Szlakiem Św. Jakuba - 21 września 2014

Więcej
2014/09/14 23:12 - 2014/09/14 23:13 #6015 przez KOŁODROM
Szlakiem Św. Jakuba - 21 września 2014 was created by KOŁODROM
Zapraszamy wszystkich rowerzystów spragnionych niesamowitych wrażeń na wycieczkę rowerową podczas, której będziemy podziwiali uroki przyrody oraz przejedziemy częścią szlaku św. Jakuba, który prowadzi do katedry Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Wyruszamy w dniu 21 września 2014 r. (niedziela) o godz. 10:00 spod olsztyńskiego Ratusza na rajd rowerowy krótki -rodzinny w ramach Olsztyn. Aktywnie! Warto przyjechać z 20 min. przed rozpoczęciem rajdu, aby wypełnić kartę uczestnictwa.

Trasa wycieczki przebiega przez tereny ciekawe krajobrazowo i bardzo malownicze, drogami o zróżnicowanej nawierzchni o długości ok. 44 km. Tempo jazdy spokojne, w przeważającej części drogami szutrowymi i leśnymi w otoczeniu lasy i dziewiczej przyrody. W programie: odwiedzimy miejsce, gdzie za czasów PRL, odbyła się uroczysta Msza święta z udziałem króla Belgii wraz z małżonką oraz władz wojewódzkich. Rajd poprowadzi Jolanta Abłam a ciekawostki będzie opowiadał Jerzy Stawicki, licencjonowany przewodnik PTTK.

Trasa wycieczki: Olsztyński Ratusz - Dajtki - Słoneczna Polana - Łupstych - Leśniczówka Szeląg - Szelążek - Kolonia Naglady - Gietrzwałd - Łajsy - Unieszewo - Sząbruk - Naterki - Gronity - Dajtki - Olsztyński Ratusz /mapka/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

Spotykamy się w niedzielę 21 września o godzinie 10.00 przed olsztyńskim Ratuszem. Nasza wycieczka będzie przebiegała częścią szlaku św. Jakuba, który biegnie do katedry Santiago de Compostela w Hiszpanii.Dojedziemy do osiedla Dajtki i ścieżką rowerowo - pieszą pojedziemy Szlakiem Świętego Jakuba zwanym też Szlakiem muszelki pojedziemy do Gietrzwałdu- miejsca objawień Najświętszej Maryi Panny w 1877r jedynym w Polsce. Po drodze miniemy kilka warmińskich wsi m.in. Łupstych, Szelągowo, Szelążek, Kolonię Naglady.Rajd będzie miał raczej charakter krajoznawczy, nie zwiedzamy Gietrzwałdu, będziemy tylko w sanktuarium i przy źródełku.Trasa naszej wycieczki jest ciekawa pod względem krajoznawczym: zobaczymy jezioro które wyschło, miniemy wiele kapliczek z których słynie Warmia. Możemy też podziwiać przyrodę, ponieważ szlak prowadzi ścieżkami leśnymi.Trasa urozmaicona górki, piaski, trochę szutru.

Z Gietrzwałdu wracamy przez Łajsy, Unieszewo. W Sząbruku podzielimy się na dwie grupy w zależności od miejsca zamieszkania. Jedna pojedzie przez Naterki, Gronity, druga przez Tomaszkowo.Zachęcam i zapraszam do naszej wspólnej wycieczki.
Ostatnia2014/09/14 23:13 edycja: KOŁODROM od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.379 s.
Zasilane przez Forum Kunena