Z Kolbergiem przez Warmię- 5 lipca 2014

Więcej
2014/06/28 08:38 #5817 przez Maro
Replied by Maro on topic Z Kolbergiem przez Warmię- 5 lipca 2014
Obecny :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/27 23:33 #5816 przez KOŁODROM
Z Kolbergiem przez Warmię- 5 lipca 2014 was created by KOŁODROM
Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową podczas, której będziemy podziwiali uroki przyrody oraz zobaczymy gdzie znajduje się drewniana brama, mającą symbolizować „Wrota Warmii". Rajd finansowany przez Urząd Miasta Olsztyn.

Wyruszamy w dniu 05 lipca 2014 r. (sobota) na rajd rowerowy krótki -rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! - godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza - godz. 10:45 z pętli autobusu nr 25 Tęczowy Las (wyjazd na Butryny) Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa.

Trasa wycieczki przebiega przez tereny ciekawe krajobrazowo i bardzo malownicze, drogami o zróżnicowanej nawierzchni o długości ok. 52 km. Tempo jazdy spokojne, w przeważającej części drogami szutrowymi i leśnymi w otoczeniu lasy i dziewiczej przyrody.

W programie: odwiedzimy miejsce gdzie znajdują się Wrota Warmii. Uczestnicy wycieczki rowerowej będą mogli otrzymać poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Podczas wycieczki dowiemy się: Jaki sławny muzyk urodził się we wsi Stary Olsztyn? Co oznaczają nazwy Chabrowo, Chabrówko lub Chaberkowo oraz gdzie znajdują się Wrota Warmię?
Rajd poprowadzi Ryszard Prątkowski i przewodnik PTTK Krzysztof Ciesiński, licencjonowany przewodnik PTTK.

Trasa wycieczki: Ratusz- Nagórki - Jaroty – Tęczowy Las - Zazdrość - Domek Breżniewa- Parking Chaberkowo - Stara Kaletka - Butryny - Bałdy – Wrota Warmii - Przykop- Nowa Wieś – Burchwałd - Trękus - Linowo – Stary Olsztyn - Pieczewo /mapka/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

Wycieczka rozpocznie się przed olsztyńskim ratuszem.


Olsztyński ratusz, pierwsze miejsce zbiórki.

Alternatywnie można przyjechać na pętlę linii nr 25


Pętla linii 25, Tęczowy Las, drugie miejsce zbiórki.

Jadąc ścieżką zazdrość dojedziemy w okolice jeziora Kielarskiego, tam skierujemy się w stronę pięknych lasów Łańskich.


Ścieżka "Zazdrość".


Lasy Łańskie


Dosyć głębokie jary nadają lasom wyjątkowy charakter.

Skręcając przed Chaberkowem i jadąc przez Starą Kaletkę dojedziemy do Butrn, stamtad juz tylko kilka kilometrów do Bałd.


Stara Kaletka, kapliczka.


Pola w okolicach Butryn.


Ozdobny kamień kierujący na Bałdy.

W Bałdach zatrzymamy się na VII Kiermasie Warmińskim. W programie m.in. odsłonięcie pamiątkowych głazów biskupich, inscenizacja powitania biskupa Teodora Potockiego, przezentacja sztuki i rzemiosł ludowych, pogadanki warmińskie.


Brama "Wrót Warmii".

Po odpoczynku i poznaniu wszystkich atrakcji udamy się w drogę powrotną do Olsztyna. Pojedziemy przez Przykop, Nową wieś, i Rykowiec.


Około połowa drogi powrotnej będzie się składać z asfaltowych szos o niskim natężeniu ruchu.


Kościół w Nowej Wsi.

Do zobaczenia na rajdzie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Maro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena