza a sama wieś przepięknie położona nad brzegiem jez. Małszewskiego, godna odwiedzenia. ,,tadeusz\'\' zamarzył o norweskim domku w tym rejonie, ma rację, bo miejsce niezwykle urokliwe i dzikie. Dalej już szybciutko asfaltem do Burdąga. Tam również obradował miejscowy ,,parlament\'\'. ,,Izba wyższa\'\', czyli starszyzna, na położonym na górce przystanku autobusowym a ,,izba niższa\'\', czyli młodzież, przy budowie nieopodal sklepu i alkohol kitrali w betoniarce, he, he! U młodzieży zasięgnęliśmy języka jak tam na Narty, ,,dziadek\'\' zagajał do miejscowej babci w chustce, chyba dlatego, że była ,,zroweryzowana\'\' ale nie miał szans jej dopaść, jak dała na pedał ! Dalejże na Narty. W Nartach cisza, no to do Warchał, tam podobno są jakoweś bunkry. Na miejscu się okazało, ża po nich ani śladu, miejscowe dzieciaki bawiły się w czterech pancernych i wysadziły,więc, po któtkim popasie decyzja, że jedziemy oglądać jakowyś pomnik władzy ludowej XX-wieku w Pi(z)duniu. Na miejscu się okazało, że jest to mocno poturbowany pomnik upamiętniający pomordowanie 4 funkcjonariuszy MO przez bandycki szwadron jednego z oddziałów ,,Łupaszki\'\'. 17.10.1946. w tym miejscu napatoczyły się na siebie jadące z naprzeciwka : 40 funkcjonariuszy MO i 12 ,,leśnych\'\' z szwadronu ,,Zeusa\'\'. Wywiązała się strzelanina, w której zginęło 4 milicjantów, 3 ciężko rannych, 4 lekko a ze szwadronu ,,lesnych\'\' ranny został tylko jeden, niejaki ,,Mercedes\'\'(wiadomo niemiecka robota). Po krótkiej sesji foto asfaltem do Jedwabna i dalej już ścieżką dydaktyczno-rowerową do Dłużka a następnie również asfaltem do Czarnego Pieca. Tam napotkaliśmy na swej drodze poniemiecki bunkier z ostrzegawczą tablicą : ,,Zwałka i śmiecenie zabronione pod karą administracyjną. Obiekt zabytkowy\'\'. Lekko dziwne, ale jako, że my obyczajów tutejszych niezwyczajni, woleliśmy nie wywoływać owej ,,kary administracyjnej\'\' z lasu i nikt się, ani sobie, nic nie zwalił. Gawęda i sesja foto ,,dziadka\'\' - bezcenne. Za Czarnym Piecem chwila zadumy na miejscowym zabytkowym cmentarzu i ruszamy dalej. Kierunek jez. Gim i Bałdy. W lesie, ci co gnali i ,,dziadka\'\' nie słuchali, trochę się zapodziali, ale potem szczęśliwie się spotkali i dalej już razem pojechali. W Bałdach rozłam. Część już chce do domu asfaltem z Butryn, część Traktem Biskupim do Przykopu a ,,dziadek\'\' ,,longuje rajdzik\'\', ,,wyciąga go\'\', aż miło albo chadko słuchać. Proponuje, jako, że jutro Wszystkich Świętych, odwiedzić zapomniany cmentarz w nieistniejącym już Jełguniu. Trasa przez Chaberkowo i łańsko-pańskie lasy. Entuzjazm na 8/13-tych. Najbardziej spiesząca się ,,5-tka\'\' ( kot, grześ, marcin_r, daro i tadeusz) prują nach Allenstein autobahn-em, my za ,,dziadkiem\'\' w las. I powiem krótko warto było. ,,dziadek\'\' pokazał nam to, co jeszcze nie widzieliśmy, nieraz przejeżdżając w pobliżu jez. Jełguń, a więc : zapomniany już cmentarz (ale tak nie do końca, gdyż palił się pod krzyżem znicz, ,,dziadek\'\' od razu zakrzyknął : Małyszko mnie uprzedził ale ja zapalę 2.11.) oraz spaloną w wiglię ,,Dnia Pabiedy\'\', czyli 08.05.2008. pobliską ,,rozrywkową\'\' leśniczówkę. Gawęda ,,dziadka\'\' w jej pobliżu bezcenna, szkoda tylko, że studnia pusta. Dalej lasem i asfaltem, potem znowu lasem i asfaltem dotarliśmy na miejsce zbiórki. Pętla się zamknęła. W domu byłem o 15.15, dystans ponad 102 km, średnia prędkość 19,7 km/h, maksymalna prędkość 42,2 km/h. Wrażenia z wspólnego wypadu bezcenne.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/31 16:02 - 2010/10/31 20:05 #881 przez kot
Replied by kot on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
i po rajdzie
nie jestem wstanie chodzić po schodach
ja chyba wracam do Rajdy krótkie (rodzinne)
do ogniska kiełbaski cukierków niezliczonych postoi
ale było super :-)))))))))))))
Ostatnia2010/10/31 20:05 edycja: kot od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/30 18:22 #880 przez marcin
Replied by marcin on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Mielismy szczescie do pogody przez caly sezon!.. i oby tak dalej ;)
Jak byly rajdy to zawsze bylo ladnie,pamietam tylko jeden wekend ulewny(i wtedy akurat nie pojechalem) a pozatym zawsze bylo albo gorrąco albo conajmniej znosnie.
A dzis to az prosilo sie by pobrykac po lesie,i jutro ekipa bedzie miala super pogode.
Ja niestety nie pojade bo mam wyjazd poza Olsztyn.Jak pogoda pozwoli to do zobaczenia na nastepnym spotkaniu,a chlopaki od Mirka cos kombinują na Mikolajki wiec moze byc ciekawie..
Pozdrower..

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/30 17:01 #879 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
wydaje się, że macie szczęście do pogody :)
miłej wycieczki!!!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/29 19:37 - 2010/10/29 19:41 #878 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Do ,,mounteza\'\' i wszystkich. ,,pawelr\'\' proponuje do Zgniłochy asfalt i to byłoby szybciej. Możnaby jednak jechać w terenie, lecz nieco ,,pokrętnie\'\' tzn. od leśniczówki Zazdrość w las, potem do leśniczówki Rykowiec stamtąd pod Nową Wieś i kawałkiem asfaltu do leśniczówki Jaśniewo w Nowych Ramukach, dalej do Nowego Przykopu i Przykopu stamtąd do Bałd i z Bałd do koloni Czarny Piec i dalej do Czarnego Pieca i dalej już dydaktyczną ścieżką rowerową do Jedwabna i Nart (odsyłam do strony www.jedwabno.pl). Wszystko grogą gruntową ,,polem i lasem\'\', z niewielkimi wstawkami asfaltu. Natomiast powrót, jak podaje ,,pawelr\'\' już tylko drogami gruntowymi przez pola i las aż do Trękusa, gdzie kawałek asfaltem a potem przez pola na Pieczewo, i tutaj nie proponowałbym żadnej modyfikacji. Kwestia jest taka, czy do Zgniłochy chcemy jechać szybko asfaltem, czy wolniej ale za to przyjemniej ,,polem i lasem\'\'. Sprawa do dogadania się na zbiórce. Czoł(gi)em !
P.S. Dystans : asfaltem do Jedwabna przez Zgniłochę jest 43 km, także trasa wyniesie minimum 80 km a może i 100 km.
Ostatnia2010/10/29 19:41 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/29 18:29 #877 przez tadeusz
Replied by tadeusz on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Dziękuję za życzenia w imieniu \'tadeuszów\'. Niestety, tym razem mnie nie będzie. Najważniejsze, żeby był \'daro\'. Liczę na przeczytanie opisu wrażeń z trasy no i jak zwykle na dokumentację fotograficzną marcina. Mam też nadzieję, że to nieostatni \"dziki\" rajd w tym roku i że w trakcie jazdy powstanie pomysł następnej wyprawy - w kolejną niedzielę. Oby tylko pogoda się utrzymała.
pozdrower

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/29 14:51 #876 przez mountez
Replied by mountez on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
witam i deklaruje chęć uczestnictwa :)
jaki to jest orientacyjnie dystans i jak nawierzchnia?
bo jak patrze na mape to wydaje sie, ze głównie asfalt ( link do mapy )...

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/29 07:14 #875 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Najlepsze życzenia imieninowe dla wszystkich ,,tadeuszów\'\', ,,tadków\'\' i ,,tadziów\'\'. Do zobaczenia w niedzielę na rajdzie (uwaga zmiana czasu).

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  • marcin_r
2010/10/26 21:23 #871 przez marcin_r
Replied by marcin_r on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Witam wszystkich, co prawda jestem nowym uczestnikiem rajdów ale już się nie mogę doczekać niedzieli (nawet pogodę zapowiadają całkiem niezłą na wypad rowerowy) a tu jeszcze tyle atrakcji się zapowiada...Dałem znać Grześkowi on również pisze się na wyjazd.

p.s. ukłony za oprawę opisowo-zdjęciowo-filmową
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/26 20:16 #870 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Rajd Dziki nr.już 5 Jedwabno , Narty
Zapłodniony informacjami ,,daro\'\' odrobiłem lekcje i poszperałem w internecie. Odsyłam do linków : www.jedwabno.com i www.jedwabno.pl . Naprawdę warto pojechać,jest wiele do zobaczenia !

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.145 s.
Zasilane przez Forum Kunena