Dębowe Góry - 28 września 2014

Więcej
2014/09/21 23:35 - 2014/09/21 23:37 #6025 przez KOŁODROM
Dębowe Góry - 28 września 2014 was created by KOŁODROM
Zapraszamy wszystkich rowerzystów na wycieczkę rowerową w ramach Olsztyn. Aktywie! podczas, której celem będą Góry Dębowe z piękną ścieżką rowerową.

Rajd finansowany przez Urząd Miasta Olsztyn

Zbiórka zapisanych uczestników w dniu 28 września 2014 r. (niedziela) o godz. 07:00 w Olsztynie parking przy ul. Mochnackiego.
Osoby, które planują samodzielnie dotrzeć z rowerami do Nidzicy prosimy o potwierdzenie obecności na email. Wyjazd z Nidzicy, Plac Wolności planowany jest o godz. 8:30. Tradycyjnie w Nidzicy spotkanie z miejscowymi rowerzystami i dalej przejazd jedną grupą.
Osoby, które chciałyby skorzystać z transportu prosimy o kontakt telefoniczny. Liczba miejsc ograniczona, w przypadku wyczerpania miejsc uczestnik musi na własną rękę dostać się do Nidzicy i wrócić.

PROGRAM WYCIECZKI:

godz. 7 zbiórka grupy na parkingu przy ul. Mochnackiego w Olsztynie, załadunek rowerów i wyjazd do Nidzicy

godz. 8:30 przyjazd na Pl. Wolności w Nidzicy (parking przy sklepie RTV) i ewentualne spotkanie z miejscowymi rowerzystami,

godz. 9:00 wyjazd do Dębowych Gór i zwiedzanie z przewodnikiem turystycznym PTTK

godz. 11 udział w IV Rajdzie Gwiaździstym Zacheusza Nowowiejskiego – Góry Dębowe 2014 / program / formularz rejestracyjny / regulamin /

godz. 17 wyjazd z Dębowych Gór

godz. 19-20 przyjazd do Olsztyna

Tempo jazdy spokojne, w przeważającej części drogami szutrowymi i leśnymi w otoczeniu lasy i dziewiczej przyrody. Dystans ok. 52 km

W programie: bogata historia i zabytki Nidzicy, odwiedzimy kamień tatarski, dowiemy się kto to był Zacheusz Nowowiejski, a może uda nam się odnaleźć kasę armijną Generała Samsonowa z I wojny światowej, którą nie odnaleziono do dzisiaj.

Podczas wycieczki dowiemy się: Dlaczego, według legendy o kamienieniu tatarskim, krawiec o nazwisku Nowak, mieszkaniec Nidzicy, musiał szukać schronienia w oborniku końskim …
Rajd poprowadzi Dariusz Stecki i przewodnik PTTK Jerzy Stawicki, licencjonowany przewodnik PTTK.

Trasa wycieczki: Nidzica – Tatary- Siemiątki- Zabłocie Kanigowskie- Janowiec Kościelny- Sołdany Wielkie- Zaborowo- Szemplino Czarne- Stara Wieś- Szemplino Czarne- Zaborowo- Sołdany Wielkie- Janowiec Kościelny- Zabłocie Kanigowskie- Siemiątki- Tatary- Nidzica /mapka/

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech. Udział bezpłatny. Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni po wypełnieniu karty uczestnictwa.

Wyjeżdżając z Nidzicy skierujemy się w stronę "Tatarskiego Kamienia" znajdującego się na obrzeżach miasta.Tatarski Kamień.

Z pod kamienia skierujemy się, jadąc przez malownicze pola i skrajem lasu, w stronę Siemiątek nastepnie Zabłocia Kanigowskiego. Stamtąd Ładną drogą asfaltową dojedziemy do Janowca Kościelnego gdzie również znajduje się sklep.Kościół neogotycki w Janowcu Kościelnym.

Z Janowca skierujemy się drogą asfaltową do Pokrzywnicy następnie przejeżdżając przez dwa skrzyżowania w stronę Szczepkowa-Pawełków. W wiosce skręcimy na świetną szutrówkę do Zaborowa. Tam skręcimy w lewo i dalej asfaltową drogą dojedziemy do Zębrzusa-Mokrego Gruntu. Na początku wioski skręcimy w prawo na polną drogę która zaprowadzi nas przez las do pomnika Zacheusza Nowowiejskiego.Malownicze pola w okolicach Zaborowa.

Na miejscu skorzystamy z atrakcji przygotowanych przez organizatorów na "Rajdzie gwiaździstym".Powrót tą samą drogą ok. godz. 17:00.

Zapraszamy na rajd :)
Ostatnia2014/09/21 23:37 edycja: KOŁODROM od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.231 s.
Zasilane przez Forum Kunena