Wyprawa wzdłuż Dunaju

Więcej
2012/06/15 21:17 #3944 przez tadeusz
Replied by tadeusz on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Ja przygotowałem sobie mapy (15 mapek) z prospektu Donauradwegfalter_2012 pobranego ze strony www.donauradweg.at/de/5-01/prospektbestellung.html
Ale rzadko z nich korzystałem. Trasy są bardzo dobrze oznakowane, jeździ nimi mnóstwo ludzi chętnych do pomocy tak że nie ma dużej potrzeby krzystania z map. Przekonasz się sam. Ponadto punkty informacji turystycznej są w każdym miasteczku i można korzystać z bezpłatnych map od nich. Można też pisać do infomacji turystycznej w Austrii z prośbą o przysłanie bezpłatnych prospektów. Uważam, że wystarczjąca jest każda poglądowa mapka np. ta
www.radtouren.at/sixcms/media.php/3210/donauradweg_karte.jpg
Problem może wystąpić przy wysokim stanie wody w Dunaju. Jak ja jechałem to były momenty, kiedy ścieżka była wyżej tylko 30, 40 cm od poziomu wody.

Już Ci zazdroszczę. Powodzenia!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/13 20:48 #3936 przez Lech
Replied by Lech on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Przeczytałam z zaciekawieniem Twoją relację z rajdu rowerowego wzdłuż Dunaju. Wybieram się tam w lipcu, ale nie mogę zdobyć przewodnika szlaków rowerowych do Passau i z Passau do Wiednia. Czy nie jesteś zorientowany gdzie można go zdobyć?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/18 07:11 #3773 przez tadeusz
Replied by tadeusz on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Krysia,ręczę Ci że ani w najbliżsżą niedzielę, ani w kolejną nie da się pojechać na rajd wzdłuż Dunaju. Wyrażnie napisałem w jakim celu powstał ten wątek. Dlatego proszę o nie zaśmiecanie go.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/18 00:13 #3772 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
zapraszamy do kibicowania :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/17 19:56 #3770 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
A czy to oznacza, że ci co się nie ścigają mają siedzieć na pupach przed TV? :woohoo: :P

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/17 19:20 #3769 przez KamilN
Replied by KamilN on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Krysia napisał:

Jak już spamujemy, to 27my jak 27my, ale i na ten weekend coś fajnie by było zmajstrować;-)
Niekoniecznie zaraz Lidzbark Warmiński, ale...
;-)))


w ten weekend jest puchar XC w lesie miejskim ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/17 13:51 #3768 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Jak już spamujemy, to 27my jak 27my, ale i na ten weekend coś fajnie by było zmajstrować;-)
Niekoniecznie zaraz Lidzbark Warmiński, ale...
;-)))

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/17 11:24 #3767 przez marcin
Replied by marcin on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Niedługo podam szersze info na ten temat.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/17 10:08 #3766 przez Władysław
Replied by Władysław on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
27 maja (niedziela) jest bardzo dobrym terminem. Najlepiej start i powrót rowerem w Olsztynie. :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/17 06:36 #3765 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
... i tak z modrego Dunaju (ale tylko u źródeł) zrobiliśmy Drwęcę ... na pewno nie modrą ... i już.
P.S. Jak mawia dziadek : jestem za a ,,nawet za\'\'.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/17 01:12 - 2012/05/17 01:13 #3764 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
ufff, marcin. Brawa za zorientowanie się w sytuacji z \"konkurencyjnymi\" imprezami.

Nie powiem, że sam znajdę czas na tego \'dzikusa\', ale czasami szkoda \"odhaczyć\" fajną trasę na wycieczkę, na którą w tej klęsce urodzaju zdecydowałaby się malutka garstka. I wiadomo, że w nieoficlajnym i prawdziwie spontanicznym cyklu \'dzikusów\' nie chodzi o frekwencję, ale wg mnie warto ustawiać te wyjazdy także w odniesieniu do innych rowerowych inicjatyw.

jeszcze raz dzięki za zmiane terminu.

tak, 27 maja jest (toż to skandal! ;)) dniem wolnym od imprez rowerowych :ohmy:
Ostatnia2012/05/17 01:13 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/16 23:02 #3763 przez marcin
Replied by marcin on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Wyprawa nad Drwęce narazie jest pod znakiem zapytania,propozycje wyżej podanych terminów są nieaktualne bo kolidują z innymi imprezami.
Najbliższy weekend odpada bo w niedziele jest wyścig o Puchar WKR w Lesie Miejskim,za tydzień Dwubój Flisacki w sobotę,a niedziela...chyba jest wolna!
Mysle że byłby to najlepszy kompromis bo każdy kolejny wekend jest zajęty w kalendarzu.

Można odpuscic wyjazd pociągiem do Olsztynka i w niedzielę 27.05 ruszyc nad Drwęce z Olsztyna lub podjechac do Sząbruka pociągiem i z tamtąd na rowerach,technicznie i czasowo jest to mozliwe.
Dystans wyprawy w takim wariancie byłby ok 110km,myśle że dla zaawansowanych wycieczkowiczów nie będzie to problem,tymbardziej że rajd będzie całodniowy bo jest co zwiedzac.
Jakieś uwagi co do tego terminu?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/16 23:01 #3762 przez majkel
Replied by majkel on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Wielki szacun Tadeusz! Zgadzam się z Tobą - podstawa i zarazem najtrudniejsza część to chęci oraz umiejętność wcielania zamiarów w życie:)

Fatal error: Call to undefined method CKunenaTools::getEMailToList() in /home/users/aktywnie/public_html/components/com_kunena/template/default/post.php on line 444

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/16 19:17 #3761 przez tadeusz
Replied by tadeusz on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Zbiorczo odpowiem.
Krzysztof - możliwości urlopowe to nie wszystko.Najwazniejsze to chcieć jechać. Przecież by przejechać przez całe Niemcy lub bardziej ulgowo z Pasawy do Bratysławy wystarczyło 3 dni urlopu na początku maja.
Ewa - napewno zdarzy się okazja do zaprezentowania większej liczby zdjęć. Myślę że szczegóły omówimy na najbliższym rajdzie.
Mirek - masz rację fajnie byłoby gdyby ludzie dzielili się wrażeniami z wypraw. Przecież tylko w jednym pociągu z Olsztyna oprócz mojej, były jeszcze dwie wyprawy rowerowe: trzyosobowy skład jechał eksplorować Wielkopolskę a jednoosobowy za to z dwoma rowerami - gdzieś na Lubelszczyznę. W jednym pociągu!
Krysia - jazda samemu to zawieranie kompromisów tylko ze sobą. Wstajesz kiedy chcesz, jedziesz kiedy chcesz i ile chcesz. A tak naprawdę - bardzo ciężko jest znaleźć kogoś chętnego na taką wyprawę.
Marcin - oczywista, że piszę się na rajd który zaplanowałeś.
I najważniejsze: Internet to potęga. Jest już kolega wstępnie zainteresowany wyjazdem. Szkoda że na razie nikt więcej nie ma ochoty. Trzy, cztery osoby to byłoby optimum.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/15 13:04 - 2012/05/16 12:37 #3758 przez marcin
Replied by marcin on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Nasza Łyna i Drwęca to z porównianiu z Dunajem zaledwe małe strugi leśne ale tez mają swój niepowtarzalny klimat i urok trudno dostępnych miejsc.

W niedziele proponuje przygodowy rajd rowerowy w najbardziej dzike rejony Drwęcy poczynając od jej zródeł aż po rozległą pradolinę na północ od Rychnowskiej Woli,kto był na Złotych Górach może sie spodziewac podobnych widoków.Całośc otoczona lasami a bogata rzezba terenu sprawia że smiało mozna to nazwac Bieszczadami Północy.Rajd będzie całodzienny a wystartujemy z Olsztynka,powrót do Olsztyna w godz popołudniowych ok.16-17 .
Plan wyprawy jest gotowy,niedługo napisze cos więcej.

Poprawka dot.terminu wyjazdu:
Po konsultacjach wychodzi na to że najlepszym terminem będzie Sobota 02. czerwca- pociąg do Olsztynka odj.9:01
cdn
Ostatnia2012/05/16 12:37 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/14 21:28 #3757 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Ogromne gratki!
I podziwiam, że Ci się tak samemu chciało;-)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/14 10:17 #3755 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Super!
Dzięki, że podzieliłeś się z nami wrażeniami i fotkami :)

Brawka x 100!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/14 08:13 #3751 przez marcin
Replied by marcin on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
tadeusz gratuluje udanej i pięknej wyprawy,to napewno jedno z tych miejsc do któtych chce sie wracac.
pzdr.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/13 21:24 #3749 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Gratulacje, tylko pozazdrościć Twojej wyprawy :cheer: . Mam nadzieję, ze będzie powtórka z rozrywki i zaprezentujesz nam relację foto z tego ciekawego urlopu. Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/13 21:10 - 2012/05/14 06:44 #3748 przez krispi
Replied by krispi on topic O:Wyprawa wzdłuż Dunaju
Bravo Tadziu ! Pozazdrościć ! Wyprawy ... a przede wszystkim możliwości urlopowych, he, he !
Ostatnia2012/05/14 06:44 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.167 s.
Zasilane przez Forum Kunena