Szlakiem Św. Jakuba - 21 września 2014

Więcej
2014/09/14 23:12 - 2014/09/14 23:13 #6015 przez KOŁODROM
KOŁODROM stworzył temat: Szlakiem Św. Jakuba - 21 września 2014
Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową podczas, której będziemy podziwiali uroki przyrody oraz przejedziemy częścią szlaku św. Jakuba, który prowadzi do katedry Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Wyruszamy w dniu 21 września 2014 r. (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na rajd rowerowy krótki -rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa.

Trasa wycieczki przebiega przez tereny ciekawe krajobrazowo i bardzo malownicze, drogami o zróżnicowanej nawierzchni o długości ok. 44 km. Tempo jazdy spokojne, w przeważającej części drogami szutrowymi i leśnymi w otoczeniu lasy i dziewiczej przyrody. W programie: odwiedzimy miejsce, gdzie za czasów PRL, odbyła się uroczysta Msza święta z udziałem króla Belgii wraz z małżonką oraz władz wojewódzkich. Rajd poprowadzi Jolanta Abłam a ciekawostki będzie opowiadał Jerzy Stawicki, licencjonowany przewodnik PTTK.

Trasa wycieczki: Olsztyński Ratusz - Dajtki - Słoneczna Polana - Łupstych - Leśniczówka Szeląg - Szelążek - Kolonia Naglady - Gietrzwałd - Łajsy - Unieszewo - Sząbruk - Naterki - Gronity - Dajtki - Olsztyński Ratusz /mapka/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

Spotykamy się w niedzielę 21 września o godzinie 10.00 przed olsztyńskim Ratuszem. Nasza wycieczka będzie przebiegała częścią szlaku św. Jakuba, który biegnie do katedry Santiago de Compostela w Hiszpanii.Dojedziemy do osiedla Dajtki i ścieżką rowerowo - pieszą pojedziemy Szlakiem Świętego Jakuba zwanym też Szlakiem muszelki pojedziemy do Gietrzwałdu- miejsca objawień Najświętszej Maryi Panny w 1877r jedynym w Polsce. Po drodze miniemy kilka warmińskich wsi m.in. Łupstych, Szelągowo, Szelążek, Kolonię Naglady.Rajd będzie miał raczej charakter krajoznawczy, nie zwiedzamy Gietrzwałdu, będziemy tylko w sanktuarium i przy źródełku.Trasa naszej wycieczki jest ciekawa pod względem krajoznawczym: zobaczymy jezioro które wyschło, miniemy wiele kapliczek z których słynie Warmia. Możemy też podziwiać przyrodę, ponieważ szlak prowadzi ścieżkami leśnymi.Trasa urozmaicona górki, piaski, trochę szutru.

Z Gietrzwałdu wracamy przez Łajsy, Unieszewo. W Sząbruku podzielimy się na dwie grupy w zależności od miejsca zamieszkania. Jedna pojedzie przez Naterki, Gronity, druga przez Tomaszkowo.Zachęcam i zapraszam do naszej wspólnej wycieczki.
Ostatnio zmieniany: 2014/09/14 23:13 przez KOŁODROM.
The following user(s) said Thank You: Maro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.053 s.
Zasilane przez Forum Kunena