18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów

Więcej
2013/05/21 16:23 - 2013/05/21 16:51 #4952 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Uff, jak zazwyczaj u mnie, nieco spóźniona (ale za to bardziej wyczekiwana ;)) oficjalna relacja z wycieczki.

Od dawna czułem, że pod wieczór i w nocy marnuje się bardzo dużo czasu, który także można przeznaczyć na wspólne wyjazdy :) Wielkość grupy zainteresowanej wycieczką pod Grunwald świadczą o tym , że Was także ciągnie na mroczną stronę doby ;)
53 osoby wyruszyły na trasę z zamiarem wykonania przysłowiowej normy 100%, a tymczasem... udało nam się wykonać 200%! Po zaliczeniu ulewnego deszczu, który na kilka dobrych minut uziemił nas w Bartągu wyruszyliśmy w stronę Stawigudy. Kilkaset metrów przed zabudowaniami tej miejscowości wpadliśmy w pułapkę, rozstawioną chyba przed hałasującymi w tej okolicy quadami. Dwa duże gwoździe fachowo umieszczone na specjalnych podstawkach niestety skutecznie pozbawiły ciśnienia w oponach dwóch osób...:/ Jednym okiem zerkaliśmy na sprawne wymiany dętek, a drugim na nadchodzącą burzę, która nie wróżyła miłej wycieczki... W tej sytuacji postanowiliśmy w Stawigudzie podzielić się na 2 grupy:
- pościgową, która wyruszyła asfaltami do Grunwaldu, żeby zdążyć na atrakcje w tamtejszym muzeum;
- rekreacyjną, która realizowała skrócony program w oparciu o muzeum w Skansenie w Olsztynku.
Reszta wycieczki przebiegła już bez większych excesów.

- - - - - - - -
Pełna galeria zdjęć 'Dziadka', Michała i moich: picasaweb.google.com/1073105626916358217..._2013_Grunwald_1805#
- - - - - - - -

A tak to w skrócie wyglądało:

^ Przed startem.


^ Pierwsza górka na ul. Jarockiej zawsze jest małą weryfikacją "nowych" uczestników.


^ Gościnny Bartąg zapewnił kilka zadaszonych kryjówek przed ulewą :)


^ W stronę Gągławek.


^ Pierwszy postój dla Przewodnika. Poza butami chyba wszystko już wtedy wyschło na nas podczas jazdy :)


^ Drobne 200 metrów po piachu.


^ j.w.


^ Narzędzie "sabotażu" na pierwszym planie.
Paweł w kilka minut był znowu gotowy do jazdy.


^ Drugi pit-stop na zmianę dętki.
Gosia & pomocnicy (:)) błyskawicznie poradzili sobie z usterką.


^ Jagiełek.


^ Olsztynek.
Wody z nieba już na szczęście nie było, ale była za to "kolorowa" woda z ziemi :)


^ Ekipa "rekreacyjna" odwiedziła Noc Muzeów w Skansenie w Olsztynku...


^... który obfitował w "straszne" akcenty :ohmy:


^ 'Dziadek' skutecznie wczuł się w klimat horroru.


^ Potem wspólnie straszyliśmy pod kościołem w Orzechowie :)


^ Finał wycieczki 'rekreacyjnej' w Bartągu.


^ Dla niektórych wciąż było mało, więc "zaliczyli" odwiedziny Muzeum Warmii i Mazur na olsztyńskiej Starówce :)
Ostatnia2013/05/21 16:51 edycja: i bike you* od.
Za tę wiadomość podziękował(a): sulivia, Maro

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/21 13:48 - 2013/05/21 13:49 #4951 przez krispi
Replied by krispi on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
A ja dziękuję iby za pomysł i organizację rajdu oraz ciepły ,,olimpijski spokój''. Czułem się po prostu dobrze i ,,dopieszczony'' a przede wszystkim bezpiecznie. A to przecież ważne ...
Ostatnia2013/05/21 13:49 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/21 13:15 #4950 przez Dawid.A
Replied by Dawid.A on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Hej, orientuje się ktoś może kiedy będą fotki autorstwa Dziadka ? Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/20 20:16 #4949 przez marcin
Replied by marcin on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Zdjęcia z trasy,w sumie niewiele ich jest u mnie,dopiero w Grunwaldzie było troche czasu na robienie zdjęc.
W albumie fotki z muzeum,przemarsz z pochodniami i troche niewyraznych zdjęc prosto z siodła w czasie powrotu do Olsztyna.Podpisałem niektóre zdjecia godzinami wykoniania dla lepszej orientacji gdzie i o której byliśmy.

picasaweb.google.com/1165144171640781194.../5880113283135487810

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/20 18:14 #4948 przez merryn
Replied by merryn on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
A ja z niecierpliwością czekam na zdjęcia z Olsztynka :) Pięknie było! Droga powrotna ciekawa, pierwszy raz jechałam nocą, niesamowite przeżycie. No i ten koncert żabio-kumakowy w Orzechowie :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/20 09:06 #4945 przez Mario
Replied by Mario on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
A ja w końcu podziekuję Wam za ślady GPS, do których linki podpinacie. g_kamyk i damian88oln - wielkie dzięki!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/20 07:51 - 2013/05/20 07:53 #4944 przez Dragon
Replied by Dragon on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Przygód było naprawdę sporo, począwszy od burzy, potem, przebitych opon i niewielkich wywrotkach (niegroźnych skaleczeniach i otarć) skończywszy na mistycznym powrocie leśnymi drogami do Olsztyna.
Byłem z grupą w Olsztynku, gdzie brałem w wspaniałym spektaklu - czarownic, wiedźm i wampirów, przygotowanym przez Dyrekcję Skansenu. Ruszyliśmy po 22.30 w drogą powrotną. Myślę iż po takich atrakcjach każdy z przyjemnością kładł się spać po tak pełnym wydarzeń dniu.
Myślę, że też była to okazja sprawdzenia sprzętu oświetleniowego, niektórzy znakomicie się do tego przygotowali. Mieli lampy przednie które oświetlały drogę nawet jadącym z przodu towarzyszom. Nikt nie zapomniał o oświetleniu z tyłu i opaskach odblaskowych. Grupa jak najbardziej zaawansowana, mobilna i przygotowana kondycyjnie do długich tras rajdów.
Do zobaczenia na następnym rajdzie długim.
Ostatnia2013/05/20 07:53 edycja: Dragon od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/19 20:52 - 2013/05/19 20:59 #4942 przez marcin
Replied by marcin on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Rajd zaliczony po całości wg.planu , przebieg burzliwy i szybki (tempo dla niektórych niekorzystne nadawała czołówka,ale w efekcie wpadlismy na pola grunwaldu ok godz.20:25,był czas na zwiedzanie muzeum i nawet podjechalismy do kaplicy pobitewnej by wziąc udział w przemarszu z pochodniami do pomnika Zwycięstwa)
Wracaliśmy do Olsztynka po nasypie w towarzystie kolegów z Olsztynka którzy czekali na nas wcześniej,w Olsztynku przerwa regeneracyjna w skansenie i powrót do Olsztyna bez przeszkód przez Gryzliny (lasem oczywiście) do Stawigudy i do domku.
Na liczniku 123km,rajd oczywiście zaliczony do udanych.

PS ciekawe czy ktos przebił gumy na tej pechowej drodze przed Stawigudą gdzie były te gwozdzie..




grupa która dotarła na pola grunwaldu,fotka przy kaplicy





w drodze powrotnej,gdzieś przed Stawigudą w lesie



Album fotek postaram sie zrobic niebawem i wrzuce na forum.
Załączniki:
Ostatnia2013/05/19 20:59 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/19 17:00 #4937 przez Maro

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/19 13:40 #4936 przez damian88oln
Replied by damian88oln on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
dzięki za fajny rajdzik :) jazda przez las z lampkami bardzo fajna :woohoo: :laugh:

kilka moich fotek z telefonu
picasaweb.google.com/1019790329855431388...er=0&feat=directlink

traska z mojego Endomondo
www.endomondo.com/workouts/191611609/4765272

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/19 08:00 #4935 przez g_kamyk
Replied by g_kamyk on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Grunwald zdobyty w tempie iście wyścigowym ! :woohoo: B)
Dojechaliśmy do celu o 20:18, czyli akurat przed zaplanowanymi atrakcjami.
Parę zdjęć na pewno będzie od Marcina. Na liczniku wyszło mi ponad 100km.
Taką trasą jechaliśmy Ślad GPS

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/19 02:41 - 2013/05/19 02:43 #4934 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Zalążek relacji tak szybki jak nigdy przedtem :) Planowałem, że wrócimy około 3:00 nad ranem, a że jest 'dopiero' 02:25, to poświęcę ten wolny momencik na przekazanie świeżutkich nowin. Najważniejsza z nich jest taka, że wykonaliśmy 200% normy :woohoo: Jesteśmy tak skuteczni, ponieważ po decyzji o podzieleniu grupy w Stawigudzie, każda z nich pojechała w stronę "swojego" muzeum, gdzie zaplanowano atrakcje z okazji Nocy Muzeów.

Jak było pod Grunwaldem pewnie dowiemy się na forum już niebawem od kogoś z grupy napierającej asfaltami, a z perspektywy prowadzącego grupę po wariancie skróconym powiem, że wizyta w Skansenie w Olsztynku także okazała się dobrym pomysłem.

Pełna relacja już wkrótce, a tutaj migawka z Gągławek, kiedy jechaliśmy /staliśmy/ jeszcze wspólnie:

Załączniki:
Ostatnia2013/05/19 02:43 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/18 15:10 #4933 przez marcin
Replied by marcin on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów

damian88oln napisał: biorę się za czyszczenie, smarowanie napędu i raczej przebywam :)


fakt,sprzęt trzeba przygotowac, baterie foto i akumulatorki w lampach naładowac.
Własnie sie dowiedziałem że do skansenu w Olsztynku zlecą sie wszystkie demony,diabły i straszydła warmińskich wsi i lasów.Zapowiada sie strasznie ciekawie;

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/18 14:33 #4932 przez damian88oln
Replied by damian88oln on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Dostałem dziś o 13stej wolne, oby pogoda była dalej taka słoneczna, biorę się za czyszczenie, smarowanie napędu i raczej przebywam :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/16 13:24 #4923 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
> Dojadę do grupy najpewniej w Wymoju.

ok, dzwoń i dopytuj gdzie jesteśmy.

> czy 17 to troche nie za wcześnie,jadąc spokojnie dojedziemy do Grunwaldu ok godz.20ej

pamiętaj o normie, jaka zazwyczaj utrzymuje się podczas wyjazdów 'oficjalnych'. Co by się nie działo najczęściej jest tak, że 10 km trasy = 1 godzina wycieczki. Będzie trochę asfaltów na początku, więc może zetniemy 1 godzinę, ale wcześniej niż o 20:30 raczej nie będziemy.

Nadmiaru czasu nie będzie ponieważ grunwaldzka Noc Muzeów kończy się dosyć szybko, a największe atrakcje zapowiadane są od 20:00 (a szczególnie od 20:36). Mam nadzieję, że na to zdążymy ;)
O 21:30 planowany jest przemarsz na wzgórze pomnikowe i puszczanie lampionów. Tutaj z pewnością także warto być.

W drogę powrotną wyruszymy około 22:00.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/15 11:51 - 2013/05/15 13:34 #4920 przez marcin
Replied by marcin on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Pomysł znakomity,już teraz przed zbliżającym sie rajdem nocnym śmiem stwierdzic że będzie to jeden z najlepszych wypadów w sezonie , przynajmniej dla mnie,fana nocnych wojaży rowerowych które zawsze dostarczają ten dodatkowy dreszczyk emocji.No i ten Grunwald,miesjce mistyczne.. mam nadzieje że zobaczymy teatr ognia i pokazy rycerskie :)
Z racji tego że będe jechał z drugiego kranca miasta,miejsce zbiórki troche mi nie pasuje bo oznacza dla mnie dodatkowe zbędne kilometry na dojazd. Dojadę do grupy najpewniej w Wymoju.

Takie info znalazłem w sieci:
noc-muzeow.pl/index.php/noc-muzeow/wojew...-na-polach-grunwaldu

PS. mała uwaga do godz.startu,czy 17 to troche nie za wcześnie,jadąc spokojnie dojedziemy do Grunwaldu ok godz.20ej , czyli daleko przed mrokiem. Chyba że nadmiar czasu wykorzystamy zwiedzając muzeum , lub też jakieś postoje na trasie dojazdu zrobic,żeby opuznic nieco przedwczesny przyjazd na miejsce, warto byłoby zobaczyc nocne pokazy na Wzgórzu Zwycięstwa.
Ostatnia2013/05/15 13:34 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/12 20:50 #4915 przez merryn
Replied by merryn on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Czas szykować rowerek :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/12 10:19 #4912 przez g_kamyk
Replied by g_kamyk on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
Niezmiernie miło znów zobaczyć foto-zapowiedż trasy. :woohoo:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/11 20:04 #4911 przez damian88oln
Replied by damian88oln on topic 18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów
że też muszę w następnym tygodniu mieć w pracy nocki piątek-niedziela :huh: a przetestowałbym mojego nowego potworka mj-872 :woohoo: chyba, że coś wykombinuję

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/11 17:51 - 2013/05/11 18:04 #4910 przez i bike you*
18 maja > Grunwaldzka Noc Muzeów was created by i bike you*
W nadchodzący weekend zobaczymy czy okolice Olsztyna mogą konkurować z Egiptem :blink:
Sprawdzimy bowiem które ciemności są bardziej nieprzeniknione: egipskie czy grunwaldzkie :)

18 maja /sobota/ zapraszamy na pierwszą oficjalną wycieczkę nocną "Olsztyn.Aktywnie!"

Trasę przetarłem oczywiście w odpowiednich warunkach -> wyruszyłem pod wieczór, a wracałem w nocy.
Jeśli moje dotychczasowe produkcje Wam się podobały, to wycieczka do Grunwaldu (a raczej Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku) także przypadnie Wam do gustu :)

Zarys trasy: Bartąg - Gągławki - Wymój - Jagiełek - Świętajny - Królikowo - Lichtajny - L. Mielno - Stębark - Olsztynek - Olsztyn.

Startujemy o 17:00 z pętli autobusowej na ul. Jarockiej (naprzeciwko kościoła).
Dystans całkowity: około 110 km (zależy od pogody, powszechnej ochoty do jazdy oraz wariantu drogi powrotnej ;)
Biorąc pod uwagę dotychczasową normę, wrócimy do Olsztyna około godz. 3:00 w niedzielę.

OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE:
- oświetlenie przednie (lampka ma być na tyle mocna, aby oświetlać drogę, a nie tylko sobie "mrugać" ;)
- oświetlenie tylne
- odblask tylny
- dodatkowe elementy mrugające, odblaski, jaskrawości, itp., które pomogą nam być widocznymi na drodze (z pewnością będziemy także korzystać z "normalnych" szos, a nie tylko dróg leśnych i polnych)
- zapasowe baterie do swoich lampek (jazdy na światłach będzie około 5 godzin).

Warto wziąć także dodatkowe ubranie (coś na długi rękaw, itp.) ponieważ po zmroku jest chłodniej.
Trzeba zaplanować sobie odpowiednią ilość prowiantu, ponieważ w drodze powrotnej pozostaną tylko nocne sklepy w Olsztynku.

A oto krótka wizytówka trasy:

^ Początek standardowo- szosa z widokiem na Bartąg.


^ Rowerek obciążony sakwą, a i tak lekki jak piórko :)


^ Pojedziemy śladem kamiennych drogowskazów.


^ Nie ominiemy (grząskich) warmińskich asfaltów ;)


^ Krótki postój na kolację, a tuż obok kosmaty koleżka czeka na swój posiłek :)


^ Ostatnie minuty ze słońcem (gdzieś pod Olsztynkiem).


^ Piękne długie proste po nasypach kolejowych.


^ Momentami sprawdzimy także to, co się kryje na dole nasypów.


^ Nad jez. Wielki Omin.


^ W tym miejscu na nasyp wrócimy raczej piechotą ;)


^ Ściemnia się B)


^ Obowiązkowe wyposażenie (!) na nocne wojaże.


^ Olsztynek odwiedzimy i zwiedzimy około północy ;)

ZAPRASZAMY!
Ostatnia2013/05/11 18:04 edycja: i bike you* od.
Za tę wiadomość podziękował(a): kr0peczka, marcin, sulivia, g_kamyk, damian88oln

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.204 s.
Zasilane przez Forum Kunena