Rzecz o olsztyńskich fontannach.

Więcej
2018/08/12 15:21 #7643 przez wanda
Replied by wanda on topic Rzecz o olsztyńskich fontannach.
W sobotę 11.08.2018r pogoda dostosowała się do tematu wycieczki. W czasie"fontanny deszczu" spacerowaliśmy po Olsztynie zatrzymując się przy najpiękniejszych fontannach miasta. Przewodnik pan Adam Frenszkowski opowiadał bardzo ciekawe historie związane z każdą z nich. Dowiedzieliśmy się, że są fontanny typu europejskiego i arabskiego.
Jedyna fontanna typu arabskiego w Olsztynie, o nazwie"Kaskada" znajdująca się przed ratuszem, wygląda tak jakby gdzieś popsuł się zawór i wylewająca się woda zalewała schody. Z sentymentem wspominam fontannę nad którą stała matka z dziećmi
Wycieczkę zakończyliśmy w Jakubowie, gdzie zobaczyliśmy najstarsze fontanny oraz jedną z dwóch na naturalnym akwenie. Mimo deszczowej pogody warto było wybrać się na ten spacer po Olsztynie.
The following user(s) said Thank You: Marta Kruk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/08/09 18:54 #7639 przez Andrzej Bobrowicz
Rzecz o olsztyńskich fontannach. was created by Andrzej Bobrowicz
Najbliższa sobota pod znakiem lejącej się wody, ale nie z nieba, lecz z olsztyńskich fontann. Aby poznać tę nieznaną historię miasta należy przyjść 11 sierpnia w sobotę o 10.00 na Rynek Starego Miasta, aby posłuchać opowieści przewodnika PTTK Adama Frenszkowskiego.
Do zobaczenia na szlaku.
Andrzej Bobrowicz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.037 s.
Zasilane przez Forum Kunena