Rowerem nad olsztyńskie jeziora - 14 kwietnia 2013

Więcej
2013/04/12 09:13 #4844 przez g_kamyk
Jak widać po opisie trasy wycieczka będzie prowadziła ścieżkami rowerowymi więc raczej nie ma obawy.
Dukty leśne sa praktycznie niedostępne, jedna wielka gnojowica ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/04/11 16:53 #4843 przez bodzio
ścieżki w mieście śniegu nie mają, ale jak jest w lesie? Czy da się bezpiecznie z dzieckiem pojechać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/04/11 07:36 #4842 przez Maro
Super zdjęcia :) dziś już pewnie nie ma tego śniegu na ścieżkach rowerowych. Oczywiście ja jestem na rajdzie obowiązkowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/04/10 13:27 #4838 przez damian88oln
Replied by damian88oln on topic Rowerem nad olsztyńskie jeziora - 14 kwietnia 2013
a gdzie pług w rowerze ? :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/04/09 18:25 #4836 przez KOŁODROM
Pierwszy rajd krótki(rodzinny) z cyklu Olsztyn.Aktywnie! w przedwiosennym klimacie będzie prowadził wzdłuż dwóch jezior: Ukiel(Krzywego) i Długiego. Odwiedzimy również kościół w Gutkowie i poznamy jego ciekawą historię. Finał wycieczki na Słonecznej Polanie przy ognisku.

Wyruszamy w dniu 14 kwietnia 2013 r. (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na rajd rowerowy krótki -rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa. Zakończenie rajdu ok. godz. 14:30 na terenie OSW Słoneczna Polana.

Trasa rowerowa łatwa i przyjemna o długości ok. 20 km. Tempo jazdy rekreacyjne. W programie: poznanie miejsc połączenia kanałem jezior Ukiel, Czarengo i Długiego, konkursy z nagrodami oraz ognisko z peczeniem kiełbasek.
Kiełbaski, napoje i prowiant we własnym zakresie.[/b] Tradycyjnie dla uczestników rajdu zaplanowano atrakcje i niespodzianki.

Rajd poprowadzi Dariusz Stecki a ciekawostki będzie opowiadał Krzysztof Ciesiński, licencjonowany przewodnik PTTK. Dowiemy się czy rzeczywiście, z kościelnej wieży w Gutkowie, Napoleon Bonaparte obserwował potyczkę wojsk francuskich i rosyjskich w Jonkowie? Będzie z nami jechał ratownik medyczny.

Trasa wycieczki: Ratusz- Bałtycka- Trasa im. Z. Rojka- Rybaki- Bałtycka- Gutkowo- Bałtycka- Sielska- Słoneczna Polana /mapka/
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rajdów rowerowych /szczegóły tutaj/

Wyruszamy spod ratusza pod eskortą policji.


Olsztyński ratusz

Następnie udamy się ulicami Wyzwolenia, Nowowiejskiego i Bałtycką w stronę jeziora Długiego i wjedziemy tam na trasę rowerową im. Zbigniewa Rojka.


Trasa rowerowa im. Zbigniewa Rojka


Most nad jez. Długim

Jadąc trasą będziemy podziwiali uroki jeziora Długiego oraz lasu który je otacza. Następnie podprowadzimy rowery obok przedszkola na ulicę Rybaki gdzie pojedziemy osiedlem w stronę ulicy Bałtyckiej. Przeprowadzimy rowery przez jedno wąskie przejście oraz przez 2 przejścia dla pieszych stamtąd dalej ścieżką rowerową ruszymy w stronę Gutkowa.


Przejście do ulicy Bałtyckiej

Jadąc ścieżką rowerową będziemy mijali dwa jeziora Sukiel i Ukiel, szczególną uwagę zwraca Ukiel, które jest długie na tyle, że będzie nam towarzyszyć przez większość naszej podróży pokazując swoje piękno w przedwiosennej odsłonie. Po dojechaniu do kościoła w Gutkowie pw. Św. Wawrzyńca przewodnik opowie kilka słów na temat jego historii i po krótkim odpoczynku ruszymy na Słoneczną Polanę.


Ścieżka rowerowa przy ulicy Bałtyckiej, okolice Likus


Kościół w Gutkowie

Pojedziemy trasą jaką przyjechaliśmy, przy czym na osiedlu Likusy skręcimy w ulicę Brzozową i jadąc przez osiedle dojedziemy do ulicy Żeglarskiej gdzie znajduje się lewar wodny który łączy jez. Krzywe z jez. Czarnym zajndującym się po drugiej stronie nasypu kolejowego. Więcej na ten temat opowie przewodnik PTTK.


Uliczka osiedlowa, Likusy

Jadąc dalej ulicą Jeziorną i Sielską dojeżdżamy do lotniska na dajtkach wzdłuz którego prowadzi droga do Słonecznej Polany.


Ulica Lotnicza, droga do Słonecznej Polany

Po dojechaniu do Słonecznej Polany będzie czas na konkursy i inne niespodzianki zaplanowane przez organizatorów. Oficjalny koniec imprezy zaplanowany na godz. 14:30.
Zapraszamy na rajd :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.042 s.
Zasilane przez Forum Kunena