Zdrowie itd

Więcej
2022/07/27 09:50 #8322 przez kiteks
Replied by kiteks on topic O:Zdrowie itd
Przede wszystkim w takich przypadkach najpierw robi się badanie, żeby wykazać, co się dzieje. Na USG nie trzeba czekać wieczności - w Multimedzie w Wawie załatwiliśmy je w kilka dni. Tutaj masz przypadki, w których warto zrobić badanie - multimed.pl/baza-wiedzy/badania-usg/usg-sciegna-achillesa/ Nie trzeba mieć skierowania, a możliwy problem zostanie ci wskazany prawdopodobnie od razu na miejscu. Wtedy już można podjąć realne leczenie - nie czekajcie z takimi rzeczami!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/23 09:59 #4251 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:Zdrowie itd
Ja się nie boję, że zaszkodzi, bo to zioła.
Ale, że nie zadziała, bo to...zioła;-)
Na razie kopyto przestało boleć, ale fakt, że nie jeździłam na rowerze przez ten czas.
Dzięki!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 20:12 #4218 przez dziadek
Replied by dziadek on topic O:Zdrowie itd
Jak sama nazwa wskazuje maść jest dla \"konia\".
Koń i człowiek są ssakami mają kości ,mięśnie itd....
Skład maści jest oparty na \"zielskach\" i stosowany jest od wieków na ssakach \"wielonożnych\" i im nie \"szkodził\" .Ssak 2-wu nożny stał się \"zazdrosny\"
i też zapragnął aby jemu też było \"lepiej\"
Sam używam \"dorażnie\" tej maści(bez mentolu - chłodząca) , mnie nie \"szkodzi\".
Maść występuje jako - żel.
\"dziadek\"

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 18:48 #4217 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:Zdrowie itd
Dzięki;-)

No nic na razie porobię sobie okłady z tej maści co ją mam, plus te przeciwzapalne w ilości dużej-nie żeby na to, bo aż tak nie boli, ale mam akurat inną mega już bolesną przypadłość, więc i tak je muszę zjeść. No i oczywiście bez roweru-i to jest najgorsze!!!dobrze, że znikam na parę dni, bo inaczej by mi serce pękło-być na urlopie i nie wsiąść na bajka.

Dziadku a Ty stosowałeś tę zieloną maść?bo to zdaje się ta zielona jest chłodząca:
www.apteka-natolinska.pl/produkt/2039/61...a_zielona_500ml.html
skład ma toto taki a la placebo;-)))))
dlatego pytam;-))))
jakoś nie mam przekonania do ziółek;-))))

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 18:08 #4215 przez marcin
Replied by marcin on topic O:Zdrowie itd
Krysia słuchaj Dziadka i zrób jak w instrukcji,następnie skieruj swe kroki do lekarza bo sprawa może byc poważna,jak kolega wyżej zauważył -zlekceważona może zle zaprocentowac w przyszłości.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 17:56 #4214 przez dziadek
Replied by dziadek on topic O:Zdrowie itd
Po pierwsze \"zejdż na ziemię\".
Jak staniesz na swoich dolnych kończynach , udaj się
do najbliższej apteki (w Polsce nie w Niemczech)
Uprzejmie poproś personel(apteki) o BALSAM PFERDE
(po polskiemu - maść końska).(najlepsza chłodząca)
Wyasygnuj ok.20zł. ,i zapłać.
Udaj się do miejsca (zakwaterowania), i \"wspólnie\"
z osobą \"towarzyszącą wcierajcie\" w miejsce \"bolesne\"
Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.
\"dziadek\"
P.S.
Mam nadzieję że rozumiesz rubaszność mojej wypowiedzi.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 14:51 #4213 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:Zdrowie itd
Nie powodzenia tylko dawaj nazwę tego spraju;-)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 14:36 #4210 przez marasol
Replied by marasol on topic O:Zdrowie itd
To powodzenia życzę. :lol:

666-866-928

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 14:32 #4209 przez Krysia
Replied by Krysia on topic O:Zdrowie itd
Do lekarza nie pójdę, bo nawet nie wiem jak się tam chodzi i nie mam czasu na kolejki-pewnie na NFZ termin za milion lat.
Z wypisaniem sobie recepty nie ma problemu jakbym wiedziała jaki lek. Że nie obciążać to wiadomo.
Kiedyś już to miałam i leczyłam się końską maścią, ale jest ona niedostępna w Polszy, a coś rewelacyjnego-mega droga, ale obłędnie działała, poza p/bólowymi i właśnie heparyną miała najpierw działanie schładzające, a potem rozgrzewała po chwili. I sobie wyleczyłam. No ale nie mam teraz nikogo ze znajomych w Niemczech, więc szukam tego co u nas można;-)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 14:05 #4206 przez marasol
Replied by marasol on topic O:Zdrowie itd
CZeść, ja miałem problem ze ścięgnem achillesa po jednym z maratonówm Skandii, polecam wizytę u lekarza bo sprawa może byc poważna, opiszę swój problem i rozwiązanie, może coś pomogę. Ja mialem ból dosyć mocny przy chodzeniu, biegac nie mogłem rower jako tako, ale do tego miałem lekko spuchnięte \"ścięgno\" i okolicę pięty. Maści raczej nie pomagały (stosowałem Traumon) więc poszedłem do lekarza i po prześwietleniu wysżło że ścięgno całe ale z podejrzeneim mikro pęknięć. Lekarz przepisal mi dwa leki Dicloratio retard 100 (tabletki)+ jakieś inne :woohoo: po których nie mogłem prowadzić auta ale nazwy nie pamiętam i ketonal w sprayu (co do tego nie jestem pewny pełnej nazwy). Zaleceniem też było 8 miesięcy! bez wielkich obciążeń, ja w zasadzie z chodzenia zrezygnowałem i poruszałem się samochodem, w pracy też minimum wysiłku dla nogi. Ogólnie bez roweru i siłowni wytrzymałem pół roku i do tej pory czyli jakieś 8 miesięcy mam spokój. także nie czekaj zbytnio bo tylko się męczyć będziesz a skutkiem nie wyleczenia tej kontuzji może być nawet zerwanie ścięgna w przysżłośći.

666-866-928

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 14:05 - 2012/08/14 14:06 #4205 przez marasol
Replied by marasol on topic O:Zdrowie itd

666-866-928
Ostatnia2012/08/14 14:06 edycja: marasol od. Powód: dublowanie postu

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 14:05 #4204 przez marasol
Replied by marasol on topic O:Zdrowie itd
CZeść, ja miałem problem ze ścięgnem achillesa po jednym z maratonówm Skandii, polecam wizytę u lekarza bo sprawa może byc poważna, opiszę swój problem i rozwiązanie, może coś pomogę. Ja mialem ból dosyć mocny przy chodzeniu, biegac nie mogłem rower jako tako, ale do tego miałem lekko spuchnięte \"ścięgno\" i okolicę pięty. Maści raczej nie pomagały (stosowałem Traumon) więc poszedłem do lekarza i po prześwietleniu wysżło że ścięgno całe ale z podejrzeneim mikro pęknięć. Lekarz przepisal mi dwa leki Dicloratio retard 100 (tabletki)+ jakieś inne :woohoo: po których nie mogłem prowadzić auta ale nazwy nie pamiętam i ketonal w sprayu (co do tego nie jestem pewny pełnej nazwy). Zaleceniem też było 8 miesięcy! bez wielkich obciążeń, ja w zasadzie z chodzenia zrezygnowałem i poruszałem się samochodem, w pracy też minimum wysiłku dla nogi. Ogólnie bez roweru i siłowni wytrzymałem pół roku i do tej pory czyli jakieś 8 miesięcy mam spokój. także nie czekaj zbytnio bo tylko się męczyć będziesz a skutkiem nie wyleczenia tej kontuzji może być nawet zerwanie ścięgna w przysżłośći.

666-866-928

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/14 13:46 #4203 przez Krysia
Zdrowie itd was created by Krysia
Nie wiem, chyba takiego topicu jeszcze nie było.
Czy ktoś mi może coś doradzić na bolące ścięgno Achillesa?To możliwe, żeby na rowerze tak w tyłek dostało?Trochę pojeździliśmy po górach w weekend, no i boli przy poruszaniu się, o rowerze to zapomnieć mogę;(
Kupiłam jakąś taką maść Ibalgin sport, ma toto poza ibuprofenem i heparynę, więc niezłe połączenie. Ale może zna ktoś coś super sprawdzonego?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.093 s.
Zasilane przez Forum Kunena