Rajd rowerowy do Sętala - 5 sierpnia 2012

Więcej
2012/07/10 10:55 #4068 przez bari
troszkę więcej info na temat festynu na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Sętala

www.setal.com.pl/index.php?option=com_co...icle&id=66&Itemid=72

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/06 21:30 - 2012/07/10 22:01 #4040 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic Rajd rowerowy do Sętala - 5 sierpnia 2012
Opis fajny i wyczerpujący, ale w jego początkowej części piszecie:

\"Zakończenie rajdu ok. godz. 16:30 przy wiadukcie kolejowym przy al. Wojska Polskiego\",

a na końcu całego wpisu pojawia się rozbieżność w postaci textu:

\"Zakończenie wycieczki rowerowej, odbędzie się obok placu po fabryce mebli\".

chyba miałem rację, bo już zmienione :)
Ostatnia2012/07/10 22:01 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/06 19:28 - 2012/07/07 18:37 #4038 przez KOŁODROM
Czas, kontynuować, wakacyjną część Olsztyn. Aktywnie! podczas, której przejedziemy się na rowerach po północnych terenach otaczających nasze miasto.

Wyruszamy w dniu 5 sierpnia 2012 r. (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na rajd rowerowy krótki -rodzinny pod hasłem \"Festyn na 102\" w ramach Olsztyn. Aktywnie! Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa.

Trasa rowerowa łatwa i przyjemna o długości ok. 36 km. Tempo jazdy spokojne, dla każdego kto pewnie porusza się na rowerze. Osoby, które zamierzają pierwszy raz wybrać się na taką trasę powinny przygotować się kondycyjnie, aby nie zaskoczyła Nas długość trasy.

Zakończenie rajdu ok. godz. 16:30 przy wiadukcie kolejowym przy al. Wojska Polskiego

Trasa wycieczki: Olsztyński Ratusz - ul. 1-go Maja- al. Wojska Polskiego- ul. Rataja - Bydgoska- Jagiellońska – Zalbki – Myki – Słupy – Dąbrówka Wlk. – Sętal - Kieźliny - ul. Jagiellońska -al. Wojska Polskiego /mapka/

Rajd poprowadzi Dariusz Stecki a ciekawostki będzie opowiadała Magdalena Malinowska, licencjonowany przewodnik PTTK. Będzie z nami jechał również ratownik medyczny.

Napoje i prowiant we własnym zakresie. Tradycyjnie dla uczestników rajdu zaplanowano atrakcje i niespodzianki. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Ratuszowych Rajdów Rowerowych /szczegóły tutaj/ oraz Olsztyn. Aktywnie! /szczegóły tutaj/


Miejsce zbiórki, olsztyński Ratusz

Mamy zapewniony bezpieczny wyjazd przez policję, więc będziemy mogli sprawnie wyjechać na rogatki Naszego miasta. Przy braku policji, podzielimy się na grupy 15-to osobowe i wyruszymy ulicami 1-go Maja, al. Wojska Polskiego, Rataja, Bydgoską i Jagiellońską, jadąc zgodnie z przepisami ruchu drogowego w stronę pętli autobusowej obok placu po fabryce mebli. Tutaj pierwszy postój oraz parę słów przewodnika, następnie zwartą grupą ruszamy w dalszą podróż. Jak mówi przewodnik na trasie rajdu, m.in.: Słodka Dolina, neogotycki kościół w Sętalu, kaplica Św. Rozalii kierowana przez pasjonistów, miejsce dawnej warmińskiej papierni, dworek leśny „Nowy Wadąg” oraz wsie, które odwiedzał Mikołaj Kopernik. To zaledwie początek wielu interesujących historii, na które zaprasza przewodnik na rajd, po ich rozwinięcie.


Pętla przy starej fabryce mebli

Będziemy poruszali leśnymi drogami Lasu Miejskiego, przejeżdżając czasem przez polany aż dojedziemy do drogi prowadzącej do wsi Zalbki.


Przejazd przez Las Miejski


Przed Zalbkami


Skrzyżowanie z kapliczką w Mykach, na którym skręcamy w drogę szutrową


Malownicze pola wokół wsi Myki

Po przejechaniu przez wieś Zalbki, skręcimy w prawo, w stronę wsi Myki w której obok kapliczki skręcimy w polną drogę, która nas zaprowadzi do lasu, gdzie szutrem dojedziemy do drogi asfaltowej prowadzącej do wsi Słupy.


Szlaban a za nim droga asfaltowa do wsi Słupy

Podobnie jak przy ratuszu, podzielimy się na grupy 15-to osobowe, w których dojedziemy do sklepu w Słupach, naszego kolejnego miejsca zbiórki. Po wysłuchaniu ciekawostek, które będzie opowiadał nam przewodnik, uzupełnieniu zapasów w sklepie i krótkiej przerwie ruszamy dalej.


Sklep w Słupach

W grupach, po 15 osób, pojedziemy drogą asfaltową prosto, aż do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w stronę Różnowa i po krótkiej jeździe ukazuje nam się parking (z prawej strony), na którym zbieramy się grupą.


Zjazd na leśny parking przed Różnowem

Jadąc leśnymi szutrami będzie można podziwiać piękno lasu i różnorodność krajobrazów. Kolejnym naszym przystankiem będzie Dąbrówka Wielka, w której przez chwilę odpoczniemy zanim ruszymy do celu naszej podróży- Sętala.


Dąbrówka Wielka

Jadą chwilę szutrową drogą będziemy mogli podziwiać z widoki na jeziorka i polany znajdujące się poniżej naszej drogi.


Zjazd z drogi szutrowej na asfaltową przed Sętalem


Droga do Sętala

Po dojeździe do drogi asfaltowej (skręcamy w lewo), ponownie dzielimy się na grupy 15-to osobowe i ruszymy do Sętala. Najpierw mamy super zjazd, lecz później czeka nas dosyć długi, lecz łagodny podjazd.


Podjazd przed Sętalem


Kościół w Sętalu

Po wjeździe do Sętala udamy się w stronę plebani gdzie odbywać się będzie impreza pod hasłem \"Festyn na 102\", zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala i Proboszcza.


Plebania w Sętalu, gdzie odbędzie się festyn

W Sętalu, dla uczestników rajdu zaplanowana jest bezpłatna grochówka. Uczestnicy rajdu będą mogli otrzymać bon rabatowy 20% na zakupy w sklepie OLIMP oraz wygrać koszulkę Olsztyn. Aktywnie! ufundowane przez sklep OLIMP. Tradycyjnie dla uczestników rajdu zaplanowano konkursy z nagrodami i niespodzianki. Będzie można wygrać przewodnik \"Wybrane szlaki rowerowe Warmii i Mazur\" ufundowany przez Warmińsko-Mazurską Regionalną Informację Turystyczną.

Wyjazd grupowy z Sętala ok. godz. 15:00. Na początku drogą asfaltową, a później drogą z trylinki, udamy się do Różnowa, a następnie do Kieźlin, gdzie będzie możliwość odpoczynku i kupienia wody w sklepie.


Powrót, trelinki na drodze do Olsztyna...


...zjazd na drogę asfaltową w kierunku wsi Różnowo


...i sklep w Kieźlinach, ostatni przystanek przed Olsztynem

Następnie przejeżdżając przez rzekę Wadąg pojedziemy ulicą Jagiellońską w stronę Olsztyna. Zakończenie wycieczki rowerowej, odbędzie się przy wiadukcie kolejowym przy al. Wojska Polskiego.

Do zobaczenia na rajdzie! :)
Ostatnia2012/07/07 18:37 edycja: KOŁODROM od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.080 s.
Zasilane przez Forum Kunena