Rowerami na kajaki, rajd 12.07.2015

Więcej
2015/07/13 22:33 #6585 przez marcin
Replied by marcin on topic Rowerami na kajaki, rajd 12.07.2015
ja tam nie narzekam :) podobnie jak Sławek (mijaliśmy sie przed Szelągiem) ,zdecydowałem sie tylko na wycieczke rowerową do Ostródy z tą różnicą że przyjechałem na drugą część rajdu,czyli powrót do Olsztyna. W międzyczasie zdążyłem jeszcze odświeżyć sobie fajny szlak z Pilawek do Ostródy,wzdłuż Drwęckiego.Do Rusi zajechałem przed czasem i zdążyłem sie jeszcze zdrzemnąć na trawie czekając na spacerowiczów z kajakami :D
poziom wody w Szelążnicy taki jak w załączniku,nie da sie tam pływać.
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/13 21:25 #6584 przez Dragon54
Replied by Dragon54 on topic Rowerami na kajaki, rajd 12.07.2015
Poprzeczka była wysoka najpierw dystans rowerowy, a potem walka na płytkiej wodzie ciągnąc kajak. na pewno nie do końca oto chodziło, bo poziom wody był za mały, ale gdyby lało, wiało, to też było by ciężko, patrząc na ilość chętnych na tego typu imprezę nie ma co się zrażać, poszukamy innego miejsca na spływ, być może krótszy dystans rowerowy, np. w Tumianach, ale to na przyszły sezon. Swoją drogą dawno się tak nie sponiewierałem, spałem całą noc jak niemowlak. :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/13 13:11 #6580 przez Sławek
Replied by Sławek on topic Rowerami na kajaki, rajd 12.07.2015
No to chyba dobrze zrobiłem odpuszczając sobie tą "kajakową wyprawę" :laugh:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/12 21:58 #6579 przez stekon
Replied by stekon on topic Rowerami na kajaki, rajd 12.07.2015
Jednak chyba nie potraktowałem poważnie informacji na stronie O.A!:

Nie ukrywamy, że impreza wymaga dobrej kondycji fizycznej i wytrwałości.
Na rzece spodziewamy się utrudnień z powodu niskiego stanu wody i innych przeszkód. Z tego powodu impreza ma kwalifikację: TRUDNA.

Z mojego punktu widzenia, czyli rekreacyjnego kajakarza impreza wręcz ekstremalna :) Pewnie długo jeszcze będziemy wspominać każdy pień, każdą mieliznę i brodzenie po kolana w mule.
Mimo wszystko impreza miała swój unikalny klimat a później już było więcej śmiechu z tego gdzie nam dane było płynąć niż narzekania :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Anula, Dragon54, Biały

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/12 21:24 #6578 przez sulivia
Replied by sulivia on topic Rowerami na kajaki, rajd 12.07.2015
Pierwszy rajd rowerowy-kajakowy w ramach łączenia dyscyplin się odbył. Część rowerowa jak zwykle super :cheer: . Wszyscy z nadzieją, że zaskoczy nas trudna lecz piękna trasa kajakowa, gnali ile sił w nogach :evil: . No i się dokonało, przyjechaliśmy na miejsce startu spływu kajakowego. Na początek szkolenie :woohoo: . "Płyniemy obowiązkowo w kamizelkach (bo możemy utonąć), nie podpływamy bokiem do zwalonych drzew (bo wywrotka gotowa), nie spożywamy napojów alkoholowych" Wszyscy poważnie podeszli do sprawy :S . Każdy bez dyskusji założył kamizelkę. No i płyniemy. Początek był ok. Rzuciliśmy okiem na jezioro Sarąg, i wreszcie wpłynęliśmy na odcinek, zapowiadany jako trudny. Był trudny, bo ciągnęliśmy, niektórzy pchali, kajaki po rzece lub jej resztkach, tonąc w mule. Ale wszyscy w kamizelkach, bo może przyjdzie woda i się potopimy :woohoo: . I tak, za każdym zakrętem mieliśmy nadzieję, że już nie będziemy ciągnąć/pchać kajaków, nic mylnego. Średnia z naszego marszu/spływu wynosi zgodnie z moim zapisem na endomondo 3,17 km/h, więc wolniej niż gdybyśmy maszerowali i te cholerne kajaki nieśli. Jednak ja zdecydowanie wolę swój rower, od dzisiaj nie lubię kajaków, zwłaszcza w takim wydaniu :evil: .
Za tę wiadomość podziękował(a): m@riusz, Anula, stekon, Marta, Mila

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/06 10:19 #6552 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic Rowerami na kajaki, rajd 12.07.2015
Przypomnienie i utrwalenie dla potomnych:
Początkiem łączenia rowerów i kajaków podczas jednej wycieczki był "Dwubój Flisacki", na trasie Ruś-Olsztyn-Ruś. Inicjatorem tego pomysłu (dodatkowo mającego umocowanie w prawdziwej historii spławiaczy drewna sprzed 100 lat) był Andrzej Małyszko z Rusi (ten sam, dzięki któremu mamy Gościniec Niborski).

Tutaj jedno z zaproszeń na tę imprezę: www.gazeta.mazury.pl/main/dwuboj-flisacki-w-pttk.html

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/04 18:14 #6546 przez Dragon54
Replied by Dragon54 on topic Rowerami na kajaki, rajd 12.07.2015
Pierwszy rajd rowerowy-kajakowy w ramach idei łączenia dyscyplin, startujemy o g.8.00 na ul. Sielskiej Biedronka, tempo będzie spokojne, czasu sporo bo przy Ostródzie - śluza Ruś Mała przed g. 12.00. Należy zapisać się na stronie zg. dyscypliną kajaków, wpłacić 10 zł aby móc skorzystać ze spływu. Oczywiście ci którzy chcą jechać, a nie są zainteresowani spływem również mogą uczestniczyć w imprezie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/03 11:00 #6544 przez Maro

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.123 s.
Zasilane przez Forum Kunena