Warmińskie Wsie - 4 sierpnia 2013

Więcej
2013/07/28 00:40 #5120 przez KOŁODROM
Warmińskie Wsie - 4 sierpnia 2013 was created by KOŁODROM
Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych: wspaniałych widoków, piękna przyrody i niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową podczas, której będziemy uczestniczyli w festynie w Sętalu.

Wyruszamy w dniu 04 sierpnia 2013 r. (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na rajd rowerowy krótki -rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie!
Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa.


Trasa rowerowa łatwa i przyjemna o długości ok. 40 km. Tempo jazdy rekreacyjne. Wcześniej należy przygotować się kondycyjnie ponieważ częściowo mamy do pokonania piaszczyste odcinki drogi. Przed wycieczką należy dokonać przeglądu roweru oraz zabrać dętkę i niezbędne narzędzia. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rajdów rowerowych /szczegóły tutaj/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

Rajd poprowadzi Dariusz Stecki a ciekawostki będzie opowiadał Andrzej Bobrowicz, licencjonowany przewodnik PTTK.

Trasa wycieczki: Olsztyński Ratusz- Nowowiejskiego- ścieżka rowerowa im. Z. Rojka - Las Miejski- Leśna- Elektrownia "Łyna"- Las Miejski- Brąswałd- Spręcowo- Sętal- Spręcowo- Dywity- Wojska Polskiego- Olsztyński Ratusz /mapka/
Podczas rajdu będzie można uzyskać pieczątkę do Książeczki Rowerowej Rodziny i oddać ją organizatorowi.

W programie: Jak mówi licencjonowany przewodnik PTTK Andrzej Bobrowicz – trasa wycieczki rowerowej biegnąca w polodowcowym krajobrazie Pojezierza Olsztyńskiego, usianym licznymi wzgórzami morenowymi. Historycznie biegnąca niemalże po linii granicznej osadnictwa niemieckiego i polskiego na XIX – wiecznej Warmii. Odwiedzimy kilka warmińskich wsi, poznając ich małą acz ciekawą historię. Jak to na Warmii, drogę przejazdu będą znaczyć kapliczki. Dowiemy się, którą z wsi na trasie wycieczki nazywano kiedyś Słodką Doliną?
Będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w festynie w Sętalu, podczas którego dla uczestników rajdu zaplanowano atrakcje i niespodzianki m.in. ciepły poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Realizatorem festynu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala.

Wyruszamy godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza.


Olsztyński ratusz.

Pod eskortą policji przejedziemy ul. Wyzwolenia, Nowowiejskiego, Rondo Ofiar Smoleńskich i dalej ścieżką rowerową im. Zbigniewa Rojka. Zatrzymamy się przy pomoście Żubra nad jeziorem Długim.


Jezioro Długie, ścieżka rowerowa im. Zbigniewa Rojka.

Dalej pojedziemy ulicą Leśną, zejdziemy na most na rzece Łynie obok elektrowni wodnej.

Elektrownia wodna "Łyna".

Przy elektrowni wodnej musimy mocno docisnąć pedał bo czeka nas spora, nieco piaszczysta górka, ale za to z góry będziemy mogli podziwiać rzekę Łynę. Dalej leśną, szutrową miejscami piaszczystą drogą dojedziemy do drogi asfaltowej prowadzącej do Brąswałdu.

Szutrowa droga z Redykajn do drogi asfaltowej

Dbając o bezpieczeństwo uczestników i przestrzegając zasad ruchu drogowego podzielimy się na 15 osobowe grupy.
Zmęczenie dotychczasową drogą mamy bonus – jazdę z góry prawie do samego Brąswałdu ok. 1 km.

Skrzyżowanie z drogą Brąswałd-Dywity.

W Brąswałdzie spotkamy się z grupą rowerową z Ługwałdu.

Brąswałd, na wzgórzu neogotycki kościół z wyjątkowymi malowidłami na sklepieniu.

Z Brąswałdu znowu pod górę szutrową drogą jedziemy w kierunku Spręcowa.

Rozwidlenie dróg Spręcowo-Ługwałd.

Po drodze będziemy podziwiać piękne sielskie krajobrazy, zobaczymy mnóstwo bocianów, koniki, krowy odpoczywające na łąkach.

Sielski krajobraz.

Po dojechaniu do wioski zatrzymamy się na chwilę, gdzie będziemy mogli uzupełnić zapasy wody i zjeść loda na ochłodę.

Sklep w Spręcownie.

Po krótkiej przerwie pojedziemy trochę po „ kocich łbach” główną drogą w Spręcowie. Będziemy zmierzać w kierunku Sętala. Musimy przekroczyć skrzyżowanie drogi krajowej.
Znowu długi podjazd pod górę , ale do celu tylko 3 km., po drodze piękne wiejskie krajobrazy.

Boisko w Sętalu, miejsce festynu.

Po przyjeździe do Sętala przewidziana bezpłatna grochówka, tradycyjnie dla uczestników rajdu konkursy z nagrodami i niespodzianki oraz festyn zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala i Proboszcza. Będziemy mogli posmakować wypieków i innych przysmaków gospodyń z Sętala.
Wyjazd zorganizowany z Sętala ok.15.00, tym razem bardziej z górki drogą asfaltową, później szutrową, miejscami piaszczystą w kierunku Ługwałdu. Dalej do Dywit, przejeżdżamy przez rzekę Wadąg w kierunku ul. Jagiellońskiej.
Zakończenie rajdu na ul. Wojska Polskiego po wyjeździe z Lasu Miejskiego przy CEiKU

Zapraszamy na rajd wszystkich kondycyjnie przygotowanych.
Droga tym razem nas nie rozpieszcza, dużo zjazdów, ale więcej podjazdów, drogi piaszczyste, czasami kamieniste. Za to możemy podziwiać piękno naszej Warmii :)
The following user(s) said Thank You: Maro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.064 s.
Zasilane przez Forum Kunena