podziękowania dla Pani,

Więcej
2013/06/13 08:03 - 2013/06/15 11:27 #5004 przez bari
Replied by bari on topic podziękowania dla Pani,

marcin napisał: dobry przykład który pokazuje jak ważna jest zasada ograniczonego zaufania do wszystkich i wszystkiego dookoła nas,jeżdząc rowerem po mieście trzeba byc szczególnie czujnym przez cały czas i dobrze jest to sobie wpoic na stałe do umysłu choc nie gwarantuje to uniknięcia wypadku ale ryzyko można ograniczyc do minimum. w tym konkretnym przypadku jadąc w korku od strony chodnika lepiej zwolnic i obserwowac lub mijac auta lewym bokiem no ale mądry polak po szkodzie..

dziś przekonałem że nawet Elki na kursie prawa jazdy nie zwracają uwagi na rowerzystów i potrafią wymusic pierwszeństwo na przejezdzie rowerowym, przykład rondo Schumana dziś , dojeżdzam powoli z grupą rowerzystów do przejscia przez jezdnie w tym samym momencie do pasów zbliża się powoli elka i widzi rowery przed sobą i co robi kursant? mimo tego że byliśmy pierwsi kursant gaz w deche i pojechał, my po heblach żeby kolizji nie było, nie ma zmiłuj trzeba uważac..


nie jechałem szybko, dzięki temu rower cały (chyba), drzwi zostały otwarte bezpośrednio przede mną, przez ułamek sekundy zobaczyłem te drzwi... i hop- leżę na plecach; mijałem auta z lewej strony, wysiadała pasażerka...

"mijac auta lewym bokiem"
sąsiednim pasem jadą samochody (a wiadomo jak jeżdżą kierowcy w Olsztynie :D ), potem skręcam do dworca a to bym znaczyło, że bym musiał skręcać przed maską samochodu... poza tym gdzie gwarancja, że kierowca nie otworzy drzwi jak będę mijał lewym bokiem :woohoo:
Ostatnia2013/06/15 11:27 edycja: bari od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/12 21:27 - 2013/06/12 21:33 #5003 przez marcin
Replied by marcin on topic podziękowania dla Pani,
dobry przykład który pokazuje jak ważna jest zasada ograniczonego zaufania do wszystkich i wszystkiego dookoła nas,jeżdząc rowerem po mieście trzeba byc szczególnie czujnym przez cały czas i dobrze jest to sobie wpoic na stałe do umysłu choc nie gwarantuje to uniknięcia wypadku ale ryzyko można ograniczyc do minimum. w tym konkretnym przypadku jadąc w korku od strony chodnika lepiej zwolnic i obserwowac lub mijac auta lewym bokiem no ale mądry polak po szkodzie..

dziś przekonałem że nawet Elki na kursie prawa jazdy nie zwracają uwagi na rowerzystów i potrafią wymusic pierwszeństwo na przejezdzie rowerowym, przykład rondo Schumana dziś , dojeżdzam powoli z grupą rowerzystów do przejscia przez jezdnie w tym samym momencie do pasów zbliża się powoli elka i widzi rowery przed sobą i co robi kursant? mimo tego że byliśmy pierwsi kursant gaz w deche i pojechał, my po heblach żeby kolizji nie było, nie ma zmiłuj trzeba uważac..
Ostatnia2013/06/12 21:33 edycja: marcin od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/12 16:21 - 2013/06/12 16:23 #5002 przez bari
podziękowania dla Pani, was created by bari
która dziś (12.06.2013) ok. 15.30 wysiadała z samochodu stojącego w korku na ulicy Lubelskiej przy dworcu i otworzyła drzwi wprost przed nadjeżdżającego rowerzystę.
Rezultat przewrotki rowerzysty : stłuczone ramię, łokieć, plecy.
Najważniejsze, że pogadała sobie z kierowcą. Myślała, że po lewej stronie są samochody, a po prawej nic nie ma prawa jeździć.

Może tu zaglądają inni pasażerowie osobówek i dzięki temu postowi ktoś zachowa zdrowie:


źródło: oskduet.pl/nauka-jazdy/rowerzysci
Ostatnia2013/06/12 16:23 edycja: bari od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena