2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego

Więcej
2011/09/08 12:12 #2581 przez Aniula
Replied by Aniula on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Super Agnieszka! mam do Ciebie nr tel więc zadzwonie jutro wieczorem :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/08 12:05 #2580 przez AgnG
Replied by AgnG on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Zgłasza się pierwsza dzikuska: Agnieszka z Dobrego Miasta :) Mam nadzieję, że mnie nie pogonicie :) Sulivia, będę na dworcu odrobinę później, pociąg jest o 7.46 , prawda?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/08 11:20 #2579 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
:blush:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/08 10:35 #2578 przez skali3
Replied by skali3 on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Tak Krispi, masz rację, On to potrafi, więc ja też oddaje swój głos, takiego przywódcy nam trzeba, to teraz chyba czas zacząć zbieranie podpisów...

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/08 09:20 #2577 przez krispi
Replied by krispi on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Stare przysłowie pszczół mówi : ,,jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził\'\' ale widzę, że Ty iby potrafisz dogodzić wielu, jak nie wszystkim ... bo chcesz i lubisz to ...
P.S. Będę na Ciebie głosował w następnych wyborach prezydenckich, nawet jak nie wystartujesz, to ja Cię dopiszę na liście wyborczej, by lud przaśny wiedział ...

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/07 23:34 - 2011/09/07 23:45 #2576 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic OSTATECZNY KOMUNIKAT
Witam!
Oby dzisiejsza pogoda nie zastała nas w weekend na trasie :ohmy: Krótko mówiąc, miałem okazję solidnie przetestować nową kurtkę deszczową zakupioną z wykorzystaniem rabat-bonu w Olimpie B)

Do rzeczy:
Trasa spełnia wszystkie życzenia... wszystkich :)

NOCLEG
Dzięki temu, że nocleg będzie w Domu Pielgrzyma w Zielonce Pasłęckiej, nawet Dzikusy mogą czuć się zaproszeni/zaproszone do wspólnego nocowania. Pomysłowy i zaradny (i sympatyczny- znowu zapraszał na herbatę i nadal pamiętał moje imię:)) ksiądz znalazł kilka dodatkowych miejsc nawet w budynku plebanii. Zmieścimy się tam na pewno. Osoby z listy mają opłacony nocleg, a Dzikusy niech szykują 20 zł.
W związku z tym, że są tam łóżka i pościel, nie ma potrzeby targać karimaty i śpiworka.
Są tam różnej wielkości sale z różną liczba łóżek, więc miejscami podzielimy się już na miejscu. Rowery przenocują w zamykanej sali, w pobliżu jednego z pomieszczeń do spania.
Uwaga \"pielgrzymi\"- do dyspozycji będziemy tam mieli kilka umuwalek z zimną wodą, kilka toalet, 2-3 kuchenki gazowe + garnki. Trzeba zatem zabrać swoje naczynka i sztućce, bo będziemy pichcić to i owo. Sklepy są na miejscu (rzeczywiście jest ich tutaj 3 lub 4 i są praktycznie obok siebie :blink:) i otwarte do wieczora.

MSZA Św.
9:00 w kościele oddalonym od noclegu o kilkanaście metrów :)

NOWA TRASA
Zmodyfikowana trasa jest tutaj:
maps.google.pl/maps/ms?msid=207470081243...spn=0.91393,1.757813

SOBOTA
Zasadniczy etap w sobotę (hasło: Kraina Kanałau Elbląskiego): Stare Jabłonki - Zielonka Pasłęcka to teraz około 85 km. W zależności od tego jak będzie nam sie jechało, możliwe są drobne odbicia w bok w celu odwiedzenia dodatkowych ciekawostek, które napotkałem podczas rekonesansów w tym rejonie.

NIEDZIELA
Do przejechania ok. 65 km z Zielonki Pasłęckiej do skraju Elbląga (hasło: Kanał Elbląski z bliska). Tu również możliwe skoki w bok.

Niedzielę trochę układa nam rozkład PKP z Elbląga, ale o tym porozmawiamy podczas jazdy.

p.s.
Na trasie \"zbudowałem\" nawet \"most\" aby ułatwić nam przeprawę przez błocko, które jest na odcinku prowadzącym poza oznakowanymi szlakami, ale za to przy samym Kanale :silly:
Załączniki:
Ostatnia2011/09/07 23:45 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/07 00:20 #2572 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
słuszny apel :)
pamiętajcie, że załapujecie się na promocję przewiezienia roweru za 1 zł.
do tego są jakieś zniżki dla pasażerów, ale zasady ich przyznawania są niemal magiczne, więc upominajcie się o ich zastosowanie przy zakupie biletów. na pewno bilety warto kupować w kilka osób (i nie chodzi o super kłopotliwy bilet grupowy).

ja oczywiście zbieram ekipę chętną do porannej, sobotniej rozgrzewki B)

jutro (w sumie, to już dzisiaj) znowu zmierzam nad Kanał :woohoo:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/06 20:00 #2570 przez sulivia
Replied by sulivia on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Ja jadę pociągiem do Starych Jabłonek :) Zapraszam wszystkich chętnych do tej wersji rozpoczęci rajdu. Będę czekać o 7.25 na dworcu gł. przy kasach.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/05 20:36 #2565 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Ale fajny rajd, że też mnie w ten weekend nie ma;((((
szkoda, wielka szkoda
buuu

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/05 14:51 #2563 przez skali3
Replied by skali3 on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
To byłoby miodzio ;-)kwestia teraz wszystko zgrać i tu jak zwykle wszyscy liczą na Ciebie Mirku ;-)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/05 14:06 #2562 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
ksiądz poza kolacją (a była potrzebna, oj była, bo w całkiem pokaźnej \"okolicy\" nie ma żadnego wyszynku z ciepłym jadłem) obdarował mnie tzw. \"obrazkiem\" z Jezusem Miłosiernym, więc pula argumentów za skierowanie naszych opon w stronę Zielonki wzrasta :)

o mszę św. zapobiegliwie już pytałem- pierwsza rozpoczyna się o 9:00.

pzdr!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/05 11:00 - 2011/09/05 11:13 #2561 przez krispi
Replied by krispi on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Jestem za Zielonką, mimo jej niedogodności dojazdowych (rower przecież można wziąć pod pachę i przejść się kawałek, nawet przez rozkopaną ,,7-kę\'\'). Myślę, że z Bożą Opatrznością dasz się, kochany iby, w tym kierunku ,,zorganizować\'\'. Myślę też, że wiele osób koszty noclegu tamże mogłoby pokryć z własnej kieszeni. A poza tym skali3 i pewnie wielu innych mogliby uczestniczyć we mszy rano w niedzielę.
Ostatnia2011/09/05 11:13 edycja: krispi od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/05 10:45 #2560 przez AgnG
Replied by AgnG on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Motyla noga! Znowu mam perspektywę zostania na lodzie... Najpierw brak miejsc a teraz jeszcze to. Idę płakać :(

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/05 10:34 #2559 przez skali3
Replied by skali3 on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Wiemy Mirku i dlatego jedziemy, bo wiemy, że z Tobą warto...też z tej okazji zawsze dorzucam Ci oklaska ;-)

Jakby co to jestem za tym by nie ciągać śpiwora ze sobą i skorzystałbym z propozycji Proboszcza a i o błogosławieństwo na dalszą drogę pewnie byłoby łatwo ;-)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/05 09:53 #2558 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
w sobotę byłem tam i ja (nawet proboszcz mnie przyjął kolacją:)), ale... po zagłębieniu się teren wychodzą niezbyt przyjemne kwiatki związane z licznymi budowami na A7. Nic co jest na mapie nie ma odzwierciedlenia w przestrzeni. Prawie żadna droga, która na mapie wydaje sie fajnym dojazdem nie ma wlotu w A7, a do tego są liczne objazdy.
Zielonkę biorę na poważnie pod uwagę nawet pod względem noclegu nawet dla całej grupy, ale to wymaga:
* zmiany przebiegu części trasy
* wydłużenia trasy sobotniej
* znalezienia bezpiecznych dojazdów od Zieonki do Kanału.
Myślę o tym wszystkim i jutro jeszcze raz jadę w teren. Znacie mnie- dbam o szczegóły i staram się, żeby wszystko trzymało się całości, a i o Waszej wygodzie pamiętam:)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/05 09:09 #2557 przez AgnG
Replied by AgnG on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Jestem bardzo zainteresowana dzikim uczestnictwem w tym wyjeździe. Właśnie rozmawiałam z Proboszczem w Zielonce Pasłęckiej (Dom Pielgrzyma). Oto, czego się dowiedziałam: jest możliwość przenocowania około 30 osób (bez konieczności posiadania własnych śpiworów), cena za miejsce to około 15 PLN, toalety jakieś są , woda też, tyle, że raczej tylko zimna, organizacja jedzenia przez Proboszcza wymaga większych nakładów, więc odpada. Sklepy tam podobną są aż cztery, więc jakoś ogarniemy temat szamanka :) Są jacyś chętni???

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/04 09:32 - 2011/09/04 12:13 #2553 przez skali3
Replied by skali3 on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
No to zapowiada się ciekawie.
Koniecznie Mirku z tym Piknikiem ;-)

I jedno pytanie dorzucę, bo jak wiadomo, to wszystko będzie fajnie i trochę potrwa, a że są rzeczy przyjemne, ważne i ważniejsze, to czy w planach mamy udział w niedzielnej mszy dla chętnych, czy będzie taka możliwość?
Ostatnia2011/09/04 12:13 edycja: skali3 od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/03 13:08 #2551 przez kr0peczka
Replied by kr0peczka on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Jedźcie, oglądajcie, podziwiajcie ale nie zaliczajcie wszystkich ciekawostek, żeby ktoś chciał tam z kr0peczką w innym terminie pojechać :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/03 00:58 - 2011/09/03 01:05 #2550 przez i bike you*
Replied by i bike you* on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
w ramach mojej nowej małej fascynacji Kanałem Elbląskim (Oberlandzkim) dzisiaj byłem na konferencji \"Potencjał turystyczny Krainy Kanału Elbląskiego\" w Jażdżówkach k/Iławy.
Było to wydarzenie w ramach tego Rajdu:
www.kanal-elblaski-lgd.pl/index.php/comp...nie-kanau-elblskiego


^ na sali.


^ w sumie był tam niemal 70 zroweryzowanych uczestników/uczestniczek.

Nasłuchałem się tyle, że śmiem twierdzić, iż nasza wycieczka powinna trwać nie 2 a 5 dni, bo tyle jest tam namacalnego bogactwa materialnego + ulotnego bogactwa kultury, tradycji i stopniowo zapominanej/modyfikowanej historii.
Na pewno przyjdzie jeszcze na to czas :)
Wycieczki \'zaawansowane\' mają wszak tylko dawać impuls do takich właśnie samodzielnie podejmowanych (lub organizowanych w \"podgrupach\") późniejszych wycieczek w tereny, które nas zainteresowały.

dodatkowo rozmówiłem się z elbląskimi rowerzystami, którzy zaprosili nas do odwiedzenia tego niedzielnego pikniku:
www.fidelitas.bransat.pl/index.php?optio...m_frontpage&Itemid=1
będzie tam co najmniej 250 osób + tyleż samo rowerów :)
jeśli damy radę pogodzić to zaproszenie z naszymi wycieczkowymi planami, to będę w telefonicznym kontakcie z elbląskim Oficerem Rowerowym, który pomoże nam odnaleźć Piknik:)

dobranoc!
Załączniki:
Ostatnia2011/09/03 01:05 edycja: i bike you* od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/02 22:59 #2549 przez krispi
Replied by krispi on topic O:2 dni >> Szlakiem Kanału Elbląskiego
Wielkie dzięki za info. Trochę się już rozejrzałem i jest tak jak piszesz. Albo śpiwór albo Dom Pielgrzyma, he, he ! Ale bądźmy dobrej nadziei, może coś jeszcze wypatrzysz ale jeśli chodzi o agroturystykę to w tym rejonie posucha. Pzdr.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.193 s.
Zasilane przez Forum Kunena