30 grudnia > Gdańsk (?)

Więcej
2013/01/15 16:15 #4707 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Hej!
Główny Organizator tej imprezy (Łukasz Bosowski) jest nominowany do Osobowości Roku 2012 w Gdyni.

Wesprzyjmy wszyscy jego kandydaturę kilkoma kliknięciami!

Chociaż tak można podziękować i wspierać takie fajne inicjatywy, a przede wszystkim ludzi, którzy za nimi stoją.

Link do plebiscytu:
gdynia.naszemiasto.pl/artykul/galeria/16...galeria,id,t,tm.html

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/02 18:21 - 2013/01/02 18:41 #4673 przez marcin
Ostatnia2013/01/02 18:41 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/31 20:00 - 2012/12/31 20:37 #4669 przez marcin
Replied by marcin on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Miło było pojezdzic po Trójmiescie i wziąc udział w niesamowitej paradzie która przetoczyła sie z Gdańska przez Sopot do Gdyni.
Podziękowania dla Mirka za info o tym wydarzeniu.

Zdjęc mam mnóstwo i brak czasu na ogarnięcie tego,na dniach galeria będzie gotowa,tymczasem wrzucam na forum serie wybranych fotek z naszego wypadu do Gdańska

Trójmiasto przywitało nas dobrą pogodą,w wolnym czasie troche sobie pozwiedzaliśmy..

obowiązkowa fota z Neptunem

następnie zajechalismy pod Stocznie

PGE Arena,jakaś taka mała na zdjęciu;

port



w drodze na miejsce startu oczywiście wpadamy na plaże

Ergo Arena,zajechalismy na miejsce o 11:50











masa czerwonych ludzików z rowerami







ok 12:20 mikołajkowy peleton rusza na ulice Trójmiasta



Gdynia





a to już Sopot,w drodze powrotnej przystanek na molo

przydrozne atrakcje

powrót z Gdyni do Gdańska w bardzo szybkim tempie,zewsząd dojeżdzali obok nas inni uczestnicy imprezy(podziękowania dla tych którzy udzielili nam dobrych wskazówek na trasie powrotu,mknęliśmy jak wariaci

16:33 w pociągu do Elbląga..

Więcej fotek wkrótce
zbliża sie Nowy Rok zatem: do Siego Roku!
Ostatnia2012/12/31 20:37 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/31 16:38 - 2012/12/31 16:39 #4668 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Iby , bardzo dziękuję za zaproponowanie wzięcia udziału w niezwykłej imprezie jaką już po raz trzeci zorganizowano w Trójmieście \"Mikołaje na rowerach\". Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, że taka super impreza się odbywa. Jeszcze raz, dla Ciebie ogromny oklask :cheer:
Ostatnia2012/12/31 16:39 edycja: sulivia od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/31 11:38 - 2012/12/31 12:11 #4667 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Czas na krótką relację z tego wyjazdu.
Sama impreza była bardzo sympatycznym akcentem pro-rowerowym, która pokazała, że na żadne kończenie \"sezonu\" na czas zimy nie ma pozwolenia :) Pobyt w Gdańsku (a zasadniczo w calutkim Trójmieście) był bardzo intensywny, do tego stopnia, że postój toaletowy zorganizowaliśmy sobie dopiero około 15:00, a \"oficjalny\" bufet... tuż przed wyjazdem :) Ale tak to jest, kiedy miejsc do odwiedzenia mieliśmy sporo, a wolnego czasu niewiele.
Dziadek i Marcin są wrodzonymi dokumentalistami, więc nawet nie starałem się cykać wielu zdjęć, ponieważ mielibyśmy trzy wersje tych samych miejsc i sytuacji ;)

Dziękuję Sulivii, Dziadkowi, Grześkowi i Marcinowi za stworzenie godnej reprezentacji Olsztyna!

A tak to w wielkim skrócie wyglądało:


^ Niestrudzony Dziadek uwiecznia malowniczy wschód Słońca. Marcin strudzony wczesną pobudką :)


^ Chwila zadumy nad ogromem stoczniowych urządzeń.


^ Być nad morzem i go nie zobaczyć, to byłaby nieodżałowana strata. Jednak Bałtyk dużo lepiej wypada jako tło do rowerowej sesji zdjęciowej :)


^ rowerowe rondo pokonywane \"na dziko\", czyli jazda w kółko :)


^ Ul. Olsztyńska w Gdańsku- bardzo chciałem tam dotrzeć. Dziękuję współtowarzyszom/-szce za zgodę na to (na szczęście udane) poszukiwanie.
Na marginesie- Olsztyńska ma status raczej podrzędnej ulicy osiedlowej.


^ Prawie cała nasza ekipa w tłumie...


^ ... właśnie takim tłumie :)




^ Zgodnie z ustaleniami godnie reprezetujemy Olsztyn w koszulkach akcji \"Olsztyn.Aktywnie!\"






^ Trójmiejscy cykliści mają szczęście, bo również poznali Dziadka :) \"Lewa wolna!\" dało się słyszeć z bardzo daleka, a potem brodaty kamerzysta przemykał dzielnie wszystko dokumentując ;)


^ Było nas około 1000 i wszyscy z jakimś mikołajowym akcentem na sobie lub na rowerze :)


^ Wszyscy na mecie.
Grochówka i herbata na rogrzewkę, a do tego komplety lampek i opaski odblaskowe dla uczestników/-czek :)


^ W drodze powrotnej korzystamy z nadmorskiej drogi rowerowej i ze szczególną uwagą odwiedzamy Sopot i legendarny już odcinek z ograniczeniem prędkości rowerów do 10 km/h (zaraz po tym go nieznacznie łamiąc- licznik Dziadka wskazywał 14 km/h, a Dziadek po niemiecku (!) nawoływał nas do jazdy z przepisową prędkością, czym wywoływał ogólną wesołość ;) ).

Niedługo ukaże się link do galerii zdjęć Marcina i Dziadka.
Ostatnia2012/12/31 12:11 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/30 22:00 - 2012/12/30 22:01 #4666 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Impreza była super. Przy okazji zwiedziliśmy trochę Gdańsk. Na mecie do przyjazdu rowerzystów stawiło się ok. 1000 Mikołajów. Wrażenie niesamowite. Wszyscy ubrani na czerwono, wielka fala czerwonych ludzików na dwóch kółkach :cheer: . Muszę przyznać, że w Olsztynie brakuje takiej imprezy. W drodze powrotnej zawitaliśmy na najsłynniejsze molo w Sopocie i do domku.
Ostatnia2012/12/30 22:01 edycja: sulivia od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/30 21:54 - 2012/12/30 21:56 #4665 przez Wisia
Replied by Wisia on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Nieźle to wygląda na zdjęciach...;)))

XVI Wielki Przejazd Rowerowy
Ostatnia2012/12/30 21:56 edycja: Wisia od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/30 18:28 #4663 przez krispi
Replied by krispi on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Niesamowici jesteście ! Pełny podziw ! Pogodę mieliście super i tylko ... koni żal !

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/29 21:09 - 2012/12/29 22:24 #4661 przez marcin
Replied by marcin on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Korzystając z wolnego czasu można przy okazji pokręcic sie po okolicy,a niedaleko Areny jest Trójmiejski Park Krajobrazowy a z ciekawych miejsc np Góra Pachołek z platformą widokową.
Dobre miejsce na fotowyprawę

PS.ja wsiadam na Zachodnim
Ostatnia2012/12/29 22:24 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/29 18:52 #4659 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Myślę, że tak. Ja niebieską gdzieś zapodziałam, więc zaproponowałam zielone. Marcin, dzwoniłam do Plusek, mają tam poszukać twojego tel. Może go tam zostawiłeś.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/29 18:46 #4658 przez marcin
Replied by marcin on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
A niebieskie mogą byc?
bardziej wzrok przykuwają ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/29 18:12 #4657 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Ja również deklaruję swój udział :) . Mam propozycję by wziąć ostatnie koszulki (zielone) Olsztyn Aktywnie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/29 16:33 - 2012/12/29 16:49 #4655 przez marcin
Replied by marcin on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Ja jestem zainteresowany i jeszcze kilka osób zgłosiło chęc wyjazdu więc wygląda na to że pojedziemy w fajnej paczce;
Odjazd najkorzystniej o 7:53 (Ol.Zachodni) w Elblągu wysiadka o 9:40 i jazda na Gdańsk rowerami (inne godz odjazdu z Olsztyna są niekorzystne bo z przesiadkami co bardzo wydłuża czas dojazdu do samego Gdańska tak że nie warto bo podóż taka trwałaby do godz 11:50 w Gdansku,sprawdziłem)

Powrót z Gdańska:
odjazd 16:34,z przesiadką, przyjazd do Ol. 20:16
odjazd 19:32 bez przesiadek TLK,przyjazd do Ol. 22:20

osobiście mi najbardziej pasuje opcja druga,więcej czasu na kręcenie po freecity,ale zobaczy sie jutro.

Ja niestety zgubiłem dziś tel na rajdzie i nie mam mozliwości kontaktu z innymi uczestnikami,dlatego Mirek potwierdz o której godz odjeżdzamy,będe na pewno:)

ups,pisalismy posta w tym samym momencie wiec juz wszystko jasne,w takim razie zamelduje sie na pociąg o 6:22
Ostatnia2012/12/29 16:49 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/29 16:28 #4654 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:30 grudnia > Gdańsk (?)
Uzupełnienie i mała modyfikacja:
Aby nie przesadzić z zaufaniem do PKP oraz sieci dróg postanawiam jednak jechać i wracać pociągiem (do i z Gdańska). Manewry z dojazdem na trasie Elbląg-Gdańsk zostawie sobie/nam na cieplejsze miesiące.

Start: 6:22 z Dworca Głównego (spotkanie chętnych 6:15 przy kasach lub już w pociągu). Można dołączyć na Zachodnim. Cena: 40 zł (normalny) + rower.

W Gdańsku jesteśmy o 9:06. Mamy więc trochę czasu na objazd i trójmiejskie śniadanko :)

Powrót: 16:34 z Gdańska Głównego. W Olsztynie zgodnie z rozkładem mamy się zameldować o 20:15. Cena: 26 zł (normalny) + rower.

Jako, że jedziemy na mikołajową imprezę gwarantuję
CZAPECZKI MIKOŁAJÓW GRATIS dla wszystkich :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/28 20:09 - 2012/12/28 20:10 #4653 przez i bike you*
30 grudnia > Gdańsk (?) was created by i bike you*
Zapraszam do wspólnego odwiedzenia na rowerach tej imprezy w Gdańsku:
rowery.trojmiasto.pl/Mikolaje-na-Rowerac...ojmiasto-n64918.html

Wyjazd kolejowo-rowerowy.
Raniutko pociągiem do Elbląga, potem około 70 km na rowerze (asfalty), potem przejażdżka w trakcie imprezy, a na koniec powrót pociągiem z Gdańska (lub na kołach :)

Osoby zainteresowane proszę o kontakt wyłącznie telefoniczny lub sms: 507 617 656.

Załączniki:
Ostatnia2012/12/28 20:10 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.122 s.
Zasilane przez Forum Kunena