140 lat kolei w Olsztynie

Więcej
2012/06/17 12:44 #3949 przez eldzia111
Replied by eldzia111 on topic O:140 lat kolei w Olsztynie
Kolejna ciekawa wycieczka. Dla mnie niesamowita ponieważ w Zakładzie Taboru w Olsztynie przepracowałam 28 lat i nigdy nieprzepuszczałam, że będę swoje miejsce pracy zwiedzała na wycieczce jako relikt przeszłości. Smutne, że miejsce gdzie kiedyś pracowało prawie 1000 osób / tak, tak / teraz zieje pustką i zarasta trawą. Zabytkowa hala parowozowni, jedna z nielicznych zachowanych, zamieniona w wielkie składowisko odpadów. Z nostalgią przespacerowałam się po kolejowym terenie gdzie unosi się charaktersytyczny zapaszek smarów i zdaje się, że słychać jeszcze odgłosy napraw lokomotyw.. :(

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/16 14:15 #3948 przez agazi
Replied by agazi on topic O:140 lat kolei w Olsztynie
No i kolejna fajna wycieczka za nami. Było mnóstwo atrakcji mimo, że nawet nie wyszliśmy poza teren dworca. Bardzo fajna była wycieczka szynobusem, no bo przecież nie co dzień można po Olsztynie pojeździć pociągiem :laugh: . No ale chyba dla większości hitem była drezyna. Pierwszy raz miałam okazje jechać drezyną i muszę powiedzieć, że frajda niesamowita.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/11 20:13 #3925 przez Andrzej Bobrowicz
Replied by Andrzej Bobrowicz on topic O:140 lat kolei w Olsztynie
W ostatniej wycieczce autokarowej na Mazury było nas 87 uczestników, wraz z Aleksandrą i Natalią serdecznie dziękuję za towarzystwo w ten sobotni dzień. Niestety nie wszyscy, którzy się zapisali na wycieczkę, stawili się na zbiórce. Szkoda, że nieobecni wcześniej nie poinformowali PTTK o absencji, blokując tym samym udział w wycieczce osobom z listy rezerwowej. Wyraząm nadzieję, że przy okazji następnej wycieczki wszyscy dopełnimy swoich zobowiązań.
Po tygodniowej przerwie powracamy na trasy Przewodnika czeka w sobotę 16 czerwca. W 1872 r. dotarła kolej do Olsztyna, a my ruszymy jej śladem zaczynając wycieczkę na Dworcu Głównym o godz. 10.00. Przewodnikiem, który będzie czekał w tym tygodniu będzie Marian Jurak, który pokaże i omówi wszystkie ciekawostki kolejowe. W planie wycieczki będzie krótka przejażdżka szynobusem do hali montażowej.
Do zobaczenia na szlaku
Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/06 21:31 #3898 przez Marian
140 lat kolei w Olsztynie was created by Marian
16 czerwca (sobota) zapraszam wszystkich na wycieczkę dość nietypową. Oglądać będziemy dworzec kolejowy i jego okolice. Powspominamy, jak było, jak wyglądało otoczenie dworca. Poznamy też najnowocześniejszą technikę kolejowa - odwiedzimy zakład, który zajmuje się utrzymaniem w ruchu wagonów motorowych zwanych szynobusami.
Ruszamy sprzed budynku dworca punktualnie o 10.00, gdyż związani jesteśmy, jak to na kolei bywa, rozkładem jazdy :).

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.077 s.
Zasilane przez Forum Kunena