Mosty Olsztyna - 4 maja 2014

Więcej
2014/04/25 15:07 #5631 przez reflux
Replied by reflux on topic Mosty Olsztyna - 4 maja 2014
Świetny pomysł - też sobie taki rajdzik urządzę. Dzięki za pomysł!

sosauto24.pl/olsztyn - Pomoc drogowa w Olsztynie 24h na dobę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/23 11:00 - 2014/04/29 13:22 #5626 przez KOŁODROM
Mosty Olsztyna - 4 maja 2014 was created by KOŁODROM
Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych: wspaniałych widoków, piękna przyrody i niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową podczas, której będziemy uczestniczyli w inauguracji Olsztyn. Aktywnie!
Wyruszamy w dniu 04 maja 2014 r. (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na rajd rowerowy krótki -rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie!


Rajd finansowany przez Urząd Miasta Olsztyn. Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa. Trasa rowerowa łatwa i przyjemna o długości ok. 17 km. Tempo jazdy rekreacyjne.
W programie: zwiedzanie z przewodnikiem PTTK oraz wspaniały wypoczynek i zabawa z zakończeniem na terenie parku im. Janusza Kusocińskiego. Podczas wycieczki poznamy ciekawe historie na temat olsztyńskich mostów i ich patronów. Metody budowy obiektów mostowych i ciekawostki konstrukcyjne. Dowiemy się co łączy wszystkie pomniki św. Jana Nepomucena na świecie?
Podczas rajdu krótki quiz z nagrodami ufundowanymi przez MICHELIN a na zakończenie niespodzianki podczas inauguracji Olsztyn. Aktywnie!

Rajd poprowadzi Dariusz Stecki a ciekawostki będzie opowiadał Mariusz Moritz, licencjonowany przewodnik PTTK.
Trasa wycieczki: Olsztyński Ratusz - wysoka brama – most św. Jana Nepomucena- most zamkowy - most młyński (Niagara) - wiadukty i most św. Barbary - ul. Nowa artyleryjska – ul. Leśna - most na jez. Długim – most Smętka w lesie miejski- Diabelski Most – Most na rzece Wadą – most koło elektrowni wodnej Łyna – most – Al. Wojska Polskiego – ul. Partyzantów – ul. Lanca – ul. Adama Mickiewicza – ul. Głowackiego (przy Teatrze Lalek) - Park im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie /mapka/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

Trasę rozpoczniemy pod olsztyńskim ratuszem.


Schody olsztyńskiego ratusza.

Następnie pojedziemy zgodnie z przepisami ruchu drogowego ulicą 11-go Listopada w stronę Wysokiej Bramy i tam zjedziemy na chodnik.Wysoka Brama, jedziemy chodnikiem po prawej.

Następnie jadąc przez Stare Miasto w dół dojedziemy do pierwszego z mostów, mostu św. Jana (Nepomucena).


Most św. Jana.

Do mostu zakmowego dojedziemy aleją Chateroux jadąc przy barze "Baltazar" następnie od razu w lewo przez mostek i dalej lewym brzegiem Łyny w stronę restauracji "Casablanca".


Most zamkowy.

Kolejny most znajduje się niedaleko. Wyjeżdżając z parku pojedziemy w lewo, kilkadziesiąt metrów ścieżką rowerową rowerową by skręcić w prawo na ulicę N. Żarskiej. Za Biblioteką Pedagogiczną skręcimy w prawo do parku by móc lepiej przyjrzeć się mostowi młyńskiemu.


Most młyński.

Wracając rzucimy okiem na dwa zabytkowe wiadukty na Łynie z drugiej połowy XIX wieku.


Wiadukty.

Wracając na ulicę N.Żarskiej skręcimy w prawo jadąc wzdłuż Łyny dojedziemy do mostu św. Barbary i jadąc dalej ścieżką rowerową będziemy mogli podziwiać zbudowany w 2011 roku most na Nowej Artyleryjskiej.


Most św. Barbary.


Most na Nowej Artyleryjskiej.

Skierujemy się w stronę jeziora Długiego i jadąc cały czas ścieżkami rowerowymi dojedziemy do mostu na tymże jeziorze.


Most na jeziorze Długim.

Jadąc pod górkę a następnie w lewo obok rezerwatu "Mszar" dojedziemy do parkingu brzy ulicy Leśnej, jadąc niebieskim szlakiem pieszym przekroczymy ulicę , skręcimy w prawo a leśna ścieżka doprowadzi nas do odremontowanego mostu Smętka.


Most Smętka.

Jadąc pod górkę i na jej szczycie skręcając w lewo dojedziemy do BP Wąwóz, jadąc dalej skręcimy na punkt widokowy skąd będzie można dostrzec tzw. "Diabelski most" a raczej jego pozostałości. Ze względu na niezwykle trudny teren nie będziemy podchodzić bliżej. Z bliska pozostałości mostu wyglądają tak:


"Diabelski most".

Wracając do głównej ścieżki po skręcie w lewo bedziemy jechać przyjemną szutrową drogą. Przy brukowanej ulicy skręcimy w lewo w stronę elektrowni wodnej "Łyna". Niedaleko niej znajduje się most warty obejrzenia.


Most niedaleko elektrowni.

Pojedziemy z powrotem brukowaną ulicą aż do alei Wojska Polskiego, tam skręcimy w lewo na ścieżkę rowerową. na jej końcu przekroczymy szosę i spojrzymy na dosyć znany most na Wadągu. Do Parku Kusocińskiego, gdzie odbywa się inauguracja OA, dojedziemy ścieżką rowerową przy alei Wojska Polskiego i Partyzantów następnie jadąc zgodnie z przepisami mało ruchliwymi ulicami: Lanca i Mickiewicza dojedziemy do parku gdzie będą na nas czekać kolejne emocje.

Zapraszamy na rajd :)
Ostatnia2014/04/29 13:22 edycja: KOŁODROM od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maro, jarek3325

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.818 s.
Zasilane przez Forum Kunena