Echa I Wojny Światowej - 26 lipca 2014

Więcej
2014/07/09 15:52 - 2014/07/10 22:57 #5850 przez KOŁODROM
Echa I Wojny Światowej - 26 lipca 2014 was created by KOŁODROM
Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową podczas, której będziemy podziwiali uroki przyrody oraz odwiedzimy miejsce, drugiej bitwy pod Tanenbergiem w ramach Olsztyn. Aktywnie! Rajd finansowany przez Urząd Miasta Olsztyn.

Zbiórka zapisanych uczestników w dniu 26 lipca 2014 r. (sobota) o godz. 06:30 Dworzec Olsztyn Główny. Obowiązują zapisy na wycieczkę przez formularz zapisowy na stronie internetowej www.mazury.pttk.pl (ilość miejsc ograniczona) do dnia 12 lipca 2014. Uczestnicy pokrywają koszt przejazdu i transportu rowerów na trasie Olsztyn Główny – Nidzica – Olsztyn Główny.

Wysokość wpisowego 45 zł. Liczba miejsc ograniczona, w przypadku wyczerpania miejsc uczestnik musi na własną rękę dostać się do Nidzicy i wrócić. Warto przyjechać z 30 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby załadować rowery i wypełnić kartę uczestnictwa.

Trasa wycieczki przebiega przez tereny ciekawe krajobrazowo i bardzo malownicze, drogami o zróżnicowanej nawierzchni o długości ok. 46 km. Tempo jazdy spokojne, w przeważającej części drogami szutrowymi i leśnymi w otoczeniu lasu i dziewiczej przyrody. W programie: poszukiwanie śladów I Wojny Światowej. Przy okazji będziemy poruszać się po Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Jest to kompleks leśny o powierzchni 150 km², położony w województwie warmińsko-mazurskim pomiędzy Olsztynem, Olsztynkiem, Nidzicą, Szczytnem i Pasymiem, Na obszarze puszczy znajduje się 11 rezerwatów przyrody. Niektóre z nich odwiedzimy. Podczas wycieczki dowiemy się: Dlaczego w niemieckiej historiografii bitwa rozegrana w 1914 roku nazywana jest propagandowo "drugą bitwą pod Tannenbergiem".
Rajd poprowadzi Dariusz Stecki a ciekawostki będzie opowiadał Jerzy Stawicki, licencjonowany przewodnik PTTK.

Trasa wycieczki: Olsztyn -Nidzica PKP- Bartoszki- Grób Maczugowskiego- Napiwoda- Orłowo- Łyna- Rączki- Szkotowo- Szerokopaś- Nidzica PKP-Olsztyn /mapka/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.
Ostatnia2014/07/10 22:57 edycja: KOŁODROM od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.484 s.
Zasilane przez Forum Kunena